
709/1522/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2017 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній,
-за ч.1 ст.130 ОСОБА_2,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу серії БР № 053267, ОСОБА_1 04 липня 2017 року о 22-00 год., в смт. Чорнобай по вул. Центральній, 216 керував транспортним засобом «BMW 530», д.н.з. RP 70296 з ознаками наркотичного сп"яніння (порушення мови, координації рухів, зіниці очей не реагували на світло). Від проходження огляду на стан сп"яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.130 ОСОБА_2.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином .
Захисник ОСОБА_3 в судовому засіданні вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного порушення заперечив. Пояснив, що дійсно ОСОБА_1 04 липня 2017 року о 22-00 год., в смт. Чорнобай по вул. Центральній керував вищезаначеним траспортним засобом, але наркотичних препаратів він не вживав, що підтверджується випискою з амбулаторної картки. В протоколі вказано, що водій відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп"яніння у встановленому законом порядку, але він не хотів проходити медичний огляд в Чорнобаївській центральній районній лікарні, так як достовірно знав, що огляд на стан наркотичного сп"яніння в даному закладі проводять лікарі, які не пройшли тематичне удосконален-ня за відповідною програмою згідно з чинним законодавством та проводять його без лабораторних досліджень за допомогою тестів. Тому запропонував працівникам поліції проїхати в м. Черкаси де провести лабораторні дослідження в Черкаському обласному наркологічному диспансері, на що працівники поліції йому відмовили, склавши протокол про відмову від проходження медичного огляду.на стан сп"яніння у встановленому законом порядку. Просив закрити справу відносно ОСОБА_1 за відсутності в його діях складу правопорушення.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні показав, що разом зі свідком ОСОБА_5 04 липня 2017 року близько 22-00 год. їхали на автомобілі в смт. Чорнобай по вул. Центральній. Поблизу лікарні їх зупинили працівники поліції і запросили бути свідками. В їх присутності ОСОБА_1 дійсно відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп"яніння в установленому заком порядку.
Свідок ОСОБА_5 в судове засідання не з"явився, викликався належим чином. Застосування приводу до свідків ОСОБА_2 не передбачено.
Заслухавши пояснення захисника, допитавши свідка, вивчивши адміністративні матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Диспозицією ч.1 ст.130 ОСОБА_2 передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 266 ОСОБА_2 огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Порядок огляду водіїв на стан спяніння передбачений Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоровя України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Згідно п. 12 розд. ІІ Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоровя.
Тобто, законодавством не передбачено можливості встановлення стану наркотичного сп"яніння водія на місці зупинки транспортного засобу.
Встановленого Інструкцією порядку інспектором Шатило Р.В. було дотримано та в присутності двох свідків запропоновано водію пройти медичний огляд на стан наркотичного сп"яніння.
Крім протоколу про адміністративне правопорушення зазначене підтверджується показами свідка ОСОБА_4, письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 і не заперечуються захисником особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заперечення захисника про те, що ОСОБА_1 не відмовлявся пройти медичний огляд на стан сп"яніння взагалі, а лише просив провести огляд в м. Черкаси, судом оцінюються критично, оскільки чинним законодавством, зокрема п. 12 розд. ІІ Інструкції визначено однозначно - поліцейський направляє водія до найближчого закладу охорони здоровя. При цьому водію не надано право вибирати медичну установу для проходження медичного огляду під час зупинки працівниками поліції.
На думку суду, ніщо не перешкоджало ОСОБА_1 пройти медичний огляд в тому закладі, куди його направляли працівники поліції і в разі незгоди з результатами самостійно пройти медичне обстеження в іншому медичному закладі.
Виписка з амбулаторної карти № 1520 від 05.07.2017 року, про те, що у ОСОБА_1 не виявлено ознак наркотичного сп"яніння судом до уваги не приймається, оскільки останній притягується до адміністративної відповідальності саме за відмову від проходження медичного огляду на стан сп"яніння. Склад зазначених адміністративних правопорушень є різним, зокрема відрізняється об"єктивна сторона правопорушення.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 2.5 ПДР України та ч.1 ст.130 ОСОБА_2 підтверджується достатніми даними, що містяться в матеріалах справи, доведена повністю, кваліфікація скоєного вірна.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 ОСОБА_2, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
У зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 ОСОБА_2 з ОСОБА_1. необхідно стягнути судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 320,00 (триста двадцять) гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 130, 221, 245, 280, 283, 284 ОСОБА_2, суд -
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 ОСОБА_2 та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестиста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 320 грн. судового збору в прибуток держави (стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Головне управління державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом 10 днів з дня її винесення (отримання копії).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі несплати правопорушником штрафу у п"ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред"явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя І.М. Кваша