
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 жовтня 2017 р. Справа № 818/1528/17
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савицька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до голови Тростянецької районної державної адміністрації ОСОБА_2 про визнання бездіяльності незаконною, визнання інформації неповною, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до голови Тростянецької районної державної адміністрації ОСОБА_2, у якому просить: визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо надання їй інформації про місцезнаходження її заяви на відпустку в жовтні 2010 року та копій документів; визнати неповною та необґрунтованою інформацію, викладену відповідачем у листі від 11.09.2017 № 02-19/1691, та стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 5 000 грн за надання такої інформації; зобовязати відповідача надати повну, обґрунтовану відповідь щодо неможливості видати ОСОБА_1 копію заяви на відпустку в жовтні 2010 року.
Також у позовній заяві позивач просить звільнити її від сплати судового збору, мотивуючи це тим, що вона є вдовою, одна виховує малолітню доньку ІНФОРМАЦІЯ_1, та разом з донькою отримує пенсію по втраті годувальника, що є єдиним доходом їх сім'ї, який менший, ніж прожитковий мінімум на одну особу.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що в клопотанні про звільнення від сплати судового збору потрібно відмовити, а позовну заяву - залишати без руху з таких підстав.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Відповідно до частин 1, 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Суд зазначає, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень такого майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою зокрема для звільнення сторони від сплати судового збору.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з частиною 1 статті 71 КАС України повинна навести доводи та подати суду докази в підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Обґрунтовуючи необхідність звільнення від сплати судового збору, позивач посилається на скрутний матеріальний стан, надавши суду копію довідки Охтирського ОУПФУ Сумської області про отримання пенсії у звязку зі втратою годувальника, копію свідоцтва про смерть чоловіка, копію свідоцтва про народження дитини.
Суддя зазначає, що надані докази скрутного матеріального стану не є достатніми доказами для звільнення від сплати судового збору, оскільки позивач не надала докази про свою непрацездатність, або працездатність, але з низькими доходами, не зазначила про те, чи перебуває вона на обліку в центрі зайнятості, чи отримує матеріальну допомогу.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивач не надала докази скрутного матеріального стану, суд відмовляє в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Із урахуванням вимог частини 2 статті 87 КАС України, правовідносини щодо сплати позивачем судового збору та його ставки регулюються Законом України Про судовий збір.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму (640 грн).
Статтею 7 Закону України від 21.12.2016 № 1801-VIII Про Державний бюджет України на 2017 рік визначено з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 600 гривень.
Із адміністративного позову встановлено, що в ньому заявлено три позовні вимоги немайнового характеру. Загальна сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні цієї позовної заяви складає 1 926 грн.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати належні докази на обґрунтування скрутного майнового стану або докази сплати судового збору за одну вимогу немайнового характеру шляхом направлення до Сумського окружного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач - УДКСУ у м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 37970593, рахунок 31217206784002, код класифікації доходів бюджету 22030101. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до голови Тростянецької районної державної адміністрації ОСОБА_2 про визнання бездіяльності незаконною, визнання інформації неповною, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
У клопотанні ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи календарних днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н.В. Савицька