
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
12 жовтня 2017 рокум. Київ№ 826/12902/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Чудак О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ОСОБА_1) до Служби безпеки України (СБ України) про визнання протиправним та скасування рішення Фінансово-економічного управління СБ України від 20.07.2017, зобов'язання СБ України здійснити виплату на користь ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у розмірі 28000 грн.
Позовна заява і додані до неї матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі, а відтак, керуючись статтями 104-107, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Призначити у справі попереднє судове засідання, яке відбудеться 25 жовтня 2017 року о 10:30 годині в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 8, зал судового засідання №36.
Запропонувати позивачу надати у засідання: власне письмове підтвердження того, що у провадженні інших судів України або органів, які у межах своєї компетенції вирішують спори, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав та не має рішень інших судів та органів з такого спору.
Зобов'язати позивача надати: 1) оригінали долучених до позову документів для їх огляду у судовому засіданні; 2) пояснення та їх документальне підтвердження щодо строку звернення до суду (зокрема з приводу того, коли стало відомо про оскаржуване розпорядження та чому строк звернення до суду є триваючим); 3) уточнену позовну заяву із зазначенням у ній: належного відповідача - Служби безпеки України, оскільки Фінансово-економічне управління є структурним підрозділом Служби безпеки України та не може виступати у справі відповідачем; уточнених позовних вимог з урахуванням того, що лист Фінансово-економічного управління Служби безпеки України від 20.07.2017 №21/3/2-Г-6/5 є не рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні норм Кодексу адміністративного судочинства України (наприклад: у судовому порядку може бути визнано протиправною відмову у виплаті одноразової грошової допомоги).
Витребувати у відповідача та зобов'язати його надати у попереднє судове засідання письмові заперечення проти позову (два примірники) разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову).
Роз'яснити, що згідно з частини шостої статті 71, частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися та справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51, 53 Кодексу адміністративного судочинства України, невідкладно направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам) у порядку та спосіб, встановлені статтями 33, 35, 38 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідачу (його уповноваженому представнику) також направити (вручити) копії позову та доданих до нього документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Суддя О.М. Чудак
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.