Постанова № 69464702, 09.10.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.10.2017
Номер справи
826/13946/16
Номер документу
69464702
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 жовтня 2017 року № 826/13946/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Родовід банк"

до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії

На підставі ч.4 ст. 122 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, в особі Публічного акціонерного товариства "Родовід банк" (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - Центрального офісу з обслуговування великих платників (надалі - Відповідач замінено на належного - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України), в якому просить Суд: визнати протиправною бездіяльність Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби України щодо неповернення Публічному акціонерному товариству «РОДОВІД БАНК» надміру сплаченого земельного податку у розмірі 7654552,76 грн., які було сплачено за земельну ділянку площею 113,5298 га, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна) в Оболонському районі м. Києва, кадастровий номер 8000000000:78:139:0055 у період з листопада 2009 року по червень 2010 року; зобов'язати Міжрегіональне головне управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби України повернути Публічному акціонерному товариству «РОДОВІД БАНК» (04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 1-3; код ЄДРПОУ 14349442) суму надміру сплаченого земельного податку у розмірі 7 654 552,76 грн., які було сплачено за земельну ділянку площею 113,5298 га, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна) в Оболонському районі м. Києва, кадастровий номер 8000000000:78:139:0055 у період з листопада 2009 року по червень 2010 року.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що AT «РОДОВІД БАНК» до 21.01.2011 р. не був власником земельної ділянки і з листопада 2009 року по червень 2010 року не мав правових підстав для сплати земельного податку за земельну ділянку, а Позивач звертався до Відповідача із заявами про повернення надмірно сплачених грошових зобов'язань у порядку, передбаченому ст. 43 Податкового кодексу України. Однак, кошти всупереч пп. 14.1.34 та пп.14.1.73 ст. 14, ст. 269, 270 ПК України не були повернені. Позивач вважає, що Відповідач своєю бездіяльністю щодо неповернення надміру сплачених коштів грубо порушує норму ст. 43 Податкового кодексу України.

Представник Позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник Відповідача заперечував проти позовних вимог, з підстав викладених в письмових запереченнях на позовну заяву. В обґрунтування заперечень Відповідач зазначає, що Позивач при стягненні з Відповідача помилково сплачених грошових зобов'язань з земельного податку у розмірі задоволенню не підлягають, оскільки не відповідають правильному способу захисту порушеного права, з метою відновлення якого подано відповідний позов.

В судовому засіданні представник Відповідача наполягав на відмові в задоволенні позовних вимог.

Судом було прийнято рішення про розгляд справи в письмову провадженні на підставі частини четвертої статті 122 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва зазначає наступне.

Судом встановлено, що 06.11.2009 р. Ухвалою господарського суду міста Києва по справі № 44/149-6 затверджено Мирову угоду від 05 листопада 2009року, якою ТОВ «БАСКИ ПЛЮС 2004 РІК» передано AT «РОДОВІД БАНК» нерухоме майно, а саме, земельну ділянку площею 113,5298 га, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна) в Оболонському районі м: Києва, кадастровий номер 8000000000:78:139:0055.

На підставі Мирової угоди та Акту прийому-передачі від 06.11.2009 р. Позивачем 18.12.2009 р. подано до СДПІ в м. Києві по роботі з ВПП податковий розрахунок земельного податку на 2009 р. та 28.01.2010 р. - податковий розрахунок земельного податку на 2010 р.

Як вбачається з матеріалів справи Публічним акціонерним товариством «РОДОВІД БАНК» у 2010 році було здійснено сплату земельного податку по земельній ділянкам, розташованій в Оболонському районі м. Києва (вул. Озерна, вул. Богатирська, вул. Північна) за кадастровим номером: 8000000000:78:139:0:055 на загальну суму 24573858,47 грн. (надалі - земельна ділянка).

Позивачем 23.07.2010 р. направлено Запит № 09.1-11-6591/16293 до Державної податкової адміністрації України про надання роз'яснень з питання правомірності нарахування та сплати земельного податку по вищенаведеній земельній ділянці.

Листом (відповідь) від 13.08.2010 № 8094/6/15-0716з ДПА України повідомило Позивача, що сплата земельного податку здійснюється після проставляння територіальним органом Держкомзему на державному акті відмітки про реєстрацію права власності на неї.

Враховуючи відсутність на державному акті відмітки Держкомзему про державну реєстрацію права власності Позивач не мав правових підстав нараховувати та сплачувати земельний податок за вищезазначену земельну ділянку.

В зв'язку з чим, Позивачем подано до СДПІ в м. Києві по роботі з ВПП уточнюючі податкові розрахунки земельного податку за 2009 рік та 2010 рік по земельній ділянці: уточнюючий податковий розрахунок земельного податку від 30.08.2010, яким зменшені податкові зобов'язання за 2010 рік; уточнюючий податковий розрахунок від 10.12.2010, яким зменшені податкові зобов'язання за 2010 рік; уточнюючий податковий розрахунок від 10.12.2010, яким зменшені податкові зобов'язання за 2009 рік.

На виконання доручення Міністра Міністерства фінансів України Позивачем було вчинено певні дії щодо оформлення права власності на земельну ділянку.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами 21.01.2011 р. Позивач одержав державний акт на право власності на земельну ділянку, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна), який зареєстровано за № 04-8-00127.

Позивачем подано 23.08.2011 р. Заява про часткове повернення надміру сплаченого земельного податку та часткового погашення грошових зобов'язань з плати за землю по районам м. Києва від 18.08.2011 р. № 79.3-11-9718/15649 до СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП.

СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП Листом № 25479/10/19-068 від 21.09.2011 р. повідомив Позивача про перерахування частині коштів в рахунок майбутніх платежів з земельного податку в розрізі районів м. Києва та пропозицією щодо можливості зарахування суми переплати в рахунок майбутніх платежів з земельного податку.

Позивачем 22.11.2011р. подано СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП Заяву про повернення надміру сплаченого земельного податку № 79.3-11- 11007/18220 від 06.10.2011р.

Листом СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 29153/10/19-068 від 26.10.2011 р. повідомило Позивача щодо можливості зарахування суми переплати на та погашення грошового зобов'язання з інших платежів.

Крім того, Позивачем 22.11.2011 р. подано до СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП Заяву про часткове повернення надміру сплаченого земельного податку та часткового погашення грошових зобов'язань з інших платежів № 79.3-11-10987/23384 від 17.11.2011 р.

СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 34095/10/19-068 від 12.12.2011 р. повідомило Позивача щодо можливості зарахування суми переплати в рахунок майