Постанова № 69636379, 18.10.2017, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
18.10.2017
Номер справи
279/3343/17
Номер документу
69636379
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 279/3343/17 Провадження № 2-а/279/361/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" жовтня 2017 р.

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі: суддіНевмержицької О.А., з секретарем Хомутовською М.А., розглянувши в приміщенні суду вм.Коростень адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради до Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними дійдержавного виконавця,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, зазначивши, що 21.08.2017 року ним було отримано постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.08.2017 року з виконання виконавчого листа по справі №279/8890/14а, виданого Коростенським міськрайонним судом Житомирської області, якою постановлено стягнути з позивача виконавчий збір в сумі 12800,00 грн.. Вважає постанову незаконною, оскільки виконання судового рішення, боржником в якому є орган державної влади, здійснюються відповідно до ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень органами Казначейства в порядку черговості надходження виконавчих документів за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для виконання судових рішень, що гарантовані державою, та стосуються стягнення виплат, які мають періодичний характер. У вказаних випадках виконавчий збір не стягується. Просив визнати незаконними дії відповідача та скасувати вище вказану постанову про відкриття виконавчого провадження в частині стягнення виконавчого збору в сумі 12800,00 грн..

В судове засіданні сторони не зявились, позивач позовні вимоги підтримав та просив розгляд справи провести у його відсутність. Відповідачем подано письмові заперечення на позов. Третя особа ОСОБА_1 причини неявки не повідомила, заперечень проти позову не надала. За таких обставин справу розглянуто в письмовому провадженні, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши їх в сукупності, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що 17.08.2017 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській областівинесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа по справі №279/8890/14-а, виданого Коростенським міськрайонним судом Житомирської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради здійснити перерахунок та виплатуОСОБА_1 коштів, відповідно до ст.ст.37,39ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою стягнуто з боржника виконавчий збір в сумі 12800,00 грн..

Відповідно до ст.1 ЗУ "Про виконавче провадження" (в редакції, чинній на момент винесення оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) це сукупність дій, визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження",виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у ст.3 цього Законуза заявою стягувача про примусове виконання рішення.

Частинами 5 та 6 вказаної норми Законувизначено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходита майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому ст.27 Закону.

Відповідно до ст.27 Закону №1404-19виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.

Виконавчий збір не стягується: 1) за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, за виконавчими документами, що підлягають негайному виконанню; 2) у разі виконання рішень Європейського суду з прав людини; 3) якщо виконання рішення здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду в порядку, встановленому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень"; 4) за виконавчими документами про стягнення виконавчого збору, стягнення витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених виконавцем відповідно до вимог цього Закону; 5) у разі виконання рішення приватним виконавцем; 6) за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до ЗУ "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.

Судові рішення, що набрали законної сили, обовязкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Згідно ст.18 ЗУ "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов`язаний вжити передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Отже, з наведених вище вимог Закону України "Про виконавче провадження"слідує, що при відкритті виконавчого провадження стягнення виконавчого збору є обов'язковим.

Посилання позивача на те, що виконання судового рішення, з приводу якого відкрито виконавче провадження, здійснюється органами Казначейства, відповідно до ст.3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», що є підставою для звільнення від сплати судового збору є помилковими, оскільки УПСЗН Коростенської міської ради є державним органом, виконавчий документ містить вимогу немайнового характеру про зобовязання вчинити певні дії, має одноразовий характер, тому виконання вказаного вище виконавчого листа здійснюється у відповідності до нормЗУ "Про виконавче провадження".

За таких обставин позовні вимоги є безпідставними, а тому задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,99,158-160,161-163,167,185,186 КАС України, Законом України «Про виконавче провадження»,

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя : Невмержицька О.А.