
Провадження №3/760/7577/17
Справа №760/20559/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., при секретарі Горупа В.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (з його слів), тимчасово на працює (з його слів), закордонний паспорт громадянина України НОМЕР_1, виданий 10.11.2014 року, про порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
04.10.2017 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за порушення митних правил.
З протоколу № 0862/10000/17 про порушення митних правил від 08.09.2017 року вбачається, що 08.09.2017 приблизно о 06 год. 30 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. України ОСОБА_2, який слідував в Будапешт рейсом НОМЕР_2 літаком авіакомпанії «Wizz Air».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні громадянин ОСОБА_2 заявив, що він має 6 000 (шість тисяч) євро. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що переміщував валютні цінності, а саме: 11 455 (одинадцять тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) євро.
Пропущено через митний кордон України 10 000 (десять тисяч) євро. За цим протоколом про ПМП вилучено 1455 (одна тисяча п'ятдесят п'ять) євро, з яких 1400 (одна тисяча чотириста) євро як перевищення норми, дозволеної до вивезення за межі митної території України без письмового декларування та згідно п.3 ст. 511 МКУ 55 (п'ятдесят п'ять) євро в якості застави для сплати штрафу, що в еквіваленті по курсу НБУ станом на 08.09.2017р. складає 1712, 06 грн., так як, зі слів гр. України ОСОБА_2, він постійно мешкає на території Угорщини за вказаною вище адресою. Громадянину ОСОБА_2 повернено надлишкову суму по сплаті штрафу 12,06 грн. Номінали валюти та номера купюр зазначені в описах предметів.
Пасажир - гр. України ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари, на які законодавством України встановлені обмеження.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України.
Предмети правопорушення - 1 400 євро загальна вартість - 43 579,77 гривень вилучені та передані до каси Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. Гавела Вацлава, 8-А.
Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні заперечувала проти обставин, викладених у протоколі.
Зазначила, що ОСОБА_2 правопорушення вчинив з необережності, неуважності та через недоконале знання митного законодавства. Вину свою визнає повністю та щиро кається в скоєному.
Просила повернути йому тимчасово вилучену валюту, оскільки вона потрібна йому для повернення позики по договору процентної грошової позики від 07.08.2017 року, строк повернення якої закінчився 07.09.2017 року і за неповернення позики нараховуються штрафні санкції, які з кожним днем збільшуються.
Також зазначила, що на даний час у ОСОБА_2 інших грошей для повернення позики не має.
Оскільки він має на утриманні малолітнього сина ІНФОРМАЦІЯ_2 та дружина, яка не працює, представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності просила вилучену готівку в розмірі 1400 євро повернути громадянину ОСОБА_2 та обмежитись стягненням у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про порушення гр. ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.
Встановлено, що 08.09.2017 приблизно о 06 год. 30 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. України ОСОБА_2, який слідував в Будапешт рейсом НОМЕР_2 літаком авіакомпанії «Wizz Air».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні громадянин ОСОБА_2 заявив, що він має 6 000 (шість тисяч) євро. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що переміщував валютні цінності, а саме: 11 455 (одинадцять тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) євро.
Таким чином, через митний кордон України було пропущено 10 000 (десять тисяч) євро.
Відповідно до протоколу порушення митних правил вилучено 1455 (одна тисяча п'ятдесят п'ять) євро, з яких 1400 (одна тисяча чотириста) євро як перевищення норми, дозволеної до вивезення за межі митної території України без письмового декларування та згідно п.3 ст. 511 МКУ 55 (п'ятдесят п'ять) євро в якості застави для сплати штрафу, що в еквіваленті по курсу НБУ станом на 08.09.2017р. складає 1712, 06 грн., так як, зі слів гр. України ОСОБА_2, він постійно мешкає на території Угорщини за вказаною вище адресою.
Громадянину ОСОБА_2 повернено надлишкову суму по сплаті штрафу 12,06 грн.
Стаття 471 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій, щодо порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Об'єктивна сторона правопорушення, за ст. 471 МК України полягає в недекларуванні іноземної валюти при проходженні митного контролю в зеленому коридорі, тобто в зоні спрощеного митного контролю, відповідальність за що передбачена ст. 471 МК України.
Відповідно до п.п.4,5 ст. 366 Митного кодексу України громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091, після перетину пасажиром «білої лінії» позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.
Крім того, в ході судового розгляду правопорушником був наданий договір позики грошових коштів від 07.08.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_2 позичив грошові кошти у громадянина ОСОБА_4 у розмірі 3200000,00 угорських форинтів з кінцевою датою повернення 07.09.2017 року.
За несвоєчасне повернення грошових коштів ОСОБА_2 згідно з умовами договору сплачує пеню та неустойку.
На його думку зазначений документ підтверджує законність походження коштів, та необхідність повернення йому вилучених грошових коштів для погашення заборгованості за зазначеним договором позики.
Однак, суддя вважає зазначені докази такими, що не можуть бути прийняті до уваги, оскільки вони жодним чином не спростовують факт переміщення гр. ОСОБА_2 через митний кордон України, який формою проходження митного контролю обрав проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Слід зазначити, що порядок декларування товарів, щодо яких є заборона або обмеження у ввезенні/вивезені через кордон України, у доступній та зрозумілій формі роз'яснюється на численних дошках інформації та електронних інформаційних табло, розташованих в різних приміщеннях на території будівлі аеропорту.
Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, вина гр. ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями самого правопорушеника, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, описом вилучених предметів, а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за їх порушення.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 265, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (з його слів), тимчасово на працює (з його слів), закордонний паспорт громадянина України НОМЕР_1, виданий 10.11.2014 року, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно протоколу про порушення митних правил №0862/10000/17 від 08 вересня 2017 року, а саме: євро купюри номіналом 500 - 2 шт. (ХО6261808988, ХО7622740775), євро купюри номіналом 100 - 4 шт. (Х12793871486, Х08841409427, Х09613675964, SС0038107398), що загалом становить 1400 євро; євро купюри номіналом 50 - 1 шт. (ЕВ0293792283), євро купюри номіналом 5 - 1 шт. (SС0038107398), що загалом становить 55 євро, які зберігаються в касі Київської міської митниці ДФС України за адресою: Київ, бул. В. Гавела, 8-а, - конфіскувати.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: