Постанова № 69635290, 11.10.2017, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
11.10.2017
Номер справи
161/13661/17
Номер документу
69635290
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/13661/17

Номер провадження: 3/161/3449/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 11 жовтня 2017 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:

судді - Сівчука А.Є.

за участю секретаря - Федьо Н.І.

прокурора - Сасюка Л.О.

особи, відносно якої складено

протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, повязаного з корупцією відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого контролером контрольно-перепускного пункту ДПРЧ-1 УДСНС України у Волинській області, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, -

- за ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, будучи контролером контрольно-перепускного пункту, відповідно до п.п. «д», п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Відповідно до наказу начальнику Управління ДСНС України у Волинській області від 02.03.2015 року № 89, ОСОБА_1 призначено контролером контрольно-перепускного пункту 1 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Волинській області.

Відповідно до витягу із наказу № 312 від 20.08.2017 року ОСОБА_1 присвоєно спеціальне позачергове звання старший прапорщик служби цивільного захисту.

Відповідно до положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу»

Згідно п.15 Склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.

Особам рядового і начальницького складу присвоюються такі спеціальні зівання:

Молодший начальницький склад - молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.

24.06.2016 року ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з попередженням «Про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції», що підтверджується його особистим підписом.

Відповідно до вимог ст.45 ч.1 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

03.03.2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон № 1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30.03.2017 року. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до закону України "Про запобігання корупції", подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.

Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування), з метою повторного використання.

Відповідно до ст.47 ч.2 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин, ОСОБА_1, будучи контролером контрольно-перепускного пункту 1 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДЄНЄ України у Волинській області був зобов'язаний до 00:00 год. 01.05.2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 10.05.2017 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1, мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що 17.03.2017 року ним отримано електронний цифровий підпис для подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 18.03.2017 року ОСОБА_1 зареєструвався у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій. 23.03.2017 року заповнив всі графи електронної декларації та натиснув подати декларація не дочекавшись повідомлення вийшов із сайту НАЗК. 10.05.2017 року на мобільний телефон ОСОБА_1 зателефонували із сектору запобігання та виявлення корупції УДЄНЄ України у Волинській області та повідомили про відсутність його електронної декларації. Після чого ОСОБА_1 повторно зайшов на сайт НАЗК та подав декларацію через кілька хвилин прийшло повідомлення, що Ваша декларація успішно подана до Єдиного державного реєстру декларацій.

Із ЗУ «Про запобігання корупції» в розділі «Фінансовий контроль» належним чином був ознайомлений.

Крім того, встановлено, що в період з січня по травень 2017 року ОСОБА_1 у відпустці на лікуванні та у відрядженні не перебував.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, перебуваючи на посаді контролера контрольно-перепускного пункту 1 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Волинській області, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ст.45 ч.1 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав частково та суду пояснив, що 17.03.2017 року він отримав електронно-цифровий підпис. 18.03.2017 року зайшов на сайт НАЗК, заповнив декларацію та подав її, після чого висвітлився напис на моніторі, що декларація прийнята. В подальшому завершив роботу. На наступний день ОСОБА_1 доповів керівнику, що подав декларацію. Крім того, ОСОБА_1 доповнив, що він не переконався, що декларація подана, оскільки в цьому не розуміється. 10.05.2017 року до ОСОБА_1 зателефонували із сектору запобігання корупції та повідомили, що його декларація не подана, після чого, в той же день ОСОБА_1 зайшов на сайт НАЗК та подав декларацію і отримав повідомлення про те, що його декларація успішно подана. Просив суд суворо його не карати, оскільки має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 був попереджений про недопущення корупційних та повязаних з корупцією правопорушень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VI про що свідчить підпис ОСОБА_1 від 24.06.2016 року.

Разом з тим, відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік 10.05.2017 року о 18.18 год., що свідчить про те, що ОСОБА_1 подав зазначену декларацію після встановленого Законом строку на подачу такої декларації.

Таким чином, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік без поважних причин, вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.

Незважаючи на часткове визнання вини ОСОБА_1, його винність у вчиненому повністю підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 95 від 31.08.2017 року, витягом з наказу № 89 від 02.03.2015 року, витягом з наказу № 312 від 20.08.2014 року, довідкою, відповідно до якої ОСОБА_1 отримав електронно-цифровий підпис від 29.08.2017 року № 879, довідкою № 881 від 29.08.2017 року, відповідно до якої ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року щорічну основну відпустку за 2017 рік не використовував, у відрядженні не перебував та на лікарняному не перебував, попередженням про недопущення корупційних та повязаних з корупцією правопорушень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, відомостями із сайта НАЗК з яких слідує, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік 10.05.2017 року о 18:18 год., а також іншими доказами, що знаходяться в матеріалах справи, які є послідовними та узгоджуються між собою, а часткове визнання вини ОСОБА_1 суд розцінює як спосіб помякшити відповідальність.

За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.

Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд по справі не вбачає.

Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який має постійне місце проживання та роботи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, характеризується виключно з позитивної сторонни, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1, слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень на р/р № 31215256700001, код класифікації доходів бюджету № 22030106, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019.

Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.Є. Сівчук