копія Справа № 2-а-6442/09/1170
Категорія обліку 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
від позивача- Шевченко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Знамянського міжрайонного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Кіровоградська обласна виробнича станція по бджільництву» про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Знамянський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ЗАТ «Кіровоградська обласна виробнича станція по бджільництву» на користь Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції в розмірі 17000 гривень.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що ЗАТ «Кіровоградська обласна виробнича станція по бджільництву» не було забезпечено виконання розпорядження Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про усунення порушень законодавства про цінні папери від 06.11.2008 р. № 80-КІ, про що свідчить акт перевірки № 08-КІ від 03.02.2009 року. За результатами розгляду вищевказаного акту 11.02.2009р. було винесено Постанову № 07 -КІ про застосування до відповідача санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або 17000 грн., які по даний час в доход Державного бюджету не сплачені.
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином.
В судовому засіданні 28.10.2009 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 02.11.2009 р.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши позовну заяву, долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. І ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 р., державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
За змістом статей 1, 5, 6 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів, їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладено на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, її територіальні органи. Останні діють на основі затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Положення.
Згідно п. 1 ”Положення про Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку”, затвердженого Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14.10.2005 р. № 585 Кіровоградське територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка покликана забезпечувати реалізацію єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних у відповідності з наданими повноваженнями, визначеними цим Положенням, і користується статусом юридичної особи (п. п. 4,16 Положення).
Відповідно до ст. 9 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в особі своїх уповноважених осіб, має право надсилати емітентам, особам які здійснюють, професійну діяльність на ринку цінних паперів, обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів, відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 39 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок”, емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством.
Відповідно до ст. 40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно.
Згідно п. 5, глави 7, розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, при поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не визначені в пункті 4 цієї глави (п. 4, глави 7, розділу V - при поданні річної інформації до Комісії емітенти, які є професійними учасниками фондового ринку, банками, страховиками, інститутами спільного інвестування, та емітенти іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, емітенти облігацій місцевих позик надають (надсилають) річну інформацію до загального відділу центрального апарату Комісії), подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.
Відповідно до п.1, розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.
Згідно п. 1, розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Судом встановлено, що позивачем 06.11.2008 року на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 29.10.2008 р. № 152-КІ було винесено розпорядження № 80-КІ яким було встановлено, що відповідачем не надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2007 рік, та надано термін до 05.12.2008 р. усунути порушення законодавства про цінні папери та до 10 грудня 2008р. письмово проінформувати позивача про виконання цього розпорядження (а. с. 45).
20.01.2009 р. на підставі не виконаного розпорядження № 80-КІ від 06.11.2008 р. позивачем було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а. с. 14). Даний факт вчиненого правопорушення підтверджується складеними актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 08-КІ від 03.02.2009 р. (а. с. 12).
На підставі вищезазначеного акту 03.02.2009 р. було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, та призначено розгляд даної справи на 11.02.2009 р. об 11 год. 15 хв.(а. с. 11).
Позивачем 11.02.2009 р. постановою № 07-КІ було встановлено порушення законодавства про цінні папери, а саме не виконання розпорядження № 80-КІ від 06.11.2008 р. (відповідачем не надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2007 рік, чим порушено вимоги ст. ст. 39, 40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” та п. п. 1, 5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року щодо розкриття інформації на фондовому ринку). Факти вчинення зазначених порушень підтверджуються актом про правопорушення на ринку цінних паперів від 03.02.2009 р. № 08-КІ (а. с. 7).
На підставі вищезазначеного акту, керуючись вимогами ст. 11 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, п.п. 3.1, розділу XVII ”Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було постановлено застосувати до відповідача санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн. Вказана постанова була направлена відповідачу та не оскаржувалась.
Оскільки доказів погашення в бюджет штрафної санкції за порушення порядку розкриття регулярної річної інформації в сумі 17000 грн., відповідач суду не надав, дана сума підлягає стягненню за рішенням адміністративного суду.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 162, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із Закритого акціонерного товариства «Кіровоградська обласна виробнича станція по бджільництву» (код ЄДРПОУ 05526793, юридична адреса: 27422, Кіровоградська обл., Знамянський район, с. Дмитрівка, вул. Кримська, 8) на користь Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (балансовий рахунок 31119106700180-«Надходження до загального фонду Державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ 101, одержувач Знамянське УДК, код одержувача 23100000, банк одержувача-ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016) штрафні санкції в розмірі 17000 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження ,якщо скарга подається у строк ,встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено 02 листопада 2009 року.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Чубара Н.В.