
справа №619/2262/17
провадження №2-а/619/109/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2017 року Дергачівський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді Остропілець Є.Р.
при секретарі Бурлаковій А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області « Про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії»,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дергачівського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області « Про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії».
Позивач посилається на те , що він перебуває на обліку та отримує пенсію в ОСОБА_2 об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1-ї категорії, що підтверджується посвідченням від 20жовтня 2011 року, серії А № 119761.
Згідно довідки медико-соціальної (експертної) комісії йому встановлена II група інвалідності серіяМСЕ № 056565 від 09.04.2001 року.
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області № 2-1749/10 від 06.09.2010 року зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 основної (державно) пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної ст. 28 Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2007 року з урахування фактично виплачених сум.
Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 27.05.2011 року рішення Дергачівського районного суду Харківської області № 2-1749/10 від 06.09.2010 року залишено без змін . Рішення набрало законної сили.
ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
від 31.05.2017р. № 1182-2/39 вказано , що відповідно до постанови КМУ № 745 від 06.07.2011 року та рішень КСУ № 20-рп /2011 від 26.12.2011 року та № 3-рп/2012 від 25.01.2012 року фінансування коштів та виплата здійснюється за рахунок державного бюджету , тож з 01.11.2011 року було припинено виплати по рішенню у зв’язку з відсутністю фінансування.
Представник ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в наданому до суду запереченні просить відмовити у задоволенні позову , посилаючись на те , що додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам віднесеним до категорії І згідно ст. 50 Закону № 796 призначається у розмірах: інвалідам II групи - 75 процентів мінімальної пенсії за віком (ст. 50 було змінено з 01.01.2015 згідно з Законом України № 76-УШ від 28.12.2014).
Отже, у 2011 році пенсійні виплати, передбачені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в тому числі й ті, розмір яких встановлено на виконання судових рішень, здійснювали у розмірах, визначених постановою Уряду від 06.07.2011року №745.
Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 року за №3рп/2012 визначено, що при розгляді справи суди повинні керуватись принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Законом України № 76-УІІІ від 28.12.2014 (набрав чинності 01 січня 2015 року) було внесено зміни зокрема до ст. 50, ст. 54 Закону №796.
Стаття 50 Закону №796 була викладена в новій редакції: „Особам, віднесеним до категорії 1 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах. встановлених Кабінетом Міністрів України”.
Стаття 54 зазначеного Закону набула такого змісту: „Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань”.
Таким чином, органи Пенсійного фонду України визначаючи розміри пенсій інвалідам- чорнобильцям керуються законами про Державний бюджет на відповідні роки Законом України №796 (з змінами та доповненнями), а також постановами Кабінетом Міністрів України №745 від 06.07.2011 року та №1210 від 23.11.2011 року прийнятими для реалізації політики у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до рішення Дергачівського районного суду Харківської області № 2-1749/10 від 06.09.2010 року управлінням здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 основної (державно) пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної ст. 28 Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2007 року з урахування фактично виплачених сум.
Вимоги, зазначені в рішенні суду щодо проведення перерахунку пенсії та здійснення нарахування, виконано управлінням в повному обсязі в межах повноважень.
З 01.01.2007 року по 31.10.2011 року ОСОБА_1 було нараховано суму 231702 грн. 09 коп. (двісті тридцять одну тисячу сімсот дві гривні 09 коп.) з урахуванням виплачених сум. Більш цього, згідно повідомлення ГТУ юстиції в Харківській області від 17.07.2017 року №21259/07-33/07 рішення №2-1749/2010 від 06.09.2010 року, винесене Дергачівським районним судом, відповідно до п. 7 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року №440 прийнято для обліку та включено до першої черги задоволення вимог.
На виконання запиту управління ГТУ юстиції в Харківській області від 17.07.2017 року за №21259/07-33/08 управлінням було направлено довідку №1906-02/39 від 21.07.2017 року про здійснення нарахування за рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 09.09.2010 року по справі №2-1749/10 та розмір нарахованих сум.
Про порядок нарахування пенсії за рішенням суду позивач знав вже грудні 2013 року, оскільки 11.12.2013 року управлінням було направлено лист-відповідь за №3067-02/2011 на звернення ОСОБА_1 від 22.11.2013 року.
