Постанова № 69566509, 12.10.2017, Дружківський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
12.10.2017
Номер справи
229/3123/17
Номер документу
69566509
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЄУН 229/3123/17

Номер провадження 2-а/229/112/2017

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2017 року Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючої судді Рагозіної С.О.,

за участю секретаря судового засідання Пантелєєвої Є.О.,

представників відповідачів Бердник Ю.М.,

Панова С.К.,

Михайлішиної С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду м. Дружківки адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

28 серпня 2017 року позивач ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій. В позові вказав, що з 01 жовтня 2002 року йому була призначена пенсія. У зв'язку з початком бойових дій у 2014 році він був змушений залишити свою домівку у м. Горлівці Донецької області та проживати деякий час у м. Дружківка Донецької області. Тоді він зареєструвався в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради як внутрішньо переміщена особа. На підставі виданої довідки внутрішньо переміщеної особи Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області (далі УПФУ в м. Дружківці)поновило виплату йому пенсії, яку виплачував до травня 2015 року. Але в червні 2015 року виплата пенсії припинилась. На усне звернення до УПФУ в м. Дружківці йому повідомили, що він зобов'язаний особисто звернутися до УПФУ в м. Дружківці та надати довідку внутрішньо переміщеної особи. У розумінні відповідачів у зв'язку з тим, що ОСОБА_4 деякий час мешкає в м. Горлівка Донецької області, тобто на території, яка тимчасово не підконтрольна українській владі, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи втратила свою чинність і в зв'язка з цим відсутні підстави для виплати йому пенсії. Позивач вважає, що відповідачі грубо порушили охоронювані Конституцією та законами України права, позбавивши його єдиного джерела існування. Позивач просить визнати дії відповідачів щодо зупинення (відмови) у виплаті йому пенсії за період з червня 2015 року по теперішній час протиправними, зобов'язати відповідачів поновити нарахування та виплату йому пенсії з червня 2015 року по теперішній час (серпень 2017 року), стягнути з відповідачів судові витрати.

У судове засідання позивач ОСОБА_4 не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його присутності.

Представники відповідача УПФУ в м. Дружківці Панов С.К. та Михайлішина С.В. у судовому засіданні позовні вимоги не визнали, пояснили, що відповідно до довідки про взяття на облік ВПО від 05.12.2014 року № 1423015698 позивач був взятий на облік внутрішньо переміщеної особи в м. Дружківці Донецької області. З цього часу позивачу була призначена пенсія яка йому виплачувалась, а тому при нарахуванні та виплати пенсії позивачу положення загального Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІУ (далі - Закон № 1058- IV) повинні застосовуватись з врахуванням спеціального законодавства, яке регулює здійснення соціальних виплат щодо осіб, які мешкали на території, яка не контролюється українською владаю.

З 22.11.2014 р. набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-УІІ (далі - Закон №1706- УІІ), яким відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, відповідно до статті 7 Закону №1706-VII, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Частина 3 ст. 7 Закону №1706-VII вказує на той факт, що громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, які зареєстровані внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Так, відповідно до ст. 4 Закон №1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто, виходячи з приписів наведених норм, реалізація права на отримання пенсійних виплат пов'язана з фактом реєстрації пенсіонера як внутрішньо переміщеної особи, що має бути підтверджено відповідною довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Вказані норми закону не були визнані не конституційними і є обов'язковими для всіх громадян, підприємств, установ та державних органів.

Більш того, норми Закону №1706-VII є спеціальними, прийняті пізніше в часі за Закон № 1058-IV, тому у випадку колізії норм права однакової юридичної сили підлягають пріоритетному застосуванню.

Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах у містах а також про об'єднані управління, що затверджене Постановою Правління фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, управління може обслуговувати лише пенсіонерів, що мешкають на території м. Дружківка і не має повноважень щодо виплати пенсій пенсіонерам інших міст та районів як Донецької так і інших областей.

Пенсіонерів з інших місць проживання повинно обслуговувати те територіальне правління, де пенсіонер фактично проживає, що відповідає п.1.1 та 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058 -IV, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщенням особам» передбачено, що призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (далі Порядок № 509)

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: повернулася до покинутого місця постійного проживання.

У зв'язку з тим, що довідка про взяття позивача на облік ВПО від 05.12.2014р № 1423015698 була скасована органами УСЗН Дружківської міської ради, управління припинило виплачувати пенсію позивачу.

Відповідно до ст. 49 Закону № 1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; в інших випадках, передбачених законом.

Крім того, представники відповідача УПФУ в м. Дружківці вважають, що позивач пропустив строк, встановлений ст. 99 КАС України для звернення до суду за захистом свого порушеного права, підстав для поновлення цього строку немає.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Бердник Б.М. позовні вимоги ОСОБА_4 не визнала, пояснила, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Пенсійний фонд України згідно з п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 входить до системи органів виконавчої влади і здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Головні управління є територіальними органами Пенсійного фонду України, які підпорядковуються та разом з управліннями в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Пенсійного фонду.

Територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України (ст. 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади»). На даний час Урядом будь-яких рішень щодо припинення територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області не приймалося.

Відповідно до п. 12 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року №28-2 управління Пенсійного фонду України є самостійними юридичними особами, мають самостійний баланс, рахунок в органах Державної казначейської служби України та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Територіальні управління з урахуванням ст. 91 та ст. 96 Цивільного кодексу України, мають самостійні права і обов'язки а також несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями.

Положенням про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року №28-2 управління Пенсійного фонду України передбачено, що головні управління здійснюють призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам, які мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Головне управління не має повноважень для поновлення виплати пенсії або здійснення будь - яких інших дій щодо пенсійної справи ОСОБА_4, оскільки він є отримувачем пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-ІУ.

Відомості щодо пенсійної справи ОСОБА_4 (нарахувань, виплат тощо) в головному управлінні відсутні.

ОСОБА_4 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Дружківка Донецької області і отримує пенсію за віком відповідно до Закону №1058. Відомості щодо пенсійної справи ОСОБА_4 знаходяться у вищезазначеному управлінні.

Стосовно позовних вимог щодо управління Пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Горлівки, зазначила, що згідно з розпорядження Кабінету Міністрів Україні від 30.10.2014 року №1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція», дію якого зупинено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №1085-р м. Горлівка відноситься до переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція та органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Постановами Верховної Ради України від 17.03.2015 року №252 та від 17.03.254 №254 м. Горлівка визнано тимчасово окупованою територією.

На виконання Постанови № 595 управління Пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Горлівки здійснило зміну юридичної адреси: м. Бахмут, вул. Миру, 35. Одночасно, всупереч вимогам вищеозначеної постанови посадові особи управління Пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Горлівки за новою юридичною адресою до виконання покладених функціональних повноважень з 01.12.2014 року не приступили, звільнилися за власним бажанням та працюють на території, непідконтрольній українській владі.

Приміщення, печатки, пенсійні справи та інші матеріальні цінності територіального управління були захоплені представниками озброєних формувань непідконтрольній владі територій. По даному факту порушено кримінальне провадження.

Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки є самостійною юридичною особою, яка у зв'язку із проведенням антитерористичної операції тимчасово не функціонує. Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України не є правонаступником управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Горлівки та не виконує функцій щодо призначення, перерахунку, поновлення виплати пенсій за інші управління.

У зв'язку з цим головне управління, управління Пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Горлівки, Бахмутське об'єднане управління Пенсійного фонду України не є належними відповідачами по справі, оскільки ними не було допущене порушення при здійсненні владних повноважень відносно позивача.

Представники відповідачів Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були сповіщені належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 12 жовтня 2017 року позовні вимоги ОСОБА_4 до Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій з 01 червня 2015 року по 28 лютого 2017 року були залишені без розгляду у зв'язку з пропуском строку позовної давності.

Суд встановив, що ОСОБА_4 є громадянином України, зареєстрований в м. Горлівці Донецької області, тобто на території, де проводиться антитерористична операція, в зв'язку з чим на цій території органи влади України не здійснюють свої повноваження, в тому числі, щодо виплати пенсії.

Відповідно до довідки від 05 грудня 2014 року №1423015698 ОСОБА_4 був взятий на облік внутрішньо переміщеної особи в м. Дружківці Донецької області (а.с.18).

А тому при нарахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_4 положення загального Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV повинні застосовуватись з врахуванням спеціального законодавства, яке регулює здійснення соціальних виплат щодо осіб, які мешкали на території, яка не контролюється українською владою.

Відповідно до приписів пунктів 1, 5 частини першої статті 49 Закону № 1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; в інших випадках, передбачених законом.

Частина друга цієї ж статті передбачає, що поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

Позивач стверджує, що він є внутрішньо переміщеною особою, тому має право на отримання пенсійних виплат від УПФУ в м. Дружківці, оскільки перемістився з місця свого проживання до населеного пункту на підконтрольній українській владі території - Донецька область, м. Дружківка, де УПФУ в м. Дружківці відповідальне за виплату пенсії внутрішньо переміщеним особам.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706-VII внутрішньо переміщеною особою є громадянин є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Так, відповідно до статті 4 Закону № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення. Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина третя статті 7 Закону № 1706-VII вказує на той факт, що громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Вказана норма закону не була визнана неконституційною і є обов'язковою для всіх громадян, підприємств, установ та державних органів.

Більш того, норми Закону № 1706-VII є спеціальними, прийняті пізніше в часі за Закон № 1058-IV, тому у випадку колізії норм права однакової юридичної сили підлягають пріоритетному застосуванню.

На підставі доручення Міністерства праці та соціальної політики України Пенсійним фондом України з 01 березня 2016 року розпочато процедуру проведення перевірки осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення з метою уникнення неправомірних виплат особам, які є померлими або отримують кошти шахрайським шляхом, виявлення та припинення виплати особам, що фактично не перебувають на території, підконтрольній Україні.

Так, позивач ОСОБА_4 до матеріалів позову додав довідку про реєстрацію ВПО за адресою: АДРЕСА_1, де фактично здійснює свої повноваження відповідач УПФУ в м. Дружківці. В той же час, в позові він зазначає, що проживає на жданий час в м. Горлівці Донецької області.

Відповідно до інформації УСЗН Дружківської міської ради від 26 вересня 2017 року та від 12 жовтня 2017 року ОСОБА_4 перебував на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Довідка № 142315698 від 05 грудня 2014 року була скасована на підставі п. 3 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб». Фактичне місце проживання/перебування ОСОБА_4 в зазначений період: АДРЕСА_1. Будівля за вказаною адресою не є багатоквартирним будинком, за даною адресою знаходиться дитячий садочок «Зірочка».

Відповідач УПФУ в м. Дружківці відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, що затверджене Постановою Правління фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2, може обслуговувати лише пенсіонерів, що мешкають на території м. Дружківки і не має повноважень щодо виплати пенсій пенсіонерам інших міст та районів як Донецької, так і інших областей.

Пенсіонерів з інших місць проживання повинно обслуговувати те територіальне управління, де пенсіонер фактично проживає, що відповідає п. 1.1 та 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-IV, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 N 22-1.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» передбачено що прийняття заяв про переведення пенсійних справ, призначення пенсій, виплату допомоги на поховання, недоотриманої пенсії від осіб, місце проживання яких зареєстровано на територіях проведення антитерористичної операції, проводиться за місцем перебування таких осіб на обліку відповідно до порядку, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 509, що підтверджується довідкою, копія якої залишається в органах Пенсійного фонду України.

Пунктом 9 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо перемішених осіб» (далі Порядок № 509) у разі зміни місця проживання або змін у складі сім'ї у зв'язку з народженням дитини (або іншими обставинами) заявник звертається за виданням довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання, а раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо перемішених осіб.

Верховний суд України у постанові від 12 квітня 2017р. по справі №6-51 цс 17 висловив правову позицію, згідно з якою державою на законодавчому рівні гарантовано та врегульовано питання надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду потерпілим на виробництві, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. їх права в повній мірі захищено Законом України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», актами Кабінету Міністрів України, іншим нормативно-правовими актами. На законодавчому рівні також визначено, що фінансування видатків з бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на тимчасово неконтрольованих українською владою територіях здійснюватиметься тільки після повернення вказаних територій під контроль органів державної влади. Отже, жодними нормативними актами, що регламентують порядок здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг у період збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, не передбачено здійснення страхових виплат потерпілим, які не перемістились із тимчасово окупованої території на підконтрольні органам державної влади території.

Щодо застосування положень практики ЄСПЛ слід зазначити, що стаття 1 Першого протоколу до Конвенції передбачає, що ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які, на її думку, є необхідними для здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Ведучи мову про «Закон», стаття 1 Першого протоколу до Конвенції посилається на той самий критерій, що міститься в інших положеннях Конвенції (див. справу "Джеймс та інші проти Сполученого Королівства" (Case of James and others v. the United Kingdom), рішення від 21 лютого 1986 року, заява № 3/1984/75/119, § 40. Цей критерій вимагає, перш за все, щоб такі заходи мали підстави в національному законодавстві.

В даному випадку припиняючи соціальні виплати у тому числі пенсії, які є майном у розумінні практики ЄСПЛ, управління діяло відповідно вимог Закону.

Оскільки довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_4 від 05 грудня 2014 року №142315698 скасована, то позивач не підтвердив факт свого проживання і реєстрації в м. Дружківці Донецької області.

Натомість суд зазначає, що позивач не позбавлений права на отримання пенсії на підконтрольній органам державної влади України території у разі поновлення факту реєстрації внутрішньо переміщеної особи.

З огляду на викладене, суд вважає, що позов ОСОБА_4 є безпідставним та необґрунтованим, а дії відповідача УПФУ в м. Дружківці про зупинення виплати пенсії ОСОБА_4 відповідають положенням діючого законодавства.

Також суд зазначає, що позовні вимоги ОСОБА_4 до Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області не підлягають задоволенню, оскільки вони не є належними відповідачами за позовом ОСОБА_4

Керуючись ст.ст. 6-12, 71, 86, 158-163, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

відмовити в задоволенні позову ОСОБА_4 до Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в м.Дружківці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області, Управління Пенсійного фонду України у м. Бахмут Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинення певних дій з 28 лютого 2017 року.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом.

Повний текст постанови складений 17 жовтня 2017 року.

Суддя: С. О. Рагозіна