
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 жовтня 2017 року м. Київ № 826/13019/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Державної архітектурно-будівельної інспекції України доДеснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві провизнання дій протиправними, скасування повідомлення від 30.12.2016,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна архітектурно-будівельна інспекція України з позовом до Деснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, в якому просить:
- визнати дії старшого державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Автомошина О.О. під час винесення повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 30.12.2016 за виконавчим провадженням №52630005 такими, що вчинені з порушенням вимог Закону України «Про виконавче провадження»;
- скасувати винесене старшим державним виконавцем Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Автомошиним О.О. повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 30.12.2016 за виконавчим провадженням №52630005 з примусового виконання постанови про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності від 14.07.2015 №61/15/10/26-39/1407/02/2.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Згідно з п.п. 3 та 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві, зокрема, зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, та зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, в якості відповідача вказано Деснянський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви позовні вимоги одночасно заявлено як до старшого державного виконавця Деснянського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Автомошина О.О., так і до старшого державного виконавця Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Автомошина О.О.
Також, слід зазначити, що у силу п. 11 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» від 13.12.2010 №3 (зі змінами), відповідачем у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (стаття 181 КАС України). Такими органами державної виконавчої служби є: Державна виконавча служба України, до складу якої входить відділ примусового виконання рішень; управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Таким чином, позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням у ній відповідача, до якого заявлено позовні вимоги, з урахуванням вказаних вище положень.
Крім того, приписами ч. 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Приписами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 600,00 грн. станом на момент звернення з даним позовом до суду.
З урахуванням того, що у даному позові одночасно заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, розмір судового збору, який підлягає сплаті, становить 3 200,00 грн.
Проте, у доданих до позовної заяви матеріалах відсутній документ, який підтверджує сплату Державною архітектурно-будівельною інспекцією України судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява Державної архітектурно-будівельної інспекції України не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України, а тому останній належить усунути вищенаведені недоліки в п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до канцелярії суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням у ній відповідача, до якого заявлено позовні вимоги, з урахуванням вказаних вище положень; належним чином оформленого документу на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Також, слід зазначити, що на виконання вимог даної ухвали суду позивачу слід надати примірник уточненої позовної заяви для відповідача.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок