Постанова № 69615098, 29.09.2017, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
29.09.2017
Номер справи
607/12044/16-а
Номер документу
69615098
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.09.2017 Справа №607/12044/16-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Братасюка В.М.,

за участю секретаря Гудими Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тернополі заяву Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про перегляд у звязку із нововиявленими обставинами постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09.11.2016року у справі №607/12044/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області звернулося Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про перегляд у звязку із нововиявленими обставинами постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09.11.2016року у справі №607/12044/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії.

В обґрунтування заяви за нововиявленими обставинами зазначає, що до позовної заяви позивач ОСОБА_1 додала довідку № 669/02-10 від 12.10.2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, в якій зазначена заробітна плата для перерахунку пенсії з 01 травня 2016 року. Проте, 14.03.2017 року на адресу об'єднаного управління надійшла довідка №б/н від 14.03.2017 року що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких призначено (перераховано) пенсію ОСОБА_1, в якій зазначена заробітна плата для перерахунку пенсії з 01.05.2016 року. В усному поясненні підписанти довідки зазначили про виявлені неточності у довідці № 669/02-10 від 12.10.2016 року та просили брати до уваги довідку №б/н від 14 березня 2017 року, в якій суми зазначені інші, ніж у довідці № 669/02-10 від 12.10. 2016 року.

Представник Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області заяву про перегляд у звязку з нововиявленими обставинами постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області підтримала, просила суд скасувати постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09 листопада 2016 по справі №607/12044/16-а та прийняти нову постанову.

ОСОБА_1 подала заперечення на заяву про перегляд у звязку з нововиявленими обставинами постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, просила здійснити перерахунок та виплату їй пенсії з урахуванням довідок ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації від 14.03.2017року №359/02-10, березня 2005 року №712/03/2, від серпня 2005року «722/03/2 та від серпня 2005року №711/03/2.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами слід задовольнити, з огляду на таке.

Судом встановлено, що постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії задоволено частково. Визнано дії Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, які полягають у відмові ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру на даний час, неправомірними. Зобов'язано Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 01 жовтня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, № 669/02-10 від 12 жовтня 2016 року, виданій ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії. Стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського обєднаного ОСОБА_2 Пенсійного фонду України Тернопільської області в користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 551 гривня 20 копійок.

Як передбачено частиною другою статті 245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:

1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;

2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;

3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;

4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути;

5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Судом встановлено, що 29 листопада 2006 року позивачу ОСОБА_3 призначено пенсію за віком як державному службовцю в порядку встановленому ст. 37 Закону України «Про державну службу», в розмірі 90 відсотків суми його заробітної плати.

13 жовтня 2016 року позивач звернулася до відповідача з письмовою заявою про перерахунок її пенсії на підставі зростання з 01 травня 2016 року заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям.

Листом № 483/О-11 Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області від 20 жовтня 2016 року ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на те, що відповідно до пункту 5 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VIII у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. У зв'язку з цим з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. З 01 травня 2016 року набрав чинності ЗУ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року, нормами якого не передбачено проведення перерахунків пенсій. Окрім того, форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року № 15-1, виключено на підставі постанови Пенсійного фонду від 04 липня 2016 року № 15-2. Таким чином, провести перерахунок пенсії відповідно до довідок про заробітну плату № 668/02-10 та №669/02-10 від 12 жовтня 2016 року можливості немає.

Закон України «Про державну службу» встановлює чіткі критерії, за яких державний службовець має право на пенсійне забезпечення.

В силу ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Згідно статті 33 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Згідно частини 7 цієї статті, умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця на той час визначався постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 № 865.

Відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №32-ІV«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначена пенсію, - на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих для перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку)пенсії.

Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року було встановлено, що перерахунок пенсії проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Постановою Кабінету Міністрів «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року №1013, яка набрала чинності з 15 грудня 2015 року (тобто після виникнення у позивача права на перерахунок пенсії) до Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року внесено зміни, а саме: виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

10 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ, який набрав чинності 01 травня 2016 року. У зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» №889-VІІІ, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 №889-VІІІ), зокрема, стаття 37-1 цього закону, якою було врегульовано порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», з 01 травня 2016 року встановлено нові умови оплати праці працюючих державних службовців, затверджено схему посадових окладів підвищеного розміру та розмір надбавок до посадових окладів.

З довідки, виданої ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації №657/02-10 від 11 жовтня 2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію слідує, що з 01 грудня 2015 року заробітна плата начальника відділу ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, становила 6292 гривень.

ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації просить вважати недійсною довідку №657/02-10 від 11 жовтня 2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Як убачається з довідки № 669/02-10 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданої 12 жовтня 2016 року ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації, ОСОБА_1 дійсно працювала в ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської обласної державної адміністрації на посаді головного спеціаліста та з 01 травня 2016 року заробітна плата за вказаною посадою становить: посадовий оклад - 3274 гривень; надбавка за ранг, або кваліфікаційний клас, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг - 200 гривень; надбавка за вислугу років - 1637 гривень. Загальна сума 5111 гривень.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визначаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Положеннями ч. 2 ст. 19 ОСОБА_4 України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені ОСОБА_4 та законами України.

Відповідно до ст. 46 ОСОБА_4 України встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно із ст. 22 ОСОБА_4 України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією ОСОБА_4, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 та ч. 1 ст. 58 ОСОБА_4 України «в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_4 України має найвищу юридичну силу. Закони України та інші нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_4 України і повинні відповідати їй. ОСОБА_4 України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі ОСОБА_4 України гарантується». Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини 1ст. 58 ОСОБА_4 України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині 1 статті 58 ОСОБА_4 України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Таким чином, позивач набув за Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІправо на перерахунок пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям, та на даний час повинні застосовуватися вимоги ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна на момент призначення пенсії позивачу та ст. 42 Закону України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування».

Позивачу була призначена пенсія за віком як державному службовцю відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії. Новий порядок перерахунку пенсій державних службовців не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія була призначена до набрання чинності новими законодавчими актами після призначення їм пенсії, у тому числі і на позивача.

Пунктом 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02 березня 2015 року передбачено, що з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії /щомісячне довічне грошове утримання/ призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.

Наведена норма свідчить про те, що з 01 червня 2015 року не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства, зокрема, Закону України «Про державну службу», оскільки норми, які регулюють питання пенсійного забезпечення тієї категорії осіб, на яку поширюється дія цих законів, скасовані.

Аналізуючи вказані норми закону та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, суд приходить до висновку, що зазначені положення п. 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни № 213-VIII від 02 березня 2015 року стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Тому, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 01 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, відповідно до чинних на час її призначення норм Закону України «Про державну службу».

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відмова Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у перерахунку пенсії позивачу є неправомірною.

При цьому, суд враховує, що відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Враховуючи, що позивач звернувся до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за перерахунком пенсії 13 жовтня 2016 року, перерахунок її пенсії повинен бути проведений з 01 жовтня 2016 року на підставі довідки №/н від 14 березня 2017 року, виданої ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації.

Разом з тим, позовні вимоги ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії з урахуванням довідок управління житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації від березня 2005 року № 712/03/2, від серпня 2005 року №722/03/2 та від серпня 2005 року №711/03/2 є необґрунтованими, оскільки дані довідки були враховані позивачу при призначенні пенсії 11 серпня 2005 року, а перерахунок здійснюється у випадку підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. Так, згідно з п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії визначається на підставі документів, поданих для перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок. Тому в цій частині позов не підлягає до задоволення.

З урахуванням зазначених обставин, суд вважає за необхідне задовольнити частково позовні вимоги та зобов'язати відповідача здійснити з 01 жовтня 2016 року перерахунок ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ в розмірі 90% заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, №б/н від 14 березня 2017 року, виданій ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації, з урахуванням виплачених сум.

Приписами частини першої статті 253 КАС України встановлено, що суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.

За таких обставин, аналізуючи досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до переконання, що постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09 листопада 2016 року у адміністративній справі № 607/12044/16-а слід скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити частково позовні вимоги ОСОБА_1; визнати неправомірними дії Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, які полягають у відмові ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру на даний час; зобов'язати Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 01 жовтня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, №б/н від 14 березня 2017 року, виданій ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації, та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 551 гривні 20 копійок.

Керуючись ст.ст. 1 ч.1, 10,11,18 ч.1 п.2, 71, 128 ч.6, 158-163,171-2, 245, 253 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про перегляд у звязку із нововиявлениим обставинами постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 09 листопада 2016 у справі №607/12044/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задовольнити.

Постанову Тернопільського міськрайонного суду від 09 листопада 2016 року по справі № 607/12044/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії - скасувати.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, які полягають у відмові ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру на даний час.

Зобов'язати Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 01 жовтня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю з розрахунку 90 % від суми заробітної плати, виходячи з її розміру, зазначеного у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, №б/н від 14 березня 2017 року, виданій ОСОБА_2 житлово-комунального господарства Тернопільської облдержадміністрації, та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог позивача відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 551 гривні 20 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Постанову суду першої інстанції може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд з дня проголошення постанови. Якщо постанову було ухвалено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, а також у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддяОСОБА_5