Постанова № 69477855, 11.10.2017, Новоушицький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
11.10.2017
Номер справи
680/826/17
Номер документу
69477855
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 680/826/17

№3/680/269/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" жовтня 2017 р. смт. Нова Ушиця

Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Польова В.Є., за участі секретаря судового засідання Максимчука С.М., прокурора Рибіцького О.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1І,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, зареєстрованого та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, депутата Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області, ІПН НОМЕР_1, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановила:

27 вересня 2017 року старшим оперуповноваженим в ОВС Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України підполковником поліції ОСОБА_2 складено протокол №134 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відносно громадянина ОСОБА_1, згідно якого останньому ставиться у вину те, що він будучи депутатом сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 5-1 розділу 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13 червня 2017 року о 09.12 год. за допомогою компютерної техніки, яка знаходиться за адресою смт.Нова Ушиця по вул.Подільська, 17, в приміщені Новоушицької районної державної адміністрації в кабінеті №207, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав обвинувачення, викладене у протоколі №134 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, та додав, так як ОСОБА_1 є депутатом сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області він повинен був до 01 травня 2017 року подати декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, проте несвоєчасно, без поважних причин подав її 13 червня 2017 року о 09.12 год., чим вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав та пояснив, що про обовязок подати декларацію до 01 травня 2017 року йому було відомо, про це повідомлялось головою Зеленокуриловецької сільської ради, проте декларацію не подав вчасно у звязку з тим, що по місцю проживання можливості подати декларації не було, а смт.Нова Ушиця знаходиться на значній відстані від с.Зелені Курилівці Новоушицького району, тому декларацію подав із запізненням.

Заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов до наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975- VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до Закону №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 01 травня 2017 строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від пятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні встановлено, що Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ НП України 16 серпня 2017 року дізналось про порушення строків подачі е-декларації ОСОБА_1

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Згідно рішення першої сесії сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради №1 від 17 листопада 2015 року, за результатами виборів депутатів Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району VII скликання, які відбулись 25 жовтня 2015 року, за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Зеленокуриловецької сільської ради (а.с.11-13).

Таким чином, ОСОБА_1 був зобовязаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01 травня 2017 року.

Із довідки Зеленокуриловецької сільської ради Новоушицького району від 06 вересня 2017 року №893 вбачається, що ОСОБА_1 був повідомлений в усній формі головою сільської ради ОСОБА_3 22 березня 2017 року про обовязок подати декларацію. Окрім того, був повідомлений в телефонному режимі про продовження терміну подання декларацій до 31 квітня 2017 року (а.с.23).

Згідно довідки Віньковецького обєдноного УПФУ від 01 вересня 2017 року №1146 ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Управлінні та отримує пенсію по інвалідності військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, інвалід війни ІІІ групи (а.с.29).

Згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування громадянин ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік 13 червня 2017 року (а.с.14).

Із листа Національного агентства з питань запобігання корупції №93-05/28385/17 від 14 серпня 2017 року вбачається, що станом на 07 серпня 2017 року при перевірці файлів логування дій користувача, виявлено, що ОСОБА_1 зареєструвався в ITC Реєстрі 12 червня 2017 року об 13.13 год. (а.с.8-10).

Зібрані та досліджені судом докази свідчать про те, що ОСОБА_1, як депутату сьомого скликання Зеленокуриловецької сільської ради з кінця березня 2017 року було достовірно відомо про передбачений законом обовязок подавати щорічну декларацію, однак ОСОБА_1 не вживав жодних заходів для подання такої декларації, за відсутності будь-яких обєктивних перешкод для цього. Особистий електронний цифровий підпис для заповнення е-декларації отримав лише 12 червня 2017 року. Вказані дії ОСОБА_1 свідчать про те, що він усвідомлював, що в передбачений законом строк е-декларація не подана, передбачав наслідки таких дій та свідомо припускав настання таких наслідків.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.

Враховуючи особу правопорушника, який за місцем проживання характеризується позитивно, до адміністративної відповідальності притягується вперше, є пенсіонером, повністю визнає вину, суд вважає, що для виправлення останнього слід обрати мінімальне покарання, яке передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в дохід держави в розмірі 320 гривень.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, КУпАП., ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», суддя, -

постановила:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 320 (триста двадцять) гривень судового збору у дохід держави отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача 820019; рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, «Судовий збір (стягувач Державна судова адміністрація України)».

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Хмельницької області через Новоушицький районний суд Хмельницької області.

Суддя: ОСОБА_4