
Справа № 161/13803/17
Номер провадження: 3/161/3484/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 11 жовтня 2017 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
судді - Сівчука А.Є.
за участю секретаря - Федьо Н.І.
прокурора - Сасюка Л.О.
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого начальником сектору реагування патрульної поліції № 1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4,-
- за ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи начальником сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області, якому присвоєно спеціальне звання старший лейтенант поліції, відповідно до п.п. «д», п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» (далі Закону) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Встановлено, що на підставі Наказу ГУНП у Волинській області №376о/с від 22.12.2016 року, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду начальника сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області.
У ст.17 ЗУ «Про поліцію» вказано, що поліцейським є громадян України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Старший лейтенант поліції ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові.
Згідно п.1 ч.1 ст.18 ЗУ «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватись положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
03.03.2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30.03.2017 року. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та друкування інформації, а також у вигляді даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування), з метою повторного використання.
Відповідно до ст.47 ч.2 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин, начальник сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00:00 год. 01.05.2017 року подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що начальником сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 27.07.2017 року.
З пояснень начальника сектору кадрового забезпечення Луцького ВП ГУНП у Волинській області встановлено, що відповідно до вказівок керівництва ГУНП у Волинській області особовий склад Луцького ВП та Луцького РВП був ознайомлений про необхідність подачі електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті НАЗК до 01.04.2017 року. Крім того згідно плану проведення занять по службовій підготовці з особовим складу Луцького РВП вивчено вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», а також керівництвом Луцького РВП приймались заліки по знанню вимог ЗУ «Про запобігання корупції», розділу VII «Фінансовий контроль», який старшим лейтенантом поліції ОСОБА_1 20.01.2017 року було успішно здано, про що свідчить відомість про здачу вказаних заліків.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв'язку із відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Як пояснив ОСОБА_1 23.03.2017 року він успішно зареєструвався у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій, після чого зайшовши в даний реєстр розпочав заповнення чорнового варіанту електронної декларації. Про те, по закінченню складання декларації ОСОБА_1 її зберіг в розділі чернетки та вийшов із системи, не подавши свою декларацію на офіційний веб-сайт НАЗК. В подальшому лише 27.07.2017 року начальник сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Таким чином, старший лейтенант поліції ОСОБА_1, начальник сектору реагування патрульної поліції №1 Луцького районного відділення поліції Луцького відділу поліції ГУНП України у Волинській області несвоєчасно, до 1 травня, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік без поважних причин, чим порушив вимоги ст.45 ч.1 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому правопорушенні не визнав та суду пояснив, що він заздалегідь готувався до подання декларації, зібрав усі необхідні довідки і 23.03.2017 року заповнив декларацію зі свого службового компютера на сайті та подав її, після чого на екрані висвітлилося повідомлення про те, що декларація подана. В подальшому після подачі декларації потрібно було дочекатися повідомлення на електронну пошту, однак цього він не знав. 27.07.2017 року було виявлено відсутність декларації, тому він подав її ще раз. Просив закрити провадження по даній справі у звязку з відсутністю в його діях складу та події інкримінованого йому правопорушенні.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, декларація ОСОБА_1 опубліковано на сайті Єдиного Державного реєстру декларацій 27.07.2017 року о 10.01 год..
Крім того, як вбачається з додатку про послідовність дій користувача «Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1В.», останній 23.03.2017 року протягом дня заповнив декларацію, після чого натиснув кнопку «Вийти», а лише 27.07.2017 року о 09:45:46 год. вперше натиснув кнопку «подати», що свідчить про те, що ОСОБА_1 подав зазначену декларацію після встановленого Законом строку на подачу такої декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік без поважних причин, вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Незважаючи на не визнання вини ОСОБА_1, його винність у вчиненому повністю підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 3/42-0217 від 08.09.2017 року, витягом з наказу № 376 о/с від 22.12.2016 року, відомістю про прийняття заліку від особового складу Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинськійобласті по знанню вимог ЗУ «Про запобіганню корупції», повідомленням з Національного агентства з питань запобіганню корупції від 28.07.2017 року, додатком про послідовність дій користувача «Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1В.», а також відомостями з Єдиного Державного реєстру декларацій, які є послідовними та узгоджуються між собою.
За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який має постійне місце проживання та роботи, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, характеризується виключно з позитивної сторонни, має на утриманні малолітнього сина, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1, слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3,12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень на р/р № 31215256700001, код класифікації доходів бюджету № 22030106, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ № 37993783, банк отримувач Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019.
Постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.Є. Сівчук