
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"19" жовтня 2017 р. Справа № 809/1386/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ТЗОВ "Приймальний пункт склопосуду №4"до Тисменицької міської ради про визнання дій протиправними, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Приймальний пункт склопосуду №4" звернулося до суду з позовом до Тисменицької міської ради, про визнання дій протиправними.
Як вбачається з позовної заяви позивач оскаржує дії 21 сесії 7 скликання Тисменицької міської ради від 08.02.2017 року, щодо неприйняття рішення про надання дозволу на розроблення детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки в м.Тисмениця по вул. Липова 10, з охорони здоров"я та соціальних послуг (розміщення лікувально-діагностичного центру) на будіництво багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями соцкультпобуту, а такаж просить зобов"язати відповідача розглянути заяву та прийняти рішення про надання дозволу на розроблення детального плану території по зміні цільового призначення земельної ділянки в м.Тисмениця по вул. Липова 10, з охорони здоров"я та соціальних послуг (розміщення лікувально-діагностичного центру) на будіництво багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями соцкультпобуту.
Частиною 3 статті 140 Конституції України зазначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
За приписами частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
При визначенні компетентного суду в структурі адміністративних судів, якому належить розглядати адміністративну справу, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
За правилами предметної підсутності, у відповідності до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як слідує з змісту позовної заяви, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Приймальний пункт склопосуду №4" звернені до органу місцевого самоврядування, а відтак дана адміністративна справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість її розгляду Івано-Франківським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві судом, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі наведеного, керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ТЗОВ "Приймальний пункт склопосуду №4" до Тисменицької міської ради про визнання дій протиправними - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шумей М.В.