Представник позивача згідно заяви просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та розглядати справу в порядку письмового провадження.
Представник відповідача ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області відповідно заяви просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог посилаючись на письмові заперечення надані раніше суду .
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що з наданих суду доказів вбачається, що позивач є інвалідом ІІ групи перебуває на обліку та отримує пенсію в ОСОБА_2 об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1-ї категорії, що підтверджується посвідченням від 20жовтня 2011 року, серії А № 119761 та довідкою медико – соціальної ( експертної ) комісії серія МСЕ № 056565 від 09.04.2001 року.
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області № 2-1749/10 від 06.09.2010 року зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 основної (державно) пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної ст. 28 Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2007 року з урахування фактично виплачених сум.
Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 27.05.2011 року рішення Дергачівського районного суду Харківської області № 2-1749/10 від 06.09.2010 року залишено без змін . Рішення набрало законної сили.
ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
від 31.05.2017р. № 1182-2/39 вказано , що відповідно до постанови КМУ № 745 від 06.07.2011 року та рішень КСУ № 20-рп /2011 від 26.12.2011 року та № 3-рп/2012 від 25.01.2012 року фінансування коштів та виплата здійснюється за рахунок державного бюджету , тож з 01.11.2011 року було припинено виплати по рішенню у зв’язку з відсутністю фінансування.
Відповідно до положень ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
При вирішенні даного спору суд застосовує положення Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції, яка діяла на час виникнення у позивача права на отримання пенсії, як інваліда ІІ групи в зв»язку з захворюванням, пов»язаним з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, а саме станом на 17.03.2014 р., керуючись конституційним принципом дії закону в часі.
Згідно з ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції станом на 17.03.2014 р.) позивач, як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, що є інвалідом ІІ групи має право на отримання додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.
Крім того, згідно з ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», позивач має право на отримання державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком.
Право позивача на отримання пенсії по інвалідності та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю в зазначених розмірах було встановлено в ході судового розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України в ОСОБА_2 районі Харківської області, де було постановлено відновити порушене право ОСОБА_1 та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в ОСОБА_2 районі Харківської області здійснити ОСОБА_1 здійснити перерахунок та провести відповідні виплати у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за віком у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру пенсії за віком, визначеної статтею 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» з урахуванням фактично виплачених сум з 01.01.2007 року.
Ухвалою суду апеляційної інстанції від 27 травня 2011 року у справі № 22-ц- 7800/11 Управлінню Пенсійного фонду України в ОСОБА_2 районі Харківської області у задоволенні апеляційної скарги відмовлено, рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 06 вересня 2010 року залишено без змін.
Рішення набрало законної сили , а тому обставини, встановлені даним судовим рішенням, не підлягають доказуванню, суд зобов’язав відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату щомісячної державної та додаткової пенсії відповідно до положень ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 пенсій за віком та 75% пенсій за віком відповідно з урахуванням виплачених сум.
Законом України від 23.12.2010 року № 2857- VI, що набрав чинності 01.01.2011року, Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким зокрема установлено, що норми і положення статей 39, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2011 рік.
Зазначені обмеження були також встановлені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011 № 3491- VI., який набрав чинність 19 червня 2011 року відповідно до якого норми і положення статей 39, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
На виконання вимог вищезазначеного Закону, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року,№745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року.
У зв’язку з вищевикладеним, у 2011 році пенсійні виплати, передбачені Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в тому числі й ті, розмір яких встановлено на виконання судових рішень, здійснювалися у розмірах, визначених постановою Уряду від 06.07.2011 року №745.
У зв’язку з цими змінами виплата пенсії у належному розмірі, починаючи з 01.11.2011 року припинялась та зменшувалась.
Даний факт , суд вважає таким , що суперечить основному законові держави , адже :
Відповідно до ч. 3 ст.22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Конституції України, Закони України приймаються виключно на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
В подальшому, як встановлено судом, починаючи з 01.01.2012 року позивачу нараховується і виплачується пенсія у розмірі фактичних збитків в твердих нормах з врахуванням положень ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 01.01.2011 року та постанови № 12 10 від 23.11.2011 року .
Пункт 4 прикінцевих положень Закону України « Про Державний бюджет України« на 2013 рік» установлено, що у 2013 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31 , 37, 39, 48, 50, 51,52 та 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян » які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.
