Ухвала суду № 69589515, 17.10.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.10.2017
Номер справи
509/3940/17
Номер документу
69589515
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 жовтня 2017 р.м.ОдесаСправа № 509/3940/17

Категорія: 1.3.2 Головуючий в 1 інстанції: Кириченко П.Л.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Потапчука В.О.

суддів - Семенюка Г.В.

- Шляхтицького О.І.

при секретарі - Алексєєвій Н.М.

за участю апелянта Голови Авангардівської селищної виборчої

комісії Овідіопольського району Одеської області Голуда О.Я.

представника Овідіопольської місцевої організації

політичної партії «За життя» Перепелиця О.С.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області на постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 11 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом Овідіопольської місцевої організації політичної партії «За життя» до Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення селищної виборчої комісії та зобов'язання вчинити певні дії -,

В С Т А Н О В И Л А :

У жовтні 2017 року Овідіопольська місцева організація політичної партії «За життя» звернулася до суду з позовом до Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення селищної виборчої комісії та зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Овідіопольського районного суду Одеської області від 11 жовтня 2017 року адміністративний позов задоволений частково. Визнано противоправною та скасовано постанову Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 30 від 05 жовтня 2017 року про відмову в реєстрації кандидата у депутати Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_4 від Овідіопольської місцевої організації політичної партії «За життя». В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, Авангардівська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, вислухавши пояснення сторін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

ОСОБА_4 є членом Овідіопольської місцевої організації політичної партії «За життя».

02 жовтня 2017 року на засіданні Політичної ради політичної партії «За життя» прийняте рішення про висування третьої особи від політичної партії кандидатами в депутати Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (протокол №2).

04 жовтня 2017 року третя особа як член партії та позивач подав до СВК документи для реєстрації кандидатів у депутати Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області.

Вказані документи виборчою комісією були прийняті.

Постановою Авангардівської селищної виборчої комісії (надалі по тексту СВК) № 30 від 05 жовтня 2017 року відмовлено Овідіопольській місцевій організації політичної партії «За життя» в реєстрації ОСОБА_4 кандидатом в депутати Авангардівської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, у зв'язку з не відповідності заяви від 02 жовтня 2017 року вимогам виборчого законодавства.

Не погоджуючись з вищевказаним позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що неточне заповнення вищевказаної заяви ОСОБА_4 від 02 жовтня 2017 року протоколу № 2 та автобіографії не є підставою для відмови у реєстрації, оскільки це суперечить ст.41 ч.12 Закону.

Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції правильним по суті та таким, що відповідає вимогам Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року №595-VIII (далі по тексту Закон).

В апеляційної скарзі вказується на те, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим апелянтом ставиться питання про скасування постанови Овідіопольського районного суду Одеської області від 11 жовтня 2017 року та ухвалення нової постанови, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Колегія суддів не погоджується з таким доводом апелянта з огляду на наступне.

Згідно ч.6 ст. 42 Закону України «Про місцеві вибори» від 14 липня 2015 року №595-VIII (далії по тексту Закон) помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

Згідно із ст.ст.69,70 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

Як вбачається з матеріалів справи, третя особа ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 є членом Овідіопольської місцевої організації політичної партії «За життя».

Відповідно до наявної в матеріалах справи копії заяви від 02 жовтня 2017 року кандидат ОСОБА_4 та позивач, у строк передбачений законом, подав усі документи, передбачені ст.38 Закону до СВК.

Систематичний аналіз вказаних норм права та обставини справи дають підстави вважати, що неточне заповнення вищевказаної заяви ОСОБА_4 від 02 жовтня 2017 року протоколу № 2 та автобіографії не є підставою для відмови у реєстрації, оскільки це суперечить ч.6 ст.42 Закону.

Колегія суддів не приймає до уваги доводи апелянта щодо незаконності прийнятого судом першої інстанції рішення у зв'язку з посиленням ним на норми права передбачені ч. 38 ст. 41 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки з системного аналізу вказаного Закону - норми права застосовані судом першої інстанції прямо передбачені приписами ч.39 ст. 42 цього Закону.

Окрім того, колегія суддів також вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що суд позбавлений можливості прийняти рішення щодо зобов'язання СВК зареєструвати ОСОБА_4 кандидатом у депутати, оскільки існує інший передбачений законом порядок, усі помилки та неточності у документах можуть бути виправлені третьої особою або позивачем, та після цього СВК повинна прийняти рішення у відповідності до вимог Закону, про реєстрацію або про відмову у реєстрації кандидатом, а тому у задоволенні у цій частині позовних вимог слід відмовити.

Колегія суддів також не погоджується з доводами апелянта щодо порушення судом першої інстанції при прийнятті ним рішення, приписів статті 177 КАС України так як відповідно до частини 20 ст.40, ч.6 ст.41 Закону припинювальний строк для прийняття остаточного рішення щодо реєстрації кандидатів в багатомандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі - не пізніше ніж 22 дні до дня виборів не підлягає застосуванню територіальними виборчими комісіями лише щодо розгляду питань про реєстрацію кандидатів за заявами місцевих організацій партій. Застосування зазначеного строку при розгляді питань про реєстрацію кандидатів у депутати на виконання рішення суду, яке набрало законної сили, суперечить частині 5 ст. 124 Конституції України та не ґрунтується на Законі. (Постанова Центральної виборчої комісії від 22 жовтня 2010 року, №476.)

Аналізуючи вищевикладене колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 206, 254 КАС України, колегія суддів , -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області - залишити без задоволення, а постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 11 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом Овідіопольської місцевої організації політичної партії «За життя» до Авангардівської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення селищної виборчої комісії та зобов'язання вчинити певні дії,- залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя доповідач: Потапчук В.О.

Суддя: Шляхтицький О.І.

Суддя: Семенюк Г.В.