ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
до іншого адміністративного суду
09 жовтня 2017 року справа № 813/3941/16
Львівський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Гулика А.Г.,
судді Грень Н.М.,
судді Сакалоша В.М.,
секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,
за участю:
позивача ОСОБА_2,
представника позивача ОСОБА_3,
представника відповідача Клапчука Р.Я.,
представника третьої особи Сагайдака Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, в якому просить суд:
- визнати неправомірним та скасувати рішення відповідача №515-16 від 07.10.2016 про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
- зобов'язати відповідача прийняти рішення про визнання позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту відповідно до вимог чинного законодавства.
Суд поставив на обговорення питання щодо передачі адміністративної справи до Окружного адміністративного суду м.Києва, у зв'язку з тим, що справа територіально підсудна іншому суду.
Позивач та його представник в судовому засіданні підтримали передачу справи до іншого адміністративного суду.
Представник відповідача та представник третьої особи у судовому засіданні проти передачі справи за підсудністю до іншого адміністративного суду не заперечили.
Заслухавши пояснення позивача, представників сторін та представника третьої особи, розглянувши питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до іншого адміністративного суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.
Частиною 2 ст.19 КАС України передбачено, що справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Суд встановив, що відповідно до довідки про звернення за захистом в Україні №963832 після відкриття провадження у цій справі позивач змінив своє місце проживання. А відтак, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є Пункт тимчасової реєстрації біенців у м.Одеса (АДРЕСА_1).
Місцезнаходженням відповідача Державної міграційної служби України є м.Київ, вул.Володимирська, 9.
На підставі наведеного, суд встановив, що справа за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії територіально не підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач оскаржує рішення Державної міграційної служби України №515-16 від 07.10.2016 про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, яке є правовим актом індивідуальної дії, оскільки прийняте щодо конкретної фізичної особи - ОСОБА_2.
Суд враховує, що ч.2 ст.19 КАС України встановлена альтернативна підсудність, а саме право позивача обирати підсудність адміністративної справи щодо оскарження правових актів індивідуальної дії.
У судовому засіданні позивач заявив клопотання про передачу адміністративної справи за його позовом до Державної міграційної служби України до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідача.
З огляду на наведене, враховуючи зареєстроване місцезнаходження відповідача (м.Київ, вул.Володимирська, 9), суд вважає за необхідне, передати справу на розгляд до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Відповідно до ч.2 та ч.8 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому вказаною статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись п.3 ч.1 ст.22, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
клопотання позивача про передачу адміністративної справи за підсудністю задовольнити.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії передати на розгляд Окружному адміністративному суду м.Києва.
Адміністративну справу передати до Окружного адміністративного суду м.Києва після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Головуючий суддя А.Г. Гулик
Суддя Н.М.Грень
Суддя В.М. Сакалош