Закон України «Про державний бюджет України на 2014 рік» в редакції від 16 січня 2014 року, не містив жодної норми, яка б обмежувала у 2014 році пряме застосування Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
Законом України №1622-VII від 31.07.2014, що набрав чинності 03.08.2014, Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» доповнено пунктом 6-7, яким зокрема установлено, що норми і положення статей 20, 21,22,23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.
Відповідно до вище викладеного ЗУ «Про державний бюджет на 2014 рік» не було встановлено обмежень щодо виплати пенсії у належному розмірі з 01.01.2014 року по 15.08.2014 року, але відповідач не здійснив належні дії щодо нарахування та виплати позивачу пенсії у розмірі встановленому в законі.
Отже, нарахування позивачу пенсії мало здійснюватися у розмірі, визначеному постановою Дергачівського районного суду Харківської області від 06.09.2010року.
Відповідач же, всупереч вищеописаним конституційним нормам, почав нараховувати пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 01.11.2011р. та Постанови КМУ № 1210 від 23.11.2011р.
Новою редакцією ст.54 Закону встановлено, що пенсії по інвалідності, що наставали внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.
Крім того , положення ЗУ « Про Державний бюджет за 2016 рік» та ЗУ « Про Державний бюджет за 2017 рік» не містить жодних обмежень стосовно застосування положень ст. 50, 54 ЗУ « Про статус та соціальний захист громадян » які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З огладу на викладене, в 2016- 2017 році при визначенні розміру пенсії позивача та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, відповідач повинен був керуватись нормами і положеннями Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» редакції, яка діяла станом на 17.06.1993р. з врахуванням положень Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від23 березня 2017 року.
Подальше нарахування пенсії позивачу має також проводитися в розмірах, встановлених положеннями ст.ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції яка діяла станом на19.12.1991 року, а з моменту набрання законної сили Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 17.06.1993 року), відповідно до ст. ст. 50, 54 вищевикладеного закону, а виплата пенсії з урахуванням положень Законів України «Про Державний бюджет» на відповідний рік.
Проте Відповідач при нарахуванні позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та пенсії по інвалідності не застосував норми ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції, чинній на момент виникнення у позивача права на таку пенсію, та здійснив нарахування і виплату в розмірах встановлених положеннями ст.ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 01.01.2011р.) та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що є неправомірним, з огляду зокрема на приписи ст. 58 Конституції України, згідно з якою нормативно-правові акти не мають зворотньої сили у часі, тобто до правовідносин, повязаних із нарахуванням пенсії Позивача, мають застосовуватися положення Законів, які були чинними на момент виникнення таких правовідносин, тобто на момент виникнення права на пенсію.
Згідно зі ст. 8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Стаття 159 КАС України визначає, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим; законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, суд вважає , що відповідач порушив законне право ОСОБА_1 на гідне пенсійне забезпечення у розмірі, передбаченому ст. ст 50. 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до ст. ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачу повинна нараховуватись і виплачуватись пенсія у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з вищевикладеного закону, а не нормативно-правових актів органів виконавчої влади а саме: Постанов Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01.01.2012 року та Постанови Кабінету Міністрів України №745 від 06.07.2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з Державного бюджету», якими обмежується законне право позивача на отримання пенсії у відповідності до встановлених норм закону.
Керуючись ч. 2, 3 ст. 8, ч. 2, ст. 22 Конституції України, ст.ст. 13, 50, 54 ЗаконуІ України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 2, 8, 99, 104, 105, 106, 159 Кодексу адміністративного судочинства України ,--
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області « Про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити певні дії» - задовольнити.
Визнати дії ОСОБА_2 об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області, щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії по інвалідності як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірів мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, визначеної статтями 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - неправомірними.
Зобов’язати Дергачівське об’єднане Управління Пенсійного фонду України в Харківської області здійснити виплату ОСОБА_1 заборгованості по пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01.11.2011 року.
Зобов’язати Дергачівське об’єднане Управління Пенсійного фонду України в Харківської області здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 01.01.2016 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі апеляції в 10-денний термін з дня проголошення постанови, а у разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАСУ протягом 10 –ти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Є. Р. Остропілець