Постанова № 69479894, 10.10.2017, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
10.10.2017
Номер справи
7/314-07
Номер документу
69479894
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

10.10.2017 Справа № 7/314-07

Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Данілової Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені господарського суду Сумської області матеріали справи №7/314-07, порушеної за заявою кредитора ВАТ по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» НАК «Нафтогаз України» до боржника ТОВ «Шостка–Тепло» про визнання банкрутом,

за участю представників:

від кредиторів – ПАТ «Сумигаз» - ОСОБА_1 (довіреність № 30/114 від 30.12.2016);

керуючий санацією – ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 11.12.2007 порушено провадження у цій справі про банкрутство ТОВ «Шостка-тепло».

Ухвалою суду від 05.05.2011 було відкрито процедуру санації боржника, керуючим санацією призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2

Ухвалою суду від 04.03.2014 поданий керуючим санацією ТОВ «Шостка-тепло» арбітражним керуючим ОСОБА_2 план санації боржника було затверджено.

03.10.2017 до суду надійшло клопотання № 02-01/04/211 від 02.10.2017 керуючого санацією ОСОБА_2, в якому просить суд визнати боржника ТОВ «Шостка-Тепло» банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

У судовому засіданні представник кредитора підтримав подане клопотання керуючого санацією та просив суд задовольнити його у повному обсязі.

Шосткинська ОДПІ Головного управління ДФС направила клопотання №3268/10/100030 від 09.10.2017, в якому просить суд розглядати справу без участі їхнього представника.

Від КП «Шосткинського казенного заводу «Імпульс» надійшло клопотання №11/17-1/07 від 09.10.2017 з проханням розглядати справу без участі представника, щодо вирішення клопотання про визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ «Шостка-Тепло» покладаються на розсуд суду.

Шосткинське об’єднане УПФУ Сумської області направило заяву №3010/05-09 від 10.10.2017, в якій просить суд відкласти розгляд справи у зв’язку з неможливістю прибуття представника в судове засідання.

Суд вважає за доцільне клопотання Шосткинського об’єднаного УПФУ Сумської області залишити без задоволення у зв’язку з його необґрунтованістю.

Перевіривши матеріали справи, дослідивши подані документи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, судом встановлено наступне.

19.01.2013 набрав чинності Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань» № 5405 –VI від 02.10.2012 розділ Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011) було доповнено пунктом 1-1 такого змісту: Положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до роз’яснень викладених в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ)» розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією.

Провадження у цій справі було порушено ухвалою господарського суду від 17.12.2007 за загальною процедурою банкрутства у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом № 4212-VI від 22.12.2011).

Отже провадження у справі здійснювалось у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом № 4212-VI від 22.12.2011).

Як було зазначено вище, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури - за його новою редакцією.

З урахуванням зазначеного суд визначає правові підстави визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури згідно з Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом №4212-VI від 22.12.2011).

03.10.2017 до суду надійшло клопотання №02-01/04/211 від 02.10.2017 керуючого санацією ОСОБА_2, в якому просить суд визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру ТОВ «Шостка-Тепло».

Згідно з протоколом засідання комітету кредиторів від 28.09.2017 було прийнято рішення про звернення до господарського суду Сумської області з клопотанням про визнання боржника ТОВ «Шостка-Тепло» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, від якого надійшла згода.

У судовому засіданні представник ПАТ «Сумитаз» не заперечував проти визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого ОСОБА_2

Керуючий санацією зазначає, що за час дії інвестиційного плану було погашено кредиторську заборгованість в сумі сто тисяч гривень, а саме: УПФУ в м. Шостці та Шосткинському районі. Графік розрахунків по заборгованості інвестором постійно порушувався, посилаючись на складні фінансові обставини. Згідно з аналізом балансу підприємства боржника заборгованість перед кредиторами, крім поточних, станом на 30.06.2017 складає 11068359,03 грн., а вартість активів підприємства по ринковій вартості на підставі останньої оцінки складає приблизно 4 млн. грн.

Згідно з ч.1 ст.22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом № 4212-VI від 22.12.2011) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Відповідно до ч.8 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними законом № 4212-VI від 22.12.2011) до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про:

вибори голови комітету;

скликання зборів кредиторів;

підготовку та укладення мирової угоди;

внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника;

звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість;

інші питання, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією. Господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника.

Порядок призначення керуючого санацією, визначений ч.2 ст.17 Закону, відповідно до якої комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією. Кандидатура керуючого санацією може бути запропонована комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна, або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів.

Комітет кредиторів (протокол б/н від 28.09.2017) запропонував до призначення ліквідатором кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_2.

Враховуючи вищевикладене, та той факт, що фінансовий стан боржника є таким, що не дає можливості відновити платоспроможність та у повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, оскільки відповідно до експертної оцінки майна активи боржника складають 3800900 грн. 00 коп., а вимоги кредиторів згідно з ухвалою господарського суду Сумської області від 18.05.2009 складають 12393920 грн. 23 коп., тобто погашення вимог кредиторів можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури відносно боржника, суд дійшов висновку про задоволення клопотання комітету кредиторів та припинення процедури санації боржника та повноважень керуючого санацією, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, кандидатуру якого запропонував комітет кредиторів та яка відповідає вимогам Закону про банкрутство.

Правові наслідки визнання боржника банкрутом визначені статтею 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011) (далі Закон).

Частинами 3, 4 статті 38 Закону визначено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити:

найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;

найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;

дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Керуючись статтями 3-1, 16, 22-34 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними Законом № 4212-VI від 22.12.2011), статтею 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011), статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання керуючого санацією - задовольнити.

2. Процедуру санації та повноваження керуючого санацією ОСОБА_2 у справі № 7/314-07 про банкрутство ТОВ «Шостка-Тепло» припинити.

3. Визнати юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю «Шостка-Тепло» (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Орджонікідзе, 3, код 32478934) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

4. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 751 від 22.03.2013, 40030, м. Суми – 30, а/с 282).

5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про визнання юридичної особи - ТОВ «Шостка-Тепло» (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Орджонікідзе, 3, код 32478934) банкрутом.

6. Зобов'язати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру, надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури у відповідності з вимогами статті 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону № 4212-VI від 22.12.2011).

7. Зобов’язати кредиторів на зборах комітету кредиторів вирішити питання щодо джерел оплати послуг арбітражного керуючого в процедурі ліквідації.

8. Копію даної постанови направити кредиторам, ліквідатору, банкруту, Головному управлінню юстиції у Сумській області, державному реєстратору, органу ДВС.

Суддя В.В. Яковенко