Постанова № 69615889, 17.10.2017, Славутський міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
17.10.2017
Номер справи
682/2965/17
Номер документу
69615889
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа 682/2965/17

Провадження № 3/682/879/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 жовтня 2017 року суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Шевчук В.В., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Мельник В.В., розглянувши у м. Славута матеріали справи, які надійшли від відділу управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою АДРЕСА_1, приватного підприємця, депутата Ганнопільської сільської ради сьомого скликання Славутського району, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді депутата Ганнопільської сільської ради сьомого скликання Славутського району, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин подала 08.09.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала, пояснивши що наприкінці березня 2017 року намагалась подати електронну декларацію, створивши спочатку чернетку декларації, а потім створила оригінал вказаної декларації, який, на її думку, подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши докази у справі, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що ОСОБА_2 одружилася 02.09.2017 та після одруження отримала прізвище ОСОБА_1.

Згідно рішення Ганнопільської сільської ради Славутського району від 24.11.2015 року №2-1/2015 «Про затвердження повноважень депутатів Ганнопільської сільської ради» визнано повноваження ОСОБА_2 як депутата вказаної ради.

Будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», субєктом, на якого поширюється дія цього Закону, була зобовязаною подати декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року, проте несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 08.09.2017 року о 12 год. 51 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1ст. 172-6КУпАП.

Аналіз матеріалів справи свідчать про те, що Управлінням захисту економіки в Хмельницькій області надіслано запит до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національного агентства ) щодо надання інформації про дату та час реєстрації, збереження чернетки та подання і оприлюднення ОСОБА_2 декларації за 2016 рік, а також запит про наявність будь яких обмежень доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування у період з 01.01.2017 року по 01.05.2017 року.

Згідно відповіді Національного агентства від 17 липня 2017 року ОСОБА_2 зареєструвалась в інформаційно телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування» 24.03.2017 року о 00:18 год. За інформацією адміністратора Реєстру Державного підприємства «Українські спеціальні системи» визначено періоди неналежного функціонування Реєстру в березні місяці, а саме: 02.03.2017 з 9:00 до 12:00; 12.03.2017 з 02:00 до 07:00; 15.03.2017 з 22:00 до 24:00; 16.03.2017 з 00:00 до 03:00, з 07:00 до 08:00; 19.03.2017 з 08:00 до 11:00; 24.03.2017 з 06:00 до 08:00; 26.03.2017 з 12:00 до 24:00; 27.03.2017 з 00:00 до 08:00; 28.03.2017 з 01:00 до 10.00.

Додаток до вказаної відповіді відображає послідовність дій ОСОБА_2 щодо роботи з Реєстром, згідно якого остання працювала в Реєстрі з 00 год 24 хв по 02 год 36 хв 24.03.2017 року, створивши чернетку декларації, надалі заповнила та переглянула розділи декларації, повторно зберегла створену чернетку декларації та переглянула деякі розділи документа. Оригінал документу ОСОБА_2 не збережено та не подано.

Згідно скріншоту із сайту Єдиного Державного Реєстру Декларацій встановлено, що ОСОБА_2 подала електронну декларацію тільки 08.09.2017 року о 12:51 год.

З пояснень головного спеціаліста юрисконсульта Ганнопільської сільської ради ОСОБА_3 вбачається, що ОСОБА_2 28 лютого 2017 року була завчасно попереджена про необхідність подання декларації.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам суд враховує наступне.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

У відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад є субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1, займаючи посаду депутата Ганнопільської сільської ради Славутського району, є субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.

Таким чином, на виконання вказаних норм ОСОБА_1 зобовязана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року. Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.

Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1ст.172-6 КУпАП, полягає в порушенні вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації собою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Визначаючи стягнення, суд враховує особу ОСОБА_1, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується, характер правопорушення, відсутність тяжких наслідків та обставин, які обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст.4 ЗУ «Про судовий збір» судовийзбір з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави в розмірі 320 гривень.

Керуючись ст.ст.33-35,40-1, ч.1 ст.172-6,283,284, КУпАП., ст.ст.4,45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», суд

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП і застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу на суму 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320грн. (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача:820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджену: 22030106.)

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Шевчук В. В.