
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
06 жовтня 2017 року м. Київ № 826/12687/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1доПодільського районного відділу виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві проскасування постанови від 12.06.2017 ВП№51439662, ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до Подільського районного відділу виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві про скасування постанови від 12.06.2017 ВП№51439662.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частин першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Приписами частини першої статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, предметом оскарження у даному разі виступає постанова державного виконавця Подільського районного відділу виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві від 12.06.2017 у виконавчому провадженні №51439662, відкритому на виконання виконавчого листа №758/4791/14-ц, виданого 27.05.2016 Подільським районним судом міста Києва у цивільній справі.
Відповідно, судом, який у межах у спірних правовідносин видав виконавчий документ, є Подільський районний суд міста Києва, як загальний суд з розгляду цивільних справ, що діє у рамках положень Цивільного процесуального кодексу України.
Суд акцентує увагу, що оскаржувана постанова не виділена в окреме провадження з приводу стягнення виконавчого збору, відтак, в межах оскарження зазначеної постанови застосовуються положення частини першої статті 74 Закону України «Про виконавче провадження».
При цьому додані до позовної заяви матеріали не свідчать про закриття виконавчого провадження, та відкриття провадження по стягненню з позивача виконавчого збору, що унеможливлює кваліфікацію даного позову як адміністративного.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На виконання вимоги, зазначеної у частині шостій статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, є необхідним роз'яснити позивачу, що розгляд позовної заяви останнього має здійснюватися за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України, що належить до компетенції загального місцевого суду як суду цивільної юрисдикції.
Керуючись вимогами пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачеві.
3. Роз'яснити ОСОБА_1 про його право на звернення із вказаним позовом до відповідного суду, в порядку передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України, а також вказати на те, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.К. Каракашьян