
Справа № 815/3561/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гусева О.Г.,
при секретарі судового засідання - Селімової О.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Гідроенергомонтаж до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000651201 від 13.04.2017 року,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю „Гідроенергомонтаж до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області за результатом якого позивач просить: визнати неправомірним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0000651201 від 13.04.2017 року за платежем «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» на суму 59 098, 10 грн.
Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав з підстав, викладених в позовній заяві та поясненнях наданих в судовому засіданні.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову, з підстав, викладених в запереченнях на позов (а.с. 81-82), оскільки позивачем порушені терміни реєстрації податкових накладних, що є підставою для застосування до позивача штрафних санкцій.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Головним управлінням ДФС в Одеській області проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних за 01.10.2015 року по 31.12.2016 року, за результатами якої складений акт перевірки №427/15-32-12-02/37549920 від 22 березня 2017 року (а.с.28-29).
Зазначеною перевіркою встановлено порушення ТОВ «Гідроенергомонтаж» граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі виявлених порушень, ГУ ДФС в Одеській області винесено податкове повідомлення - рішення №0000651201 від 13.04.2017 року, яким позивачу визначена сума штрафних санкцій з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 59 098, 10 грн. (а.с. 30).
Суд вважає викладені в акті перевірки висновки податкового органу обґрунтованими, а спірне податкове повідомлення-рішення таким, що не підлягає скасуванню, з огляду на наступне.
Як вбачається з акту перевірки №427/15-32-12-02/37549920 від 22 березня 2017 року, підставою для висновків про порушення позивачем вимог податкового законодавства є порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних
Відповідно до п.3 ст. 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Представник позивача у судовому засіданні зазначив, що ТОВ «Гідроенергомонтаж» дійсно порушено граничний термін реєстрації податкових накладних.
Відповідно до п. 201.1, 201.7, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Таким чином, Податковим кодексом України передбачений обовязок платника податків зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 15 календарних днів, наступних за датою її складання, а за не здійснення такої реєстрації у встановлені терміни законодавством передбачена відповідальність.
Згідно із ст. 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Таким чином, враховуючи реєстрацію податкових накладних позивачем з порушенням терміну реєстрації, у податкового органу є всі підстави для застосування до позивача штрафних санкцій по цим накладним.
Посилання позивача на положення п.3 ст. 76 Податкового кодексу України, відповідно до якого камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше,- за днем їх фактичного подання, суд вважає безпідставними, оскільки ч.2 п.3 ст. 76 Податкового кодексу передбачено, що камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, що передбачає 1095 днів.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що податковим органом доведено правильність застосування штрафних санкцій за порушення ТОВ «Гідроенергомонтаж» граничних термінів реєстрації податкових накладних, у звязку із чим податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2017 року є обґрунтованим і скасуванню не підлягає.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому, виконанню підлягає тільки законне та обґрунтоване рішення субєкта владних повноважень.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.
Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача, якщо він заперечує проти позову.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність прийнятого ним спірного рішення з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства, а тому в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю „Гідроенергомонтаж до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000651201 від 13.04.2017 року слід відмовити в повному обсязі.
Судові витрати розподіляються відповідно до вимог ст. 94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю „Гідроенергомонтаж до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000651201 від 13.04.2017 року.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання її повного тексту.
Суддя О.Г. Гусев
Відмовити в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю „Гідроенергомонтаж до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000651201 від 13.04.2017 року.
13 жовтня 2017 року.