
Справа №521/9750/17
Номер провадження 3/521/4392/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2017 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гарський О.В., секретаря Левченко А.Г., представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Одеської митниці ДФС про вирішення питання, щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (HEGEWALD JONAS ODD ANDERS), ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт громадянина ОСОБА_2 92641251 виданий 02.03.2017 року), уродженця ОСОБА_2 м. Стокгольм, приватного підприємця, за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного Кодексу України,-
В С Т А Н О В И В:
24.05.2017 року о 15 год. 53 хв. в зону митного контролю пункту пропуску „Кучурган - Первомайськ відділу митного оформлення №1 митного поста „Кучурган Одеської митниці ДФС в напрямку з Молдови до України вїхав автомобіль «Nissan Juke» реєстраційний номер Н4911, під керуванням громадянки ОСОБА_4 ОСОБА_5 з якою, в якості пасажира їхав громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_3 (HEGEWALD JONAS ODD ANDERS), які системою митного контролю обрали «зелений коридор», та заявили про відсутність заборонених або обмежених для переміщення через митний кордон України предметів або товарів, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню.
Під час здійснення огляду багажу громадянина ОСОБА_3 було виявлено без ознак приховування одну металеву монету розміром діаметр 21 мм, товщина 1 мм, вага 3,67 гр., сріблястого кольору, на одній стороні зображено напис 20 filler зі зворотного «MAGYAR KIRALYI VALTOPENZ».
Відповідно до висновку Одеського музею нумізматики від 01.06.2017 року №184 встановлено, що надана для дослідження монета,- це монета часів Австро-Угорської імперії, номіналом 20 філллерів, 1893 року, нікель, стан незадовільний, її ринкова вартість складає 10,00 гривен та культурно-історичної цінності для України не представляє.
При переміщені монети, виготовленої більше 100 років, ОСОБА_3 не надав митному органу під час переміщення через митний кордон України дозвіл для законного переміщення культурних цінностей у відповідності до Закону України №3304-ІV від 11.01.2006 року «Про ратифікацію Угоди про вивезення та ввезення культурних цінностей», а також згідно ст. 21 Закону України від 21.09.1999 № 1068-ХІУ «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» не надав свідоцтво на право їх вивезення, що передбачено законодавством держави (Молдови).
Своїми діями громадянин ОСОБА_3 скоїв правопорушення передбачене ст. 471 МК України в звязку з чим співробітником Південної митниці за даним фактом 24.05.2017 року у відношенні останнього складено протокол про порушення митних правил №0613/500410000/17.
Громадянин ОСОБА_3 в судове засідання не зявився, про причини неявки суддю не повідомив.
Представник Одеської митниці ДФС в судовому засіданні висловив думку щодо розгляду справи без гр. ОСОБА_3 та вважав за необхідне притягнути останнього до адміністративної відповідальності і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу та конфіскації товару, безпосереднього предмету правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника Одеської митниці ДФС, суддя вважає, що громадянин ОСОБА_3 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і його дії суддя кваліфікує за ст. 471 МК України за кваліфікуючими ознаками: порушення встановленого МК України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно ч.1 ст. 11, ст. 12, ст. 13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21.09.1999 року №106814-ВР, заявлені до вивезення (тимчасового вивезення) та повернуті після тимчасового вивезення культурні цінності підлягають обовязковій державній експертизі. Порядок проведення державної експертизи культурних цінностей та розміри плати за неї затверджується КМУ; державна служба контролю за клопотанням власника культурних цінностей чи уповноваженої ним особи приймає на підставі висновку державної експертизи рішення про можливість або неможливість вивезення культурних цінностей. Про прийняте рішення власник культурних цінностей чи уповноважена ним особа письмово повідомляється в місячний термін від дня офіційного находження клопотання. У разі прийняття Державною службою контролю рішення про можливість вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей власнику культурних цінностей чи уповноваженій ним особі видається свідоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей. Зразок свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей затверджується КМУ. Свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України. Вивезення культурних цінностей без цього свідоцтва забороняється.
Обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджується зібраними по справі в порядку ст. 495 МК України доказами: протоколом про порушення митних правил №0613/500410000/17 від 24.05.2017 року; доповідною запискою ОСОБА_6 від 24.05.2017 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 24.05.2017 року; експертним висновком комісії «Одеського музею нумізматики» від 01.06.2017 року № 184.
Провадження у справах про порушення митних правил згідно ст. 487 МК України здійснюється відповідно до митного Кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. При накладені стягнення суддя враховує відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що помякшують і обтяжують відповідальність. Обставин що помякшують та обтяжують відповідальність суддею не встановлено.
Відповідно до санкції ст. 471 МК України за вказане правопорушення передбачено накладення єдиного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосереднім предметами правопорушення є товари, переміщення яких через кордон України заборонено або обмежено законодавством України. також конфіскацію цих товарів.
Таким чином, суддя вважає, що необхідним та достатнім, враховуючи всі обставини справи у їх сукупності, а також особу порушника, відповідно до санкції ч. ст. 471 МК України для ОСОБА_3 буде накладення стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією безпосереднього предмету правопорушення (монети).
Керуючись, ст. ст. 458, 464, 465, 466, 467, 471, 524 528 МК України, СУДДЯ,-
П О С Т А Н О В И В:
Накласти адміністративне стягнення на громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (HEGEWALD JONAS ODD ANDERS), ІНФОРМАЦІЯ_1, за скоєння правопорушення передбаченого ст. 471 МК України у вигляді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) гривень з конфіскацією товару, який став безпосереднім обєктом адміністративного правопорушення.
Монету діаметром 21 мм, товщиною 1 мм, вага 3,67 гр., сріблястого кольору, на одній стороні зображено напис «20 filler» зі зворотного «MAGYAR KIRALYI VALTOPENZ», конфіскувати у власність держави.
Стягнути з ОСОБА_3 (HEGEWALD JONAS ODD ANDERS) на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень 00 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО): 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
С У Д Д Я: ОСОБА_7