
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2017 року Справа № 803/1038/17Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача Березної Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1.) звернулася з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Волинській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 24 липня 2017 року №0006351405.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, виробництва та обігу підакцизних товарів магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1, за результатами якої складено акт перевірки від 11 липня 2017 року №6232/03-20-14/НОМЕР_1 (бланк №000958).
Перевіркою встановлено не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку доходів та витрат (далі книга ОДВ), яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність на загальну суму 3 183,10 грн. На підставі акту перевірки Головним управлінням ДФС у Волинській області 24 липня 2017 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0006351405, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) за порушення вимог пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України в сумі 15 915,50 грн.
Разом з тим, відповідно до пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті оприбуткуванням готівки в касі підприємства, яке проводить готівкові розрахунки із застосуванням РРО, є здійснення обліку такої готівки у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків та відображення надходжень цієї готівки у касовій книзі підприємства.
При цьому, посадовими особами податкового органу не було взято до уваги той факт, що кошти за 31.07.2015 року та 28.07.2015 року, отримані від продажу товарів, були своєчасно оприбутковані шляхом роздрукування відповідних Z-звітів на реєстраторі розрахункових операцій та внесені до книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО). Дані суми також були враховані при складанні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи та річного розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, військового збору за 2015 рік.
У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, та просили визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0006351405 від 24 липня 2017 року.
Представник відповідача у письмових запереченнях від 06.10.2017 року та в судовому засіданні адміністративний позов не визнала з тих підстав, що перевіркою ФОП ОСОБА_1 встановлено не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку доходів та витрат (далі книга ОДВ), яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність на суму 3 183,10 грн., чим порушено вимоги пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України. Крім того, у поясненнях від 11.07.2017 року ОСОБА_1 зазначила, що нею не було здійснено запис на підставі фіскальних звітних чеків за 31.07.2015 року та 28.08.2015 року у книгу обліку доходів та витрат.
Головне управління ДФС у Волинській області при складанні акту перевірки та винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Податковим кодексом України та Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а тому просила у задоволенні позовних вимог відмовити (а.с.35-36).
Заслухавши пояснення позивача, представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що на підставі наказу від 05.07.2017 року №1660, виданого Головним управлінням ДФС у Волинській області, та направлень на перевірку від 06.07.2017 року №001492 та №001493 посадовими особами Головного управлінням ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв у тому числі свідоцтва про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1, за результатами якої складено акт перевірки від 11 липня 2017 року №6232/03-20-14/НОМЕР_1 (бланк №000958) (а.с.6-8).
В акті фактичної перевірки від 11 липня 2017 року №6232/03-20-14/НОМЕР_1 (бланк №000958) зроблений висновок про порушення ФОП ОСОБА_1 пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою правління НБУ №637 від 15.12.2004 року, зокрема, перевіркою встановлено не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку доходів та витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність за 31.07.2015 року та 28.08.2015 року на загальну суму 3 183,10 грн.
На підставі акту фактичної перевірки від 11 липня 2017 року Головним управлінням ДФС у Волинській області 24 липня 2017 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0006351405, яким до позивача за порушення пунктів 2.2, 2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні та згідно з Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року №436/95 застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 15 915,50 грн.(а.с.9).
Не погоджуючись з прийнятим ГУ ДФС у Волинській області податковим повідомленням-рішенням від 24 липня 2017 року №0006351405 позивач оскаржила його у судовому порядку.
Надаючи правову оцінку оскаржуваному податковому повідомленню-рішенню, суд зазначає наступне.
Згідно із частиною другою статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваного в даній адміністративній справі податкового повідомлення-рішення з огляду на наступне.
Згідно із пунктом 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР (з наступними змінами та доповненнями) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Відповідно до значень термінів, наведених у пункті 1.2 глави 1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року за №40/10320), книга обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг); книга обліку доходів і витрат - документ установленої форми, що застосовується відповідно до законодавства України для відображення руху готівки. Форму відповідної книги обліку доходів і витрат установлено Державною податковою адміністрацією України; оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) - пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів (надання послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Пунктом 2.6 цього ж Положення визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Абзацом третім статті 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року № 436/95 (з наступними змінами та доповненнями) установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Таким чином, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО відповідно до вимог глави 4 Положення оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у книзі ОРО. Невиконання будь-якої із цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність (абзац третій статті 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 року №436/95). Вказана правова позиція також викладена у постановах Верховного Суду України від 04.11.2015 року (справа №825/554/15-а), від 26.02.2013 року (справа №21-7а13), від 02.04.2013 року (справа №21-76а13), від 15.10.2013 року (справа №21-247а13), від 01.04.2014 року (справа №21-54а14), яка в силу вимог частини першої статті 244-2 КАС України має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Таким чином, при вирішенні даного спору, судом підлягав встановленню факт дотримання позивачем порядку оприбуткування готівки шляхом фіксації повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у книзі ОРО.
Як вбачається з оглянутої у судовому засіданні книги ОРО №3000106295/1 від 22.05.2015 року ФОП ОСОБА_1 роздруковано та підклеєно до даної книги Z-звіт №0031 від 31.07.2015 року на суму 1660,05 грн. та Z-звіт №0058 від 28.08.2015 року на суму 1523,05 грн. Крім того, на підставі вищевказаних фіскальних звітних чеків (Z-звіт №0031 та Z-звіт №0058) здійснено відповідні записи до розділу 2 Книги ОРО №3000106295/1, а саме: 31.07.2015 року на суму 1660,05 грн. та 28.08.2015 року на суму 1523,05 грн. Таким чином, фізичною особою-підприємцем здійснено облік зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків (Z-звітів) РРО на суми 1660,05 грн. та 1523,05 грн. Копії відповідних сторінок книги ОРО приєднані до справи (а.с.55-58).
Факт роздруковування та підклеєння вищевказаних Z-звітів №0031 від 31.07.2015 року на суму 1660,05 грн. та №0058 від 28.08.2015 року на суму 1523,05 грн. до книги ОРО №3000106295/1 не заперечується також у акті перевірки від 11 липня 2017 року №6232/03-20-14/НОМЕР_1 та представником відповідача у судовому засіданні.
Разом з тим, проведеною посадовими особами ГУ ДФС у Волинській області перевіркою встановлено не оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку доходів та витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування і фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність за 31.07.2015 року та 28.08.2017 року на загальну суму 3 183,10 грн., а саме: готівкові кошти в сумі 1660,05 грн. отримані 31.07.2015 року від продажу товарів (Z-звіт №0031) від 31.07.2015 року у відповідних графах книги обліку доходів та витрат, яка зареєстрована у Ковельській ОДПІ 26.05.2015 року за №18 серія К, не оприбутковані; готівкові кошти в сумі 1523,05 грн. отримані 28.08.2015 року від продажу товарів (Z-звіт №0058) від 28.08.2015 року у відповідних графах книги обліку доходів та витрат, яка зареєстрована у Ковельській ОДПІ 26.05.2015 року за №18 серія К, не оприбутковані.
Даний факт зафіксовано у книзі обліку доходів та витрат, яка зареєстрована у Ковельській ОДПІ 26.05.2015 року за №18 серія К записами посадових осіб ГУ ДФС у Волинській області, з яких вбачається, що 31.07.2015 року та 28.08.2015 року позивачем у даній книзі не здійснено записи про суми доходу отримані у ці дні від здійснення господарської діяльності. Копії відповідних сторінок обліку доходів та витрат приєднані до справи (а.с.59-61).
Відповідно до п. 177.10. ст. 177 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) фізичні особи - підприємці (на загальній системі оподаткування) зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів і витрат фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді. Фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами - підприємцями (на загальній системі оподаткування) встановлений наказом Міндоходів України від 16.09.2013 року № 481 (далі - Порядок № 481).
У пункті 1 Порядку № 481 зазначено, що відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу IV Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - самозайняті особи), зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 481 записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід
Згідно з пунктом 6 Порядку № 481 самозайняті особи заносять до Книги відомості в такому порядку:
1) у графі 1 зазначається дата запису;
2) у графі 2 відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг);
3) у графі 3 вказується сума повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) та/або повернутої передплати;
4) графа 4 розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3);
5) у графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов'язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;
6) у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня;
7) у графі 7 відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці;
8) у графі 8 відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7, зокрема, витрати на сплату послуг, зв'язку, орендних та комунальних платежів тощо;
9) у графі 9 зазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).
Таким чином, як вбачається з вищенаведеного, у книзі обліку доходів і витрат відображається загальна сума доходу за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності зокрема, не лише отриманої готівки, а й коштів, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Враховуючи вищевикладене, суд не бере до уваги твердження представника відповідача, що нездійснення позивачем запису на підставі фіскальних звітних чеків у книзі обліку доходів і витрат є не оприбуткуванням готівки, оскільки Пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні визначено, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО, а не у книзі обліку доходів і витрат, як стверджує представник відповідача.
Таким чином, позивачем здійснено оприбуткування готівки, а саме здійснено облік зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків (Z-звітів) №0031 від 31.07.2015 року на суму 1660,05 грн. та №0058 від 28.08.2015 року на суму 1523,05 грн.
Факт оприбуткування готівкових коштів на підставі фіскальних звітних чеків (Z-звітів) №0031 від 31.07.2015 року на суму 1660,05 грн. та №0058 від 28.08.2015 року на суму 1523,05 грн. у книзі ОРО №3000106295/1 від 22.05.2015 року у день їх фактичного надходження, підтверджується також поясненнями ОСОБА_1 від 11.07.2017 року.
Разом з тим, як слідує з пояснень позивача нею не було здійснено запис за 31.07.2015 року та 28.08.2015 року лише у книзі обліку доходів та витрат, проте в загальну суму річного оподатковуваного доходу вищевказані суми були включені (а.с.37). Факт включення вищевказаних сум до загальної суми оподатковуваного доходу підтверджується письмовими доказами, зокрема, позивачем у графі 4 книги обліку доходів та витрат відображені суми доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за липень та серпень 2015 року у розмірі 54 361,65 грн. та 70 900,40 грн. відповідно, які співпадають із сумарним підсумком за липень та серпень 2015 року відображеним у графі 5 книги обліку розрахункових операцій та фіскальними звітними чеками у яких вказано загальний підсумок обігу готівки за період з 01.07.2015 року по 31.07.2015 року та з 01.08.2015 року по 31.08.2015 року (а.с.42,57-58,60-61). Отже, незважаючи на відсутність записів за 31.07.2015 року та 28.08.2015 року у книзі обліку доходів та витрат, позивачем кошти у розмірі 1660,05 грн. та 1523,05 грн. були включені у сумарний підсумок за липень та серпень 2015 року відображені у графі 4 даної книги.
Крім того, суд вказує на те, що статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторно вчинені дії особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, у разі якщо перевіркою фізичної особи - підприємця, який перебуває на загальній системі оподаткування, встановлюється порушення щодо неналежного ведення Книги обліку доходів та витрат, то такий суб'єкт господарювання притягується до адміністративної відповідальності.
Отже, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що доводи податкового органу про порушення позивачем пунктів 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи, відтак, оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0006351405від 24 липня 2017 року, винесене Головним управлінням ДФС у Волинській області є неправомірним, а тому адміністративний позов підлягає до задоволення.
Згідно з частиною першою статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 слід присудити судовий збір в сумі 640,00 грн., сплачений відповідно до квитанції №9 від 05 вересня 2017 року (а.с.28).
Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 24 липня 2017 року №0006351405.
Присудити на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області судовий збір у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 14 жовтня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя Т.М. Димарчук