Постанова № 69593040, 11.10.2017, Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
11.10.2017
Номер справи
187/1014/17
Номер документу
69593040
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 187/1014/17

3/0187/374/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" жовтня 2017 р. смт Петриківка

Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Караул О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН.: НОМЕР_1, спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

26.09.2017 року до Петриківського районного суду надійшла вказана справа про адміністративне правопорушення. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.09.2017 року спеціаліст 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2ст. 212-3 КУпАП, що полягає в наступному.

30.07.2017 року потерпілий ОСОБА_2 звернувся на електронну пошту до Петриківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області з інформаційним запитом, у якому просив надати йому інформацію про фінансову (матеріальну) підтримку для онкологічно хворих мешканців населених пунктів Петриківського району та для тяжкохворих мешканців населених пунктів Петриківського району.

01.08.2017 року потерпілий отримав лист від голови Петриківської райдержадміністрації ОСОБА_3, за вих. № 35, яким його було повідомлено, що його запит направлено за належністю до сільських, селищних рад Петриківського району.

02.08.2017 року вхідним № 116а до Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області від Петриківської райдержадміністрації надійшов інформаційний запит потерпілого ОСОБА_2 від 30.07.2017 року. Сільський голова ОСОБА_4 розгляд зазначеного запиту доручив посадовій особі місцевого самоврядування спеціалісту 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району ОСОБА_1, однак останній доручення не виконав, тим самим не надав відповіді на запит потерпілого ОСОБА_2

Відтак, в діях спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, ненадання інформації. Днем вчинення правопорушення є останній день надання відповіді на запит, тобто 09.08.2017 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, пояснив, що був обізнаний про запит ОСОБА_2 та про те, що розгляд запиту доручено саме йому, однак не виконав доручення через велику завантаженість. Відповідь потерпілому ОСОБА_2 було надіслано лише згодом, 11.09.2017 року після втручання регіонального представника уповноваженого з прав людини.

Також, 26.09.2017 року до Петриківського районного суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1, який згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.09.2017 року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2ст. 212-3 КУпАП, що полягає в наступному.

18.07.2017 року потерпілий ОСОБА_2 звернувся на електронну пошту до Петриківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області з інформаційним запитом про середній розмір земельної частки (паю) по Петриківському району, наявний по сільським та селищним радам Петриківського району Дніпропетровської області.

20.07.2017 року потерпілий отримав лист від в.о. голови Петриківської райдержадміністрації ОСОБА_5, за вих. № 28, яким його було повідомлено, що його запит направлено за належністю до відділу у Петриківському районі міськрайонного управління у Петриківському районі та у м. Камянське ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області сільським; селищним головам.

20.07.2017 року до Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області з Петриківської райдержадміністрації надійшов інформаційний запит потерпілого ОСОБА_2 від 18.07.2017 року. Сільський голова ОСОБА_4 розгляд зазначеного запиту доручив посадовій особі місцевого самоврядування спеціалісту 1 категорії Іванівської сільської ради ОСОБА_1, однак останній відповіді на запит потерпілому ОСОБА_2 не надав.

В діях спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, ненадання інформації. Днем вчинення правопорушення є останній день надання відповіді на запит, тобто 27.07.2017 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, пояснив, що був обізнаний про запит ОСОБА_2 та про те, що розгляд запиту доручено саме йому, однак не виконав доручення через велику завантаженість. Відповідь потерпілому ОСОБА_2 було надіслано лише після втручання регіонального представника уповноваженого з прав людини.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.У ст. 20 цього Закону зазначено, що розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

ПорушенняЗакону України"Про доступ до публічної інформації", а саме: ПорушенняЗакону України"Про доступ до публічної інформації", а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформаціїтягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти пяти до пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(ч. 2 ст. 212-3 КУпАП)

Розпорядженням голови Іванівської сільської ради ОСОБА_4 за № 71 від 10.06.2016 року ОСОБА_1 було призначено посадовою особою місцевого самоврядування спеціалістом 1 категорії Іванівської сільської ради.

До обовязків посадової особи місцевого самоврядування Іванівської сільської ради входить здійснювати інші функції, що випливають з покладених на нього завдань, що передбачено п. 2.19 посадової інструкції посадової особи місцевого самоврядування землевпорядника Іванівської сільської ради, затвердженої головою сільради ОСОБА_4

На основі викладеного суд приходить до висновку, що у обох вказаних вище випадкахнаявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, а саме ненадання відповіді на запит на інформацію, що тягне за собою накладення адміністративного стягнення на спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району ОСОБА_1

Разом з тим ст. 36 КУпАП закріплено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За вказаних обставин, суд вважає за необхідне притягнутиспеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинені правопорушення та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись 36, ч. 2 ст. 212-3, ст. 221 КУпАП, ЗУ «Про доступ до публічної інформації» суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, що сталися 27.07.2017 року і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 510 (пятсот десять) грн. 00 коп.

Притягнути спеціаліста 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 212-3 КУпАП, що сталося 09.08.2017 року і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 510 (пятсот десять) грн. 00 коп.

У відповідності до ст. 36 КУпАП остаточне адміністративне стягнення спеціалісту 1 категорії Іванівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 призначити у вигляді штрафу на користь держави в сумі 510 (пятсот десять) грн. 00 коп.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір по справі, на користь держави, в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. (реквізити: код ЄДРПОУ 37993783; р/р 31215256700001; ККДБ 22030106; отримувач ГУДКС України у м. Києві; МФО 820019; банк отримувач ГУДКС України у м. Києві).

Термін предявлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десяти денний строк з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_6