Постанова № 69633872, 18.10.2017, Підволочиський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
18.10.2017
Номер справи
604/862/17
Номер документу
69633872
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

604/862/17

3/604/261/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2017 року Підволочиський районний суд Тернопільської області

у складі : головуючого судді Сташківа Н.Б.,

за участю секретаря судового засідання Кияшко М.З.,

прокурора Бай А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Підволочиського районного суду в смт. Підволочиськ Тернопільської області матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки національної поліції Управління захисту економіки в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, депутата Підволочиської селищної ради, -

за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Старшим оперуповноваженим управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, відповідно до вимог ст.ст. 254, 255 КУпАП, розділу IV Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України, затвердженого наказом Голови Національної поліції України від 07.11.2015 року № 81, з урахуванням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Підволочиської селищної ради, Підволочиського району Тернопільської області та відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» субєктом декларування в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону, несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся.

Крім власного визнання вини гр. ОСОБА_1, його винуватість у вчиненні даного правопорушення доведена зібраними у справі матеріалами, а саме:

- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП №0900095 від 20 вересня 2017 року, відповідно до якого вбачається, що ОСОБА_1, будучи субєктом декларування та відповідно субєктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, несвоєчасно, без поважних причин, повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, з моменту придбання ним майна, вартість якого на день реєстрації права власності становила 467 703 гривні, що перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 80000 гривень, встановлених на 1 січня відповідного року, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. Так, зокрема встановлено, що ОСОБА_1 придбав у власність автомобіль «HYUNDAI SANTA FE», чорного кольору, 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, право власності на який зареєстровано 11.05.2017 року. Згідно з поданими документами, вартість вказаного майна на дату набуття становила 467 703 гривні, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року;

- витягом (скріншотів) з офіційного сайту НАЗК (https://publіс.nazk.gov.uа/declaration/2eadda91-27f3-48cl-9317-9b7f91246f3a) щодо подання ОСОБА_1 23.03.2017 року щорічної декларації за 2016 рік та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані https://publіс.nazk.gov.uа/declaration/0аеb27b4-4082-4421-а300-2c23f73ас7а5, згідно яких ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2016 рік) о 21 год. 33 хв. 25.03.2017 року, тобто своєчасно з дотримання вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»; повідомлення до НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, а саме придбання ним майна на суму вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року ОСОБА_1 подав лише 28.05.2017 року о 21:49 год., тобто з порушенням десятиденного строку;

- електронною декларацією ОСОБА_1 з сайту НАЗК за 2016 рік;

- електронним повідомленням ОСОБА_1 про суттєві зміни у майновому стані;

- листом (відповіддю) Підволочиської селищної ради від 23.08.2017 року № 01-1420/01-14;

- рішенням Підволочиської селищної виборчої комісії № 2 від 07.12.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 визнано обраним депутатом відповідної селищної ради;

- інформацією про реєстрацію транспортного засобу та його вартість; порядком формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування;

- відповіддю НАЗК № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року, згідно з якою дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на в конання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання субєктами декларування документів до реєстру;

- листом НАЗК від 23.05.2017 року №03-05/16382/118, згідно із яким актом обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. З метою створення належних умов для субєктів декларування адміністратором Реєстру ДП «УСС» спільно з Державною службою спеціального звязку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому;

- рішенням НАЗК № 224 від 08.06.2017 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» згідно якої означено такі періоди: 3/2/2017-9:00-12:00; 3/12/2017-2:00-7:00; 3/15/2017 - 22 00-24:00; 3/16/2017 - 0:00-3:00, 7:00-8:00; 3/19/2017 - 8:00-11:00; 3/24/2017 6:00-8:00; 3/26/2017- 12:00-24:00; 3/27/2017-0:00-8:00; 3/28/2017- 1:00-10:00;

- листом (інформацією) НАЗК № 95-17/17315/17 від 30.05.2017 року;

- письмовими поясненням ОСОБА_1 від 20 вересня 2017 року;

- запитом УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НП України від 03.08.2017 року № 3203/38/08/9-2017.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У статті 68 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Так, п. 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, субєкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до вимог ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру, відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з п. 2 розділу II зазначеного Порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті субєкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи, подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на першому етапі розпочинає звою роботу з 01.09.2016 року для службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Тобто повідомлення про суттєві зміни в майновому стані субєкта декларування подаються службовими особами, які станом на 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно за ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. На другому етапі розпочинає свою роботу з 01.01.2017 для всіх інших субєктів декларування з метою подання декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Відповідно до п. 8 Порядку реєстрації транспортних засобів державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Тобто обов'язковою умовою для реєстрації транспортного засобу є настання цивільного права на річ у особи (набуття права власності та наявність правочину).

Згідно з ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року № 1801-VІІІ, установлено з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень, тобто на час набуття у власність (придбання) транспортного засобу ОСОБА_1, 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб складало - 80 000 гривень.

Таким чином судом встановлено, що за таких умов, у депутата Підволочиської селищної ради, Підволочиського району, Тернопільської області ОСОБА_1 у період з 00:00 год. 12.05.2017 року по 23:59 год. 21.05.2017 року виник обовязок, відповідно до вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у десятиденний строк з моменту придбання майна повідомити НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Отже, в діях гр. ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Накладаючи адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до корупційних порушень, обставини, що помякшують відповідальність: те, що гр. ОСОБА_1 вперше притягується до відповідальності; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень, суд приходить до переконання, що на гр. ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч.2 ст. 172-6 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для його виправлення.

Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 320,00 грн згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції згідно ЗУ №1774-VIII від 06.12.2016 року.

Керуючись Конституцією України, ст.ст. 33, 36, 40-1, 247, 251, 254, 276-280, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати виннуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень штрафу у дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 (НОМЕР_2) в дохід держави 320,00 (триста двадцять) гривень судового збору (стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса: м. Київ, вул. Липська 18/5, 01601; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)»).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд Тернопільської області.

Суддя Н.Б. Сташків