Ухвала суду № 69504920, 04.10.2017, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
905/76/15
Номер документу
69504920
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, телефон 096-068-16-02

У Х В А Л А

04.10.2017р. Справа №905/76/15

за скаргою: №1527 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у справі:

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК високовольтні мережі», м.Краматорськ, код ЄДРПОУ 31018149

до відповідача: Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», м.Маріуполь, код ЄДРПОУ 00191678

про стягнення 13983578,73 грн

за участю органу виконання судового рішення: Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, м.Київ

Суддя Паляниця Ю.О.

Секретар судового засідання: Бикова Я.М.

У засіданні брали участь:

від позивача (стягувача): ОСОБА_1 за дов.

від відповідача (боржника, скаржника): ОСОБА_2 юрисконс. 2 кат.

від органу виконання судового рішення: ОСОБА_3 гол. спец.

Рішенням господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК високовольтні мережі» задоволено частково: стягнуто з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК високовольтні мережі» суму заборгованості за спожиту активну електроенергію в розмірі 12291790,01 грн, суму пені за прострочення сплати активної електроенергії у розмірі 724193,49 грн, суму 3% річних за прострочення сплати активної електроенергії у розмірі 180480,80 грн, а також судовий збір в сумі 68966,44 грн. Відстрочено виконання рішення на 1 рік. В залишковій частині вимог відмовлено.

На виконання рішення від 14.07.2015р. по вказаній справі 31.07.2015р. господарським судом було видано відповідний наказ.

19.09.2017р. Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» звернулось до господарського суду Донецької області зі скаргою №1527 від 15.09.2017р. про:

-визнання незаконними дій Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн, накладеного в рамках виконання рішення господарського суду Донецької області №905/76/15 від 14.07.2015р.;

- визнання недійсною постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн.

В обґрунтування скарги заявник зазначав, що рішення господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 в частині заборгованості за спожиту активну електроенергію в розмірі 12291790,01 грн було виконано Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» самостійно, жодних виконавчих дій Відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України не вчинялось. Крім того, скаржник вказує на приписи норм п.6 ч.5 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до яких, виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

У клопотанні №1532 від 15.09.2017р. Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» просило обєднати скаргу №1163 від 02.08.2017р. по справі №905/76/15 щодо незаконного накладення арешту на кошти, які знаходяться на всіх рахунках боржника та його відокремлених підрозділів по зведеному виконавчому провадженню №41211546, до якого входить ВП №48983806 на виконання від 14.07.2015р. у справі №905/76/15 та визнання недійсною постанови про арешт коштів боржника від 26.07.2017р. на виконання ЗВП №41211546 в межах накладення арешту по ВП №48983806 (рішення від 14.07.2015р. по справі №905/76/15) на суму 12515986,58 грн та виконавчого збору на суму 1243271,50 грн зі скаргою №1527 від 15.09.2017р. по справі №905/76/15 щодо визнання незаконними дій Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн, накладеного в рамках виконання рішення господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. у справі №905/76/15 та визнання недійсною постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн в одну справу.

Позивач (стягувач) та Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України письмових пояснень по суті скарги №1527 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» не надали, у судовому засіданні 04.10.2017р. проти задоволення розглядуваної скарги заперечили.

Виходячи з принципу повного, всебічного та обєктивного розгляду всіх обставин справи, суд дійшов висновку, що скарга №1527 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно із ст.6 Закону України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р. та ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016р. дії (бездіяльність) державного виконавця з питань виконавчого провадження можуть бути оскаржені у встановленому порядку згідно з вимогами Закону.

Статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.

Пунктом 13 постанови №14 від 26.12.2013р. пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» визначено, що у справах за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи інших посадових осіб державної виконавчої служби предметом судового розгляду можуть бути рішення, дії або бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень господарських судів.

Виходячи зі змісту Закону України «Про виконавче провадження» юридичним оформленням сукупності дій уповноваженої особи, направлених на виконання рішення суду, є постанова державного виконавця.

Акт державного органу це юридична форма рішень цього органу, які спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин, породжують певні правові наслідки і мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Тобто, оскарженню підлягають дії (бездіяльність) державного виконавця, оформлені відповідною постановою.

Згідно із ст.19 Закону України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р. (в редакції від 08.10.2015р.) державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

За умовами ст.25 вказаного нормативно-правового акту (у відповідній редакції) державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.

Як свідчать матеріали справи, постановою від 08.10.2015р. державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України було відкрито виконавче провадження №48986806 за наказом господарського суду Донецької області від 31.07.2015р. по справі №905/76/15, зобовязано боржника самостійно виконати рішення суду у строк до 14.10.2015р., постановлено при невиконанні рішення в наданий для самостійного виконання строк виконати його в примусовому порядку із стягненням з боржника виконавчого збору та витрат, повязаних з організацією та проведенням виконавчих дій.

19.07.2017р. органом виконання судового рішення було винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору в сумі 1326543,07 грн (головний державний виконавець Нідченко Д.Є.) При цьому, державний виконавець керувався приписами ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р.

Проте, за висновками суду, дії державного виконавця стосовно стягнення з боржника виконавчого збору та винесення постанови від 19.07.2017р. є неправомірними, виходячи з наступного.

Згідно із ч.2 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р. (в редакції від 08.10.2015р.) у постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішеннябуде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Як було зазначено судом, виконання рішення господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 було розстрчено строком на 1 рік наступним чином: серпень 2015 року 1105452,56 грн, вересень 2015 року 1105452,56 грн, жовтень 2015 року 1105452,56 грн, листопад 2015 року 1105452,56 грн, грудень 2015 року 1105452,56 грн, січень 2016 року 1105452,56 грн, лютий 2016 року 1105452,56 грн, березень 2016 року 1105452,56 грн, квітень 2016 року 1105452,56 грн, травень 2016 року 1105452,56 грн, червень 2016 року 1105452,57 грн, липень 2016 року 1105452,57 грн.

Як вбачається з матеріалів справи,13.08.2015р. між Головним управлінням Державної казначейської служби України у Донецькій області (сторона перша), Департаментом фінансів Донецької облдержадміністрації (сторона друга), Управлінням Державної казначейської служби України у місті Словянську Донецької області (сторона третя), Фінансовим управлінням Артемівської міської ради (сторона четверта), Управлінням житлово-комунального господарства Словянської міської ради (сторона пята), Комунальним підприємством Словянської міської ради «Словміськводоканал» (сторона шоста), Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» (сторона сьома), Товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК високовольтні мережі» (сторона остання) було укладено договір №5/375/2 про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови №375 від 04.06.2015р. Кабінету Міністрів України.

За приписами п.1 вказаного правочину предметом останнього є організація проведення сторонами взаєморозрахунків за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам, визначеної п.16 ст.14 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», відповідно до Порядку та умов надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затверджених постановою №375 від 04.06.2015р. Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п.10 вказаного договору сторона сьома перераховує на рахунок сторони останньої кошти (в тому числі ПДВ) для погашення заборгованості за електричну енергію спожиту, зокрема, у 2014 році згідно з договором №10031000 від 22.06.2006р. за рішенням суду від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 у сумі 9074416,20 грн.

Перерахування вказаних коштів на рахунок стягувача підтверджується наявним у матеріалах справи платіжним дорученням №23 від 21.08.2015р.

Крім того, 14.12.2015р. між Головним управлінням Державної казначейської служби України у Донецькій області (сторона перша), Департаментом фінансів Донецької облдержадміністрації (сторона друга), Управлінням Державної казначейської служби України у місті Маріуполі Донецької області (сторона третя), Департаментом фінансів Маріупольської міської ради (сторона четверта), Департаментом розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради (сторона пята), Комунальним підприємством «Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (сторона шоста), Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» (сторона сьома), Товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК високовольтні мережі» (сторона восьма), Державним підприємством «Енергоринок» (сторона девята), Публічним акціонерним товариством «Київенерго» (сторона десята), Національним акціонерним товариством «Нафтогаз України» (сторона одинадцята), Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» (сторона остання) було укладено договір №379/375-в про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови №375 від 04.06.2015р. Кабінету Міністрів України.

Предметом вказаного договору є організація проведення сторонами взаєморозрахунків за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам, визначеної п.16 ст.14 та ст.32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», відповідно до Порядку та умов надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затверджених постановою №375 від 04.06.2015р. Кабінету Міністрів України (п.1 договору №379/375-в від 14.12.2015р.).

На виконання зазначеного правочину сторона сьома перераховує на рахунок сторони восьмої кошти (в тому числі ПДВ) для погашення заборгованості за електричну енергію, спожиту у 2015 році згідно з договором №10031000 від 22.06.2006р. за рішенням суду від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 у сумі 3217373,81 грн (п.10 договору №379/375-в від 14.12.2015р.).

Перерахування коштів у зазначеній сумі на користь стягувача підтверджується платіжним дорученням №25 від 17.12.2015р.

Листами №1681 від 12.11.2015р., №2007 від 21.12.2015р. Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» повідомило орган виконання судового рішення про погашення основного боргу за спожиту активну електричну енергію у загальній сумі 12291790,01 грн, яка стягнута рішення господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. у справі №905/76/15. Вказані листи були скеровані на адресу Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України цінними листами із відбитками штемпелів відділів поштового зв'язку та засвідчені підписами працівників зв'язку.

Стаття 28 Закону України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р. визначає, що виконавчий збір стягується незалежно від вчинення державним виконавцем заходів примусового виконання, передбачених цим законом.

Водночас, оскаржувана постанова була винесена 26.07.2017р.

05.10.2016р. набрав чинності Закон України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016р., з дня набрання чинності яким втрачає чинність Закон України «Про виконавче провадження» №606-ХІV від 21.04.1999р., крім статті 4, яка втрачає чинність через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.

Як встановлено у ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно зі ст.5 Цивільного кодексу України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. До правовідносин, які виникли під час дії нормативно-правового акта, який згодом втратив чинність, застосовуються його норми.

В силу норм п.7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016р., який набрав чинності 05.10.2016р., виконавчі дії, здійснення яких розпочато до набрання чинності цим Законом, завершуються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом. Після набрання чинності цим Законом виконавчі дії здійснюються відповідно до цього Закону.

За змістом рішення №1-рп/99 від 09.02.1999р. Конституційного Суду України дія нормативно-правового акта починається з моменту набрання цим актом чинності та припиняється з втратою ним чинності, тобто до події чи факту застосовується той закон або нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Відтак, оскаржувана постанова та дії з її прийняття є неправомірними, оскільки вчинені на підставі нормативно-правового акту, який станом на 26.07.2017р. втратив свою дійсність.

Водночас, за приписами ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016р. виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно зі ст.10 цього Закону заходами примусового виконання рішень визначено: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; 2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; 4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов'язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; 5) інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.27 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016р. виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби. Виконавчий збір стягується з боржника до Державного бюджету України. Виконавчий збір стягується державним виконавцем у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

30.11.2016р. набув чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», який визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення.

Наказом №160 від 27.06.2017р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та Житлово-комунального господарства України «Про включення до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії субєктів господарювання» Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» включено до переліку субєктів господарювання - теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, про що боржник повідомив орган виконання судового рішення листом №03/762 від 04.07.2017р.

При цьому, відповідно до п.6 ч.5 ст.27 вказаного нормативно-правового акту виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності цим Законом.

Як вказує боржник та проти чого не заперечує Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, рішення господарського суду Донецької області від 14.07.2015р. по справі №905/76/15 в частині стягнення заборгованості за спожиту активну електричну енергію у сумі 12291790,01 грн було виконано Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» самостійно. Вказане також підтверджується наданими суду доказами.

Відтак, приймаючи до уваги положення перелічених норм, суд дійшов висновку, що у даному випадку відсутня база для нарахування виконавчого збору, оскільки державним виконавцем в межах виконавчого провадження не було стягнуто з боржника на користь стягувача жодних коштів. При цьому, виконавчий збір стягується в разі, якщо рішення було виконано примусово. Факт невиконання рішення про стягнення суми утворює базу для нарахування виконавчого збору лише за умови стягнення її державним виконавцем, який після закінчення строку для добровільного виконання рішення суду виконує його примусово шляхом вжиття відповідних заходів.

Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку що дії державного виконавця щодо стягнення з боржника виконавчого збору в сумі 1326543,07 грн є незаконними, внаслідок чого постанова від 19.07.2017р. є недійсною, а скарга №1527 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» підлягає задоволенню.

Клопотання №1532 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про обєднання скарг №1163 від 02.08.2017р. та №1527 від 15.09.2017р. в одну справу залишається судом без задоволення, оскільки вказані скарги розглядаються в межах однієї справи №905/76/15.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити скаргу №1527 від 15.09.2017р. Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про:

-визнання незаконними дій Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн, накладеного в рамках виконання рішення господарського суду Донецької області №905/76/15 від 14.07.2015р.;

- визнання недійсною постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн.

Визнати постанову про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн недійсною.

Визнати дії Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови про стягнення виконавчого збору від 19.07.2017р. по ВП №48983806 на суму 1326543,07 грн, накладеного в рамках виконання рішення господарського суду Донецької області №905/76/15 від 14.07.2015р. - незаконними.

Ухвала суду набирає законної сили в день її прийняття та згідно зі ст.115 Господарського процесуального кодексу України є обовязковою на всій території України.

Суддя Ю.О.Паляниця