
Справа №235/3313/17
Провадження №2-а/235/148/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 жовтня 2017 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Хмельової С.М.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Третьякової Ю.С.
секретаря судового засідання Соловйової М.О.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Красноармійського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_3 з адміністративним позовом до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання вчинити певні дії. В обгрунування заявлених вимог зазначив, що він є пенсіонером за віком та перебуває на обліку в Красноармійському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області. 14 квітня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі.
Рішенням відповідача від 22.04.2017 року було відмовлено у проведенні перерахунку пенсії по заробітній платі. Відмовляючи у проведенні перерахунку пенсії відповідач послався на той факт, що у довідках про заробітну плату, які ним було надано для перерахунку, не повно зазначено його ім'я та по-батькові. Саме тому, на думку пенсійного органу, такі довідки не можуть братися до уваги.
Вважає вказану позицію Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області незаконною, а саме рішення відповідача від 22.04.2017 року - протиправним і таким, що підлягає скасуванню, з огляду на наступне.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Таким чином перерахунок пенсії провадиться з урахуванням заробітної плати, з якої призначено пенсію, або (за бажанням пенсіонера) із заробітної плати за періоди, зазначені у ч. 1 ст.40 Закону.
Згідно з ч. 1 ст.40 Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Тобто пенсія обчислюється із заробітної плати за період з 1 липня 2000 року по момент виходу на пенсію. Додатково за бажанням пенсіонера може враховуватись заробітна плата за будь-які 60 місяців підряд за період роботи по 30 червня 2000 року.
В останньому випадку необхідним є підтвердження такої заробітної плати довідкою про заробітну плату, виданою на підставі первинних документів про заробітну плату.
Крім того, відповідно до підпункту 3 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що затверджений постановою правління ПФУ № 22-1 від 25.11.2005р. (далі-Порядок) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надають індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року; за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Згідно з п.2.10 Порядку довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Для перерахунку пенсії позивачем було надано наступні документи про заробітну плату:
-довідка архівного відділу Красноармійської міської ради №47 від 21.02.2017 року, у якій зазначено заробітну плату позивача за періоди 1991-1993 років. У цій довідці вказані первинні документи, на підставі яких її видано (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати по особовому складу ВАТ «Квант»);
-довідка архівного відділу Красноармійської міської ради №48 від 21.02.2017 року, у якій зазначено відомості про заробітну плату позивача за період 1994 року та про первинні документи, на підставі яких її видано (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати по особовому складу ВАТ «Квант»);
-довідка архівного відділу Красноармійської міської ради №49 від 21.02.2017 року, у якій зазначено дані про зарплату позивача за періоди 1995-1996 років та про документальну підставу її видачі (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати по особовому складу ВАТ «Квант»).
У згаданих довідках №№47, 48 вказано, що: «Нарахована заробітна плата «ОСОБА_3» (так в документі) ...... Тобто по-батькові позивача дійсно зазначено із скороченням.
У зазначеній довідці №49 вказано, що: «Нарахована заробітна плата «ОСОБА_3» і так в документі)...... Тобто, ім'я та по-батькові позивача вказано у формі ініціалів.
Проте відповідач не врахував інші обставини, що мають значення для об'єктивного вирішення питання щодо перерахунку пенсії.
У відповідності до ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Згідно записів у трудовій книжці позивача:
-запис № 3 від 03.06.1981 - прийнятий на роботу на посаду майстра штампувальної дільниці Красноармійського філіалу заводу «Топаз»;
-запис № 4 від 01.02.1983 - переведений налаштувальником штампувального обладнання 5 розряду;
-запис № 5 в д 27.03.1989 - присвоєна кваліфікація різника металу на ножицях і пресах II розряду;
-наступний запис - Красноармійський філіал заводу «Топаз» перейменовано у Державне орендне підприємство «Квант» виробничого об'єднання «Топаз»;
-запис № 6 від 02.01.1991 - зарахований налаштувальником штампувального обладнання 5 розряду;
-запис № 7 від 01.01.1993 - Державне орендне підприємство «Квант» перейменоване в Орендне підприємство «Квант»;
-запис № 8 від 01.01.1993 - прийнятий орендарем у якості налаштувальника штампувального обладнання 5 розряду;
-запис № 9 від 01.10.1994 - переведений налаштувальником штампувального обладнання 5 розряду у зв'язку з реорганізацією дільниці №13;
-запис № 10 від 01.01.1994 - Орендне підприємство «Квант» перейменоване у Закрите
-акціонерне товариство «Квант»;
-- запис № 11 від 17.07.1997 - Закрите акціонерне товариство «Квант» перейменоване у Відкрите акціонерне товариство «Квант».
Таким чином, у період з 1991 року по 1996 рік (період, за який видано довідки про заробітну плату) позивач працював на Державному орендному підприємстві «Квант», яке у подальшому перейменовувалося та реорганізовувалося.
Таким чином, відомості про заробітну плату, що відображені у вищевказаних довідках, узгоджуються із викладеними записами у трудовій книжці - позивач дійсно працював на згаданому підприємстві та, відповідно, отримував за це заробітну плату.
Згідно з п.4.7 Порядку право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Тому вважає, що відповідачем було вирішено питання щодо перерахунку пенсії не на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду усіх поданих документів.
З урахуванням цього наполягає, що рішення відповідача від 22.04.2017 року прийняте всупереч положенням ст.ст. 40, 42 Закону та п.2.10 Порядку. Саме цьому таке рішення суб'єкта владних повноважень підлягає скасуванню.
Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 22.04.2017 року про відмову у перерахунку моєї пенсії по заробітній платі; зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути заяву від 14.04.2017 року про перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі з урахуванням архівних довідок про заробітну плату №47 від 21.02.2017 року, №48 від 21.02.2017 року, №49 від 21.02.2017 року, виданих архівним відділом Красноармійської міської ради; стягнути судовий збір у сумі 640 гр.
Позивач до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності. Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала, просила відмовити у ї задоволенні. В запереченнях проти позову зазначили, що згідно заяви ОСОБА_3 від 10.03.2017 протоколом Управління 1073 від 16.03.2017 призначено пенсію за віком. Загальний стаж роботи склав 38 років 6 місяців 22 дні, в тому числі період роботи з 03.06.1981 по день звільнення 15.03.2002 (ЗАТ «Квант»).
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону.
Згідно заяви ОСОБА_3 від 14.04.2017 про перерахунок пенсії по заробітній платі з урахуванням архівних довідок № 47 від 21.02.2017, № 48 від 21.02.2017, № 49 від 21.02.2017, виданих архівним відділом Красноармійської міської ради, Управлінням прийнято рішення від 22.04.2017 про відмову в перерахунку пенсії з підстав відсутності в зазначених довідках повних даних ім'я та по-батькові заявника.
Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством. Якщо такі підприємства припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств або архівними установами.
Пункт 4.2. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затв. постановою правління ПФУ 25.11.2005 № 22-1, свідчить про правомірність дій Управління щодо прийнятого рішення.
Розгляд питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на іншій належить до компетенції органу, що призначає пенсію, тобто до органу Пенсійного фонду України (п. 4.1. Порядку 22-1).
Право особи на одержання пенсії устанавлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію (п. 4.7.).
Відповідно до приписів п. 4.2. Порядку № 22-1 Управління, як територіальний орган ПФУ, перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; перевіряє копії відповідних документів, фіксує та засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Виявлені невідповідності записів у довідках, виданих архівним відділом Красноармійської міської ради (неточності записів ПІБ працівника), викладені в прийнятому рішенні Управління від 22.04.2017, не можуть враховані Управлінням при обрахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи у ВАТ «Квант» з 1991 по 1996 роки.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5)добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією так і Законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Рішенням Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 22.04.2017р. ОСОБА_3 відмовлено у проведенні перерахунку пенсії по заробітку згідно ст.. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Підставою відмови стало те, що при розгляді заяви та наданих документів встановлено, що довідки від 21.02.2017р. за № 47, 48, 49, видані Архівним відділом Красноармійської міської ради, не можливо взяти до уваги при перерахунку пенсії, так як в довідці № 46 з 1991р. по 1993р., та в довідці № 48 за 1994р. - по-батькові заявника вказано не повністю, а в довідці № 49 з 1995р. по 1996р. - ім'я та по-батькові заявника вказано ініціалами (а.с.7).
Довідка від 21.02.2017р. № 47, видана архівним відділом Красноармійської міської ради, містить інформацію про нараховану заробітну плату «ОСОБА_3» (так в документі) з 1991 року по 1993 рік. Довідка надана на підставі документів (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати) по особовому складу ВАТ «Кант» (а.с.8).
Довідка від 21.02.2017р. № 48, видана архівним відділом Красноармійської міської ради, містить інформацію про нараховану заробітну плату «ОСОБА_3» (так в документі) з 01.01.1991 року по 31.12.1994р. Довідка надана на підставі документів (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати) по особовому складу ВАТ «Кант» (а.с.9).
Довідка від 21.02.2017р. № 49, видана архівним відділом Красноармійської міської ради, містить інформацію про нараховану заробітну плату «ОСОБА_3» (так в документі) з 1995 року по 1996 рік. Довідка надана на підставі документів (розрахункові відомості по нарахуванню заробітної плати) по особовому складу ВАТ «Кант» (а.с.10).
У трудовій книжці БТ-№ 4482017, виданої на ім'я ОСОБА_3 14.04.1980р., містяться записи щодо періодів роботи у Красноармійському філіалі заводу «Топаз», який в подальшому перейменовано уДержавне орендне підприємство «Квант» виробничого об'єднання «Топаз»; у Державне орендне підприємство «Квант» перейменоване в Орендне підприємство «Квант»; перейменоване у Закрите акціонерне товариство «Квант»
-№ 6 від 02.01.1991 - зарахований налаштувальником штампувального обладнання 5 розряду;
-№ 8 від 01.01.1993 - прийнятий орендарем у якості налаштувальника штампувального обладнання 5 розряду;
-№ 9 від 01.10.1994 - переведений налаштувальником штампувального обладнання 5 розряду у зв'язку з реорганізацією дільниці №13;
-запис № 11 від 17.07.1997 - Закрите акціонерне товариство «Квант» перейменоване у Відкрите акціонерне товариство «Квант» (а.с.11-12).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 у 1991-1996 роках дійсно працював у Відкритому акціонерному товаристві «Квант». Був звільнений 15.03.2002 року.
Відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час звернення ОСОБА_3 з заявою) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-ІV врегульовано Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженого постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок). За змістом підпункту «в» пункту 7 Порядку заробітна плата для призначення пенсії за період роботи до 1 липня 2000 року підтверджується довідкою підприємства, установи, організації (форма і зміст довідки визначено в додатку 1 Порядку).
Така довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Тобто, обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено.
Аналогічний правовий висновок наведено у постанові Верховного Суду України від 17 березня 2015 року (справа № 21-11а15), який у відповідності до вимог частини 2 статті 161 та статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України має бути обов'язково врахований при виборі і застосуванні норм матеріального права до спірних правовідносин.
Як встановлено судом, позивач претендує на проведення перерахунку пенсії відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням заробітної плати за періоди роботи у ВАТ «Квант» з 1991 р. по 1996р.
Суд не має сумнівів в достовірності змісту довідок, та в їх приналежності саме позивачу. Як вбачається зі змісту довідок та записів в трудовій книжці - періоди роботи не мають розбіжностей. Відповідачем не спростовані відомості, які зазначені в довідках.
Частина 3 статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Не зважаючи на право відповідача робити перевірки достовірності поданих довідок, відповідач таким правом не скористався.
З урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що Красноармійське об'єднане управління пенсійного фонду України Донецької області, приймаючи рішення про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_3 діяв не у відповідності з нормами діючого законодавства, яке регулює дане питання. Таким чином позовні вимоги обґрунтовані, законні та підлягають задоволенню.
Згідно з ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.
З огляду за зазначене, витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 640 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області.
Керуючись ст.ст.11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122, 128, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 22.04.2017 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_3.
Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 14.04.2017 року про перерахунок пенсії відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням заробітної плати за період роботи у ВАТ «Квант» з 1991 по 1996 роки, що підтверджено архівними довідками № 47 від 21.02.2017р., № 48 від 21.02.2017р., № 49 від 21.02.2017р., виданих архівним відділом Красноармійської міської ради.
Стягнути з Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 37869345, на користь ОСОБА_3 за рахунок бюджетних асигнувань понесені ним судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.
В судовому засіданні 9 жовтня 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено протягом п'яти днів.
Суддя