
Справа № 755/15609/17
У х в а л а
Іменем України
"18" жовтня 2017 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Арапіна Н.Є., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 3 батальйону № 4 полку № 2 Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в місті Києві Яковлева Романа Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
в с т а н о в и в :
позивач звернувся із позовом до інспектора роти № 3 батальйону № 4 полку № 2 Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в місті Києві Яковлева Романа Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов не відповідає вимогам ст.ст.106 КАС України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Аналіз частини другої статті 162 КАС України дає підстави для висновку, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою.
Згідно ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Тому позивачу для повного захисту власних прав та інтересів необхідно викласти позовні вимоги відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України з урахуванням п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України.
Згідно з вимогами ч. 3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивачем не надано копії усіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.
Тому позивачу необхідно надати копії усіх документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.
У відповідності зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовна заява подана без дотримання вимог ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, надавши термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України,
у х в а л и в:
адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора роти № 3 батальйону № 4 полку №2 Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в місті Києві Яковлева Романа Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення залишити без руху, надавши строк до 30 жовтня 2017 року для усунення зазначених недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним і повернуто позивачеві зі всіма доданими до нього документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя Н.Є.Арапіна