Постанова № 6949829, 24.11.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2009
Номер справи
2а-5632/09/0870
Номер документу
6949829
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2009 року Справа №2а-5632/09/0870

(15 год. 25 хв.) м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Садового І.В.,

при секретарі судового засідання Марченко І.В.,

за участю:

представника позивача: Коваленко О.В.

представника відповідача: Рожук Д.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Приватного підприємства «Ажур К»

до: Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя

про: скасування в частині рішення про застосування штрафних (фінансових)

санкцій №0001252303 від 05.06.2009 на суму 5370 грн. 45 коп.

08.10.2009 Приватне підприємство «Ажур К» звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя про скасування в частині рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.06.2009 №0001252303 на суму 5370 грн. 45 коп.

Ухвалою суду від 09.10.2009 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-5632/09/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 11.11.2009. У судовому засіданні оголошувалась перерва до 24.11.2009.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 24.11.2009 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Представник позивача підтримав вимоги позовної заяви з підстав, зазначених у позові. На обґрунтування позову зазначає, що спірне рішення прийняте на підставі акта перевірки від 22.05.2009 №0148/08/30/35764191. В рішенні йдеться про порушення позивачем вимог п.9, п.13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 із змінами та доповненнями, в результаті чого підприємству нараховані фінансові санкції на підставі п.4 ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 із змінами та доповненнями у розмірі 5710 грн. 45 коп. З актом перевірки з номером 0148/08/30/35764191 від 22.05.2009 підприємство позивача не було ознайомлено, номер акту перевірки містить інший номер ніж той, на підставі якого винесено спірне рішення.

Також грошові кошти, які оприбутковуються підприємством із застосуванням ЕККР «МІНІ-ФП» згідно вимог п.4.5 ст.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом ДПА України 01.12.2000 № 614 в автоматичному режимі видаються з нього з обов'язковою реєстрацією операції - «видано готівкою» і оприбутковуються фізично у касі підприємства із застосуванням компютера. Технічні параметри ЕККР «МІНІ-ФП» не дозволяють зберігати готівкові кошти в апараті у зв'язку з відсутністю в ньому відповідної шухлядки для купюр і монет. Підприємством не порушувались вимоги п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» N 265/95-ВР від 06.07.1995 та Постанови правління НБУ N 637 від 15.12.2004 року «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» оскільки залишок у касі підприємства (місце здійснення готівкових розрахунків) у розмірі 1074 грн. 09 коп. відповідає даним опису за підписом касира та інспектора.

Представник позивача погодився з порушенням п.9 ст.3 Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівля, громадського харчування та послуг» від № 265/95-ВР від 06.07.1995 та не оспорює спірне рішення в цій частині.

Просить позов задовольнити, скасувати в частині рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001252303 від 05.06.2009 на суму 5370 грн. 45 коп.

Представник відповідача з позовними вимогами не погодився з підстав, зазначених у наданих запереченнях. Зазначає, що перевірка позивача проведена з дотриманням норм діючого законодавства, акт перевірки від 22.05.2009 за №0148/08/30/23/35764191 повністю відповідає вимогам щодо оформлення матеріалів перевірки, містить підписи посадових осіб податкової, що проводили перевірку та підписи посадових осіб позивача з відміткою «з актом перевірки ознайомлений, один примірник акта отримав». В своєму позові Позивач наголошує на тому, що готівкові кошти за проданий товар із каси касового апарата автоматично оприбутковується в касу підприємства, що підтверджується прибутковими касовими ордерами від 21.05.2009 №329,330,331,332,333. При цьому як під час перевірки так під час надання заперечень до акту перевірки такі ордери надані не були.

В даному випадку каса підприємства та каса касового апарату є фактично одне приміщення та місце, де здійснюються готівкові розрахунки, тому твердження Позивача, що готівкові кошти у розмірі 1074 грн. 09 коп. на місці проведення розрахунків знаходились у касі підприємства, за відсутності касових документів, є з боку підприємства необґрунтованими.

Просить у задоволенні позову відмовити.

Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши представників сторін, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності

ВСТАНОВИВ:

21.05.2009 фахівцями відділу ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя відповідно до наказу ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя та на підставі направлень на проведення перевірки за №300337 та №300338 від 18.05.2009 проведено позапланову перевірку щодо контролю за додержанням ПП «Ажур К» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій та складено акт перевірки від 22.05.2009, за № 0148/08/30/23/35764191.

В результаті проведеної перевірки виявлено порушення суб'єктом підприємницької діяльності норм п. п. 9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776 від 01.06.2000.

Так, в акті перевірки зазначено, що в ході перевірки складу за адресою: вул.Димитрова, 48, що належить ПП «Ажур К» встановлені наступні порушення:

- при перерахуванні касиром ОСОБА_3 готівки, яка знаходилась на місці проведення розрахунків встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі зазначеної у денному звіті РРО у сумі 1074 грн. 09 коп.

- відсутність Z звіту за 06.04.2009, чим не забезпечено щоденне друкування звітів.

В денному звіті РРО, який було надруковано касиром ОСОБА_3 21.05.2009 о 14 год. 57 хв., зазначено: «сума продаж 8621 грн. 79 коп.» та: «видано готівкою 8621 грн. 79 коп.». Після цього касиром ОСОБА_4 було перераховано гроші, які знаходились на місці проведення розрахунків, про що було складено опис за підписом касира та інспектора.

На підставі висновку акту перевірки та відповідно до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень-рішень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій затверджений Наказом ДПА України від 21.06.2001 №253, зареєстрованого в Мінюсті України за №567/5758 від 06.07.2001 прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою «С» від 05.06.2009 № 0001252303 на суму 5 710 грн. 45 коп.

За результатами процедури апеляційного оскарження скарги позивача були залишені без задоволення, а рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.06.2009 №0001252303 без змін.

Позивач оскаржує рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.06.2009 №0001252303 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5370 грн. 45 коп. за порушення п.13 ст.3 Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівля, громадського харчування та послуг» від № 265/95-ВР від 06.07.1995.

Оцінивши представлені докази у їх сукупності вважаю, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ (із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

- здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Відповідно до п.2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку встановлених законом України мають право, зокрема, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги).

Стаття 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 «Умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових виїзних перевірок» передбачає, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Як вбачається з матеріалів справи направлення на проведення перевірки та наказ було вручено під розписку 21.05.2009 головному бухгалтеру підприємства позивача ОСОБА_5, що перевірялося.

Акт перевірки за номером бланку №001515, копія якого була надана одразу ж після проведення перевірки бухгалтеру - касиру підприємства ОСОБА_3, є тим же самим актом який зазначено у спірному рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій, але вже після його реєстрації у журналі реєстрації матеріалів перевірки підрозділу контролю за розрахунковими операціями ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя за місцем державної реєстрації Позивача.

Згідно розділу 7 Наказу ДПА України від 12.08.2008 №534 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, зазначено, що датою акта перевірки є дата підписання акта посадовими особами органу ДПС, що проводили перевірку, та посадовими особами (особами) суб'єкта господарювання.

Датою реєстрації акта перевірки в органі ДПС за місцем здійснення діяльності суб'єкта господарювання є дата його реєстрації (не пізніше наступного робочого дня після його складання) у журналі реєстрації матеріалів перевірки підрозділу контролю за розрахунковими операціями органу ДПС (додаток 2 до Методичних рекомендацій), посадові особи якого здійснювали перевірку такого суб'єкта.

Реєстраційний номер акта перевірки складається із порядкового номера в журналі реєстрації перевірок (чотири розряди), коду області (два розряди), коду органу ДПС (два розряди), коду структурного підрозділу органу ДПС, відповідального за проведення перевірки (два розряди), коду за ЄДРПОУ суб'єкта господарювання (вісім розрядів) або ідентифікаційного номера фізичної особи за ДРФО (десять розрядів). Загальна структура реєстраційного номера акта перевірки суб'єкта господарювання - юридичної особи оооо/оо/оо/оо/оооооооо, суб'єкта господарювання фізичної особи оооо/оо/оо/оо/оооооооооо.

Таким чином, акт перевірки від 22.05.2009 за №0148/08/30/23/35764191 повністю відповідає вимогам щодо оформлення матеріалів перевірки, містить підписи посадових осіб ДПІ, що проводили перевірку та підписи посадових осіб Позивача з відміткою «з актом перевірки ознайомлений, один примірник акта отримав».

Отже, суд приходить до висновку про те, що порушення порядку проведення перевірки та складання акту з боку відповідача не було.

Щодо тверджень відповідача про порушення позивачем п.13 ст.3 Закону України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівля, громадського харчування та послуг» від № 265/95-ВР від 06.07.1995, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно ст.2 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями установлено:

- електронний контрольно-касовий апарат - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг) кожного найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів.

При прийнятті рішення контролюючим органом не прийнятий до уваги той факт, що ЕККР, який використовується підприємством «МІНІ-ФП» виробництва НПФ «Юнісістем» №ПР 38200648, фіск. № 0830003332, не має опції як «грошова шухлядка».

Згідно п.4.5 ст.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом ДПА України 01.12.2000 №614 унесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. Не проводиться через РРО видача готівки, не пов'язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Z-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції «службове внесення».

Тобто, грошові кошти, які оприбутковуються підприємством із застосуванням ЕККР «МІНІ-ФП» згідно вимог п. 4.5 ст. 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом ДПА України 01.12.2000 №614, в автоматичному режимі видаються з нього з обов'язковою реєстрацією операції - «видано готівкою» і оприбутковуються фізично у касі підприємства із застосуванням компютера.

Технічні параметри ЕККР «МІНІ-ФП», що застосовується позивачем не дозволяють зберігати готівкові кошти в апараті у зв'язку з відсутністю в ньому відповідної шухлядки для купюр і монет.

Як слідує з даних акту перевірка розпочалась 21.05.2009 року о 14 год. 48 хв.

У X- звіті № 674 від 21.05.2009 зазначено:

- сума продаж - 8621 грн. 79 коп.,

- денна сума - 8621 грн.79 коп.,

- видано готівкою - 8621 грн. 79 коп.

X - звіт роздрукований о 14 год. 57 хв. 37 сек., що свідчить про те, що грошові кошти касиром одразу переводяться до каси підприємства.

До акту перевірки від 21.05.2009 були надані пояснення головного бухгалтера ПП «Ажур К», в яких стверджується, що в касу підприємства готівкові кошти оприбутковуються автоматично з каси касового апарату і за 21.05.2009 через касовий апарат було оприбутковано коштів на загальну суму 8621 грн. 79 коп., що підтверджуються:

1) X - звітом денним за 21.05.2009 (14 год. 57 хв. 37 сек.) на суму 8621 грн. 79 коп.;

2) листом № 100 касової книги від 21.05.2009 на суму 8621 грн. 79 коп. із залишком коштів на кінець дня - 1074 грн. 09 коп.;

3) прибутковими касовими ордерами від 21.05.2009 № 329,330,331,332,333.

Згідно ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995:

- місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

- денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Приписами п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» N 265/95-ВР від 06.07.1995 встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Як слідує з акту перевірки касиром ПП «Ажур К», який здійснював розрахункову операцію щодо «контрольної закупки» на суму 502 грн. 50 коп. і інших операцій, є ОСОБА_3

Лист касової книги № 100 від 21.05.2009 також заповнений касиром підприємства - ОСОБА_3, тобто розрахункова операція і операція щодо оприбуткування готівкових коштів в касу підприємства здійснена в автоматичному режимі особисто однією особою - касиром на місці проведення розрахунків.

Отже, готівкові кошти за «контрольною закупкою» оприбутковані за фіскальним чеком № 9254 о 14 год. 48 хв. 58 сек. у розмірі 502 грн. 50 коп. і видані за для оприбуткування в касі підприємства за фіскальним чеком №9254 у розмірі 502 грн. 50 коп. о 14 год. 49 хв. 55 сек. касиром ОСОБА_3

Оприбуткування указаних коштів в касі ПП «Ажур К» підтверджується прибутковим касовим ордером № 333 від 21.05.2009 на суму 502 грн. 50 коп.

Як йдеться в листі ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя від 28.05.2009 року №6722/10/23-715 «Про розгляд заперечень до акту перевірки»: «в денному звіті РРО, який був надрукований касиром ОСОБА_3 21.05.2009 14 год. 57 хв., зазначено «сума продаж - 8621 грн. 79 коп.» та «видано готівкою - 8621 грн. 79 коп.», отже в денному звіті РРО зазначено «0». Після цього касиром ОСОБА_3 було перераховано гроші, які знаходились на місці проведення розрахунків, про що було складено опис за підписом касира та інспектора. Невідповідність суми, зазначеної у денному звіті РРО установлена у розмірі 1074 грн. 09 коп.».

Постановою правління Національного банку України №637 від 15.12.2004 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320 визначено:

- каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів;

- оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій;

Згідно п.2.6 зазначеної Постанови НБУ уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Таким чином, суд приходить до висновку, що підприємством не порушувались вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» N 265/95-ВР від 06.07.1995 та Постанови правління НБУ N 637 від 15.12.2004 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» оскільки залишок у касі підприємства (місце здійснення готівкових розрахунків) у розмірі 1074 грн. 09 коп. відповідає даним опису за підписом касира та інспектора.

Відповідно до ст. 22 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 фінансові санкції застосовуються у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На місці проведення розрахунків 21.05.2009 сума коштів у розмірі 1074 грн. 09 коп. власноручно перерахованими касиром ОСОБА_3 відповідає даним «Опису наявності грошових коштів на місці проведення розрахунків» за підписом касира та інспектора, а також даним залишку коштів у касі підприємства на кінець дня за даними листа 100 касової книги від 21.05.2009року -1074 грн. 09 коп.

Також, квитанція до прибуткового касового ордера № 333 від 21.05.2009 на 502 грн. 50 коп. («контрольна закупка») має відмітку «возврат» і підпис завідувачки сектору контролю за розрахунковими операціями ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя Завгородньої О.Г.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятого ним спірного рішення щодо порушення позивачем п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (із змінами та доповненнями).

Згідно ч.1 ст.87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, повязаних з розглядом справи.

Пунктом 3 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України встановлено, що судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита. Розмір судового збору визначається відповідно до підпункту “б” пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту (щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів).

Тобто, розмір судового збору в даному випадку повинен складати 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, або 3, 40 грн.

Керуючись ст. ст.161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Приватного підприємства «Ажур К» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.06.2009 №0001252303 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5370 грн. 45 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Ажур К» (вул.Димитрова, буд.48, м.Запоріжжя, 69084, код ЄДРПОУ 35764191) 3 (три) грн. 40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 27.11.2009.