Постанова № 69502923, 10.08.2017, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
10.08.2017
Номер справи
607/7808/17
Номер документу
69502923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.08.2017 Справа №607/7808/17

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Дзюбича В.Л.,

за участю секретаря Зубко О.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними, зобов»язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у призначенні їй пенсії за віком за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов»язати Тернопільське об»єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити їй пенсію державного службовця.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 05.12.2013 року вона отримує пенсію за віком. 02.03.2017 року вона звернулась до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою у якій просила перевести її із пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», однак відповідачем їй було відмовлено у призначенні такої пенсії та не зараховано до стажу державної служби, що дає право на отримання пенсії державного службовця період роботи 15.10.1993 року по 30.06.2013 року у Головному управлінні ДФС у Тернопільській області. Позивач вважає таку відмову незаконною, зазначає, що була прийнята з 15.10.1993 року на посаду старшого державного податкового інспектора відділу зборів та стягнень податків з юридичних осіб Державної податкової інспекції по тернопільському району та 18 січня 1995 року прийняла присягу державного службовця. Всі відрахування із заробітної плати проводилися як державному службовцю, вона сплачувала страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування. Із врахуванням наведеного просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

В ході судового розгляду позивач подала заяву про уточнення позовних вимог відповідно до якої просить зобов»язати відповідача перевести її із пенсії за віком, призначеної у відповідності до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу», починаючи з 02.03.2017 року.

Позивач подала заяву про слухання справи у її відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача відносно позову заперечив та просить у його задоволенні відмовити, з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов, посилаючись на недостатність у позивача стажу державної служби, необхідного для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05.12.2013 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

02.03.2017 року позивач звернулась до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із письмовою заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Протоколом №25 засідання комісії Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області для розгляду спірних питань, пов»язаних з призначенням та перерахунком пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та у відповідності до спеціальних законів від 19.04.2017 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 відмовлено. В обґрунтування зазначеного рішення вказано, що період роботи ОСОБА_1 з 15.10.1993 року по 30.06.2013 року у Головному управлінні ДФС у Тернопільській області не підлягає зарахуванню до стажу державної служби, право на призначення пенсії відповідно до Закону України №3723-Х11 від 16.12.1993 року у позивача відсутнє, оскільки згідно статті 343.1 Податкового кодексу України 2755УІ від 02.12.2010 року, статті 15 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-Х11 від 04.12.1990 року та постанов Кабінету Міністрів України, якщо посадовим особам контролюючих органів присвоюються спеціальні звання, то ці посади не належить до посад, віднесених до категорії посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України №3723-Х11 від 16.12.1993 року.

Як вбачається із записів у трудовій книжці ОСОБА_1 серії НОМЕР_2, остання 15.10.1993 року була прийнята на роботу на посаду на посаду старшого державного податкового інспектора відділу зборів та стягнень податків з юридичних осіб Державної податкової інспекції по Тернопільському району(наказ №36-л) та 18.01.1995 року прийняла присягу державного службовця. Відповідно до наказу №44-о від 01.09.1994 року ОСОБА_1 присвоєно персональне звання-інспектор податкової служби ІІІ рангу, наказом №182-о від 29.08.1997 року -інспектор податкової служби ІІ рангу, наказом № 1072-о від 30.10.2000 року-радник податкової служби ІІІ рангу, наказом №278-о від 22.11.2002 року- радник податкової служби ІІ рангу, наказом №2-о від 27.06.2013 року-присвоєно 12 ранг державного службовця, наказом №78-о від 29.11.2013 року ОСОБА_1 звільнено з роботи.

Відповідно до ст. 344 Податкового Кодексу України пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу". При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

Згідно ст.343 Податкового кодексу України посадовим особам органів державної податкової служби присвоюються спеціальні звання: головний державний радник податкової служби; державний радник податкової служби I рангу; державний радник податкової служби II рангу; державний радник податкової служби III рангу; радник податкової служби I рангу; радник податкової служби II рангу; радник податкової служби III рангу; інспектор податкової служби I рангу; інспектор податкової служби II рангу; інспектор податкової служби III рангу.

Положення про спеціальні звання та порядок їх присвоєння, співвідношення з рангами державних службовців, розмір надбавок за спеціальне звання затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року, який вступив в законну силу 01.05.2017 року стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Як вбачається з п.2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 року № 283 (діючого до набрання Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 року законної силу) до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті податкової служби та її територіальних органів.

Відповідно до довідки Міжрегіонального управління національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях Національного агентства України з питань державної служби №82/ТО1006-17 від 07.06.2017 року, період роботи ОСОБА_1 на посаді інспектора податкової служби з 15.10.1993 року по 29.11.2013 року зараховується до стажу державної служби.

Аналізуючи наведені обставини та досліджені докази, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 є підставними, обґрунтованими та підлягають до задоволення.

За таких обставин, враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити, визнати неправомірною відмову Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов»язати відповідача призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком за відповідно до Закону України «Про державну службу» з часу звернення із заявою при призначення пенсії, тобто з 02.03.2017 року.

Суд вважає, що відповідно до положень ч.2 ст.11 КАС України з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, слід вийти за межі позовних вимог та скасувати рішення комісії Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області для розгляду питань, пов»язаних з призначенням пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» та у відповідності до спеціальних законів, оформлене протоколом №25 від 19.04.2017 року про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Враховуючи, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, право компенсування судових витрат, понесених стороною на користь якої ухвалено рішення, визначене ст. 94 КАС України, тому суд вважає, що сплачений позивачем судовий збір у сумі 640,00 грн. слід компенсувати останній за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.

Керуючись ч.2 ст.11, ст.ст. 17,50, 72, 86, 99, 100, 158, 160, 162, 163, 183-2, 186, 244-2 ч.1 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 343,344 Податкового кодексу України, п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати рішення комісії Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області для розгляду питань, пов»язаних з призначенням пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» та у відповідності до спеціальних законів, оформлене протоколом №25 від 19.04.2017 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Визнати протиправними дії Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язати Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити призначення та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу», з 02 березня 2017 року.

Сплачений позивачем судовий збір в розмірі 640,00 грн. відшкодувати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер:НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (м.Тернопіль вул.Руська, 17, код ЄДРПОУ 40377598).

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Постанову суду першої інстанції може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонним суд з дня проголошення постанови. Якщо постанову було ухвалено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, а також у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддяВ. Л. Дзюбич