
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2017 року № 810/3357/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г. В., розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати:
- податкове повідомлення-рішення від 14.07.2017 № 0004631309 про визначення податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 84 610,02 грн. (основний платіж - 56406,69 грн., 28203,33 грн. - штрафна санкція);
- податкове повідомлення-рішення від 14.07.2017 № 0004641309 про визначення податкового зобов'язання за платежем - військовий збір, на загальну суму 644,14 грн. (основний платіж - 515,32 грн., 128,82 грн. - штрафна санкція);
- податкове повідомлення-рішення від 14.07.2017 № 0004671309 по податку на нерухоме майно за 2015 рік на суму 21358,84 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 14.07.2017 № 0004681309 по податку на нерухоме майно за 2016 рік на суму 24164,60 грн.;
- рішення від 31.08.2017 № 0035491309 - штрафна санкція по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 13597,71 грн.;
- вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 31.08.2017 № Ф-0035501309 по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму - 71632,25 грн.
Окрім того позивач просить суд, визнати неправомірними дії посадових осіб Державної фіскальної служби України при розгляді скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за поданим адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що встановлений законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 1600,00 грн. згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік").
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1600 грн.)
Як убачається з позовної заяви, вона складається з однієї позовної вимоги немайнового характеру, за яку позивач має сплатити 1600,00 грн. судового збору та шести позовних вимог майнового характеру, на загальну суму 216007,56 грн., за які позивач має сплатити 2160,08 грн.
За подання позовної заяви позивач сплатив судовий збір у сумі 2160,08 грн., тобто за вимоги майнового характеру, але не сплатив за вимогу немайнового характеру, що не відповідає розміру судового збору, встановленому статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" для позовів, що складаються з декількох позовних вимог.
Як убачається з позовної заяви, позивач просить суд визнати неправомірними дії посадових осіб Державної фіскальної служби України при розгляді скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. При цьому, даний орган не зазначений в якості відповідача у позовній заяві.
Також, позивачем всупереч вимогам частини третьої сттаті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не додано до позоної заяви екземпляру позовної заяви із доданими до неї документами для Державної фіскальної служби України.
Крім того, суд звертає увагу, що вказана позовна вимога викладено абстрактно, оскільки позивач не зазначив як у мотивувальній так і у прохальній частині позовної заяви, які саме права позивача порушені, в чому саме неправомірність дій посадових осіб Державної фіскальної служби України, та при розгляді якої скарги вони були вчинені.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Суд зазначає, що недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
- оригіналу документу про сплату судового збору у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" в сумі 1600,00 грн. із зазначенням належних реквізитів з урахуванням заявлених позовних вимог (за позовну вимогу немайнового характеру);
- позовної заяви із визначенням належного кола відповідачів з урахуванням позовних вимог (з позначкою "на усунення недоліків" та екземплярами для відповідачів або відповідача, у разі якщо позивач визначить інше коло відповідачів), в якій будуть викладені конкретні обставини: які саме права позивача порушені, в чому саме виявились неправомірними дії посадових осіб Державної фіскальної служби України, та при розгляді якої скарги вони були вчинені.
Інформацію щодо сплати судового збору можна дізнатися на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою http://old.court.gov.ua/sud1070/tax/, а також з інформаційних стендів Київського окружного адміністративного суду.
Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків, а у разі не виконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись не поданою і повернута заявникові.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 13 листопада 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панова Г. В.