
Справа № 234/12139/17
Провадження № 1-кс/234/5338/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2017 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді Демидової В.К.,
при секретарі Містюкевич І.Ю. ,
за участю слідчого Дуравкіної Н.М.
розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську
клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки, за матеріалами кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42017050000000553 від 04.07.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
09 жовтня 2017 року старший слідчий третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що слідчим управлінням прокуратури Донецької області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017050000000553 від 04.07.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України.
Так, за наявною інформацією, посадові особи РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» зловживаючи своїм службовим становищем з метою виведення коштів до підприємств, які фактично знаходяться на тимчасово непідконтрольній території України впровадили протиправну фінансову схему під час виконання робіт з будівництва волоконно-оптичних ліній звязку на дільницях Красноармійськ-Добропілля-Дубове» (закупівля необхідних товарів та виконання робіт в обсягах, що не відповідають умовам договору).
Зокрема, за результатами проведення РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» відкритих конкурсних торгів «Будівництво волоконно-оптичних ліній звязку на дільницях Красноармійськ-Добропілля-Дубове, голова тендерного комітету з капітальних вкладень РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» мав законні підстави для відхилення цінової пропозиції учасника ТОВ «Донбасс-Промстрой» (посадовими особами даного підприємства завантажено скан-копію сертифікату відповідності труб захисних поліетиленових для прокладання кабелів звязку (серія ВГ №515264) після закінчення кінцевого терміну подання пропозиції). Однак, всупереч ЗУ «Про публічні закупівлі» замовником акцептовано цінову пропозицію ТОВ «Донбасс-Промстрой» (код ЄДРПОУ 38420696, юридична адреса: Донецька область, м. Словянськ, вул. Василівська (вул. Ж.Революції), 49, офіс 33).
При цьому, посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой» усвідомлюючи факт відсутності на підприємстві необхідного штату кваліфікованих працівників, з метою перемоги в даній закупівлі у складі цінової пропозиції надано «Довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід виконання аналогічних договорів» (вих. №1808/17 від 18.08.2016), відповідно до змісту якої станом на 01.08.2016 у трудових правовідносинах із підприємством перебувають 83 особи.
Проте, за наявною інформацією, згідно «Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум, утриманого з них податку» (звіт форми №1ДФ) за 3 квартал 2016, поданого посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой», на підприємстві у період липень-вересень 2016 працювало 13 осіб, за трудовими контрактами (договорами) 10, за цивільно-правовими договорами 3.
Як наслідок, в порушення норм Закону України «Про публічні закупівлі» та шляхом надання посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой» у складі цінової пропозиції документу із завідомо недостовірними відомостями, тендерним комітетом з капітальних вкладень було акцептовано пропозицію ТОВ «Донбасс-Промстрой» як переможця, з подальшим укладанням договору № Дон/ШЧ-1-16309/НЮ від 12.09.2016 на загальну суму 25 млн. 520 тис. грн..
З метою розкрадання коштів ПАТ «Українська залізниця», посадові особи РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» зловживаючи своїм службовим становищем, вступивши в злочинну змову з посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой», підписали акти виконаних робіт із завідомо недостовірними даними щодо передбаченого замовником обсягу, що стало підставою для проведення оплати згідно укладеного договору в повному обсязі.
При цьому, вартість робіт згідно укладеного договору становить 25 млн. 520 тис. грн., однак посадовими особами РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» та ТОВ «Донбасс-Промстрой» оформлено податкові накладні по вказаних роботах на загальну суму 28 млн.269 тисяч 515грн.:
- податкова накладна від 11.10.2016 194 494 грн.;
- податкова накладна від 01.12.2016 8 424 157 грн.;
- податкова накладна від 16.12.2016 126 556 грн.;
- податкова накладна від 30.12.2016 19 524 308 грн., що на 2 749 515 грн. перевищує вартість укладеного договору. При цьому, жодних змін у договорі не здійснювалося, укладання додаткових договорів між замовником та підрядником не проводилося.
Крім того, згідно довідки №1ДФ в 4 кварталі 2016 року посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой» було офіційно сплачено заробітну плату працівникам на суму 443 тис. грн., однак акти виконаних робіт із зазначенням прямих витрат на заробітну плату підписані на суму 2 млн. 581 тис. грн.
Встановлено, що посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой» з метою привласнення було перераховано в повному обсязі отримані від РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» грошові кошти на розрахункові рахунки підприємства з ознаками «фіктивності», а саме : ТОВ «Компанія «Укрбуд-Проект» (код ЄДРПОУ 38471709), ТОВ «Хостера» (код ЄДРПОУ 39841709), ТОВ «Спайкон» (код ЄДРПОУ 40096730) та ТОВ «СП Альянс-Гарант» (код ЄДРПОУ 40716527) нібито в якості оплати придбаних товарів, робіт та послуг.
При цьому отримана інформація свідчить про те, що ТОВ «Донбасс-Промстрой» та ТОВ «Компанія «Укрбуд-Проект» здійснюють реєстрацію податкових накладних за спільною IP-адресою -178.158.177.209 (м. Донецьк, вул. Куйбишева, 72), а директор ТОВ «Донбасс-Промстрой» ОСОБА_2 у період з вересня 2016 по червень 2017 (період укладання договору та виконання робіт) знаходився у м. Донецьк.
Таким чином, внаслідок організованої протиправної фінансової схеми посадовими особами РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» під час визначення переможця та прийняття робіт згідно договору №Дон/ШЧ-1-16309/НЮ всупереч інтересам ПАТ «Українська залізниця» фактично прийнято роботи в обсязі, що не відповідають встановленим закупівлею нормам (25% від загальні потреби придбання та монтажу кабелю).
У результаті свідомого та штучного зменшення видаткової частини на придбання необхідної потреби кабелю та відповідно виконання робіт із його монтажу, невстановленими посадовими особами РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» у змові із посадовими особами ТОВ «Донбасс-Промстрой» завдано економічних збитків державним інтересам на загальну суму понад 5 млн. грн.
Документальна позапланова перевірка ТОВ «Донбасс-Промстрой» (код ЄДРПОУ 38420696), яка перебуває на обліку у Словянському відділенні ДПІ ГУДФС у Донецькій області є необхідною, оскільки іншим чином встановити порушення податкового законодавства та суми нанесених збитків державі службовими особами підприємства або відсутність порушень чинного законодавства та суми збитків, не можливо.
Відповідно до пп. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється у разі отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
На підставі викладеного, з метою повного, всебічного, обєктивного розслідування матеріалів кримінального провадження, слідчий просить задовольнити клопотання.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання не обґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Частина 2 даної статті вказує, що законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом (КПК України).
КПК України не передбачає права слідчого, прокурора на звернення до слідчого судді з клопотанням про призначення (проведення) податкової перевірки, більше того, в КПК відсутня процесуальна процедура розгляду такого виду клопотань.
Частина 2 ст. 93 КПК України передбачає , що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих ( розщукових ) дій, та негласних слідчих ( розшукових ) дій, витребування та отримання документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК і не містить окремого права прокурора, слідчого звертатися до слідчого судді з даним клопотанням .
За таких обставин, у задоволенні клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки, за матеріалами кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42017050000000553 від 04.07.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України, слід відмовити.
Керуючись ст. 370 КПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого третього слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 про призначення позапланової перевірки, за матеріалами кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №42017050000000553 від 04.07.2017 за ч. 2 ст. 364 КК Українивідмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В.К.Демидова