
Справа № 234/13058/17
Провадження № 3/234/2152/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2017 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Карпенко О.М.,
при секретарі- Аксеніній В.М.,
за участю прокурора Куцен М.С.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, не працюючого, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
26.10.2012 ОСОБА_1 прийнято на службу до органів внутрішніх справ МВС України.
30.12.2016 наказом Головного Управління Національної поліції в Донецькій області ОСОБА_1 призначено на останню посаду - оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, та присвоєно спеціальне звання лейтенант поліції.
17.03.2017 Наказом Головного Управління Національної поліції в Донецькій області № 132о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено з Національної поліції України у звязку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби та 18.03.2017 ознайомлено із зазначеним Наказом.
Відповідно до ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
07.11.2015 згідно ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 складено Присягу на вірність Українському народові такого змісту: «Я, ОСОБА_1, усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої слябові обовязки».
ОСОБА_1, будучи поліцейським, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є субєктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) передбачено, що особи, які припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобовязані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Прикінцевими положеннями Закону визначено, що рішення про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій приймається НАЗК.
10.06.2016 НАЗК прийнято рішення № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Вказаним Рішенням НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для осіб, які станом на 01.09.2016 займають відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року - для всіх інших субєктів декларування.
Відповідно до примітки до ст. 50 Закону посада оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області не відноситься до переліку службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Пунктом 5 і Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975 від 23.03.2017 строк подання декларації для осіб, які відповідно до Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, оперуповноважений відділу кримінальної поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області лейтенант поліції ОСОБА_1 був зобовязаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року до 00 годин 00 хвилин 01 травня 2017 року.
В Краматорському ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1 були надані ключі для своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлено та ознайомлено про необхідність своєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», доведено вимоги ст. 172-6 «Порушення вимог фінансового контролю», та розяснено, що порядок заповнення Декларації визначений ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції».
Водночас, ОСОБА_1 04.08.2017 о 14 годин 16 хвилин, перебуваючи за місцем мешкання (АДРЕСА_1), несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується: поясненням ОСОБА_1, протоколом огляду публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацією ОСОБА_1 за 2016 рік, листом НАЗК від 16.08.2017 №93-05/28839/17.
З урахуванням викладеного, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6КУАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать листи про виклик до суду. Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вину визнав повністю.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується також протоколом № 1201705960-7 від 30 серпня 2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, рапортами начальника СП-2 Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майором поліції ОСОБА_2 від 26.12.2016 року, від 27.01.2017 року, наказом про порушення службової дисципліни працівниками Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області та заходи реагування № 505 від 17.03.2017 року, наказом по особовому складу №132 о/с від 17.03.2017 року, протоколом огляду від 29.08.2017 року, поясненнями ОСОБА_1 від 29.08.2017 року, присягою та іншими матеріалами справи.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП. Просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього відповідне адміністративне стягнення.
Згідно ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП, фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 будучи поліцейським є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у вигляді штрафу від пятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 будучи поліцейським, згідно п. п. «3» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, несвоєчасно подав декларацію особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується сукупністю наведених вище доказів та він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 та визначенні його розміру, суд враховує характер вчиненого правопорушення, повязаного з корупцією, особу ОСОБА_1, який не працює, ступінь його вини, наявність обставини, що помякшує відповідальність щире розкаяння у вчиненні адміністративного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу та вважає, що саме це адміністративне стягнення та його розмір буде сприяти вихованню ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню ним нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 320,00 грн.
З урахуванням зазначеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) грн. (на рахунок 31110106700059, отримувач держбюджет, код платеж 21081100, ЄДРПОУ 37944338, МФО 834016, банк ГУ ДКС в Дон.обл.).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 судовий збір в розмірі 320,00 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банкуотримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету : 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, атакож прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Краматорського
міського суду ОСОБА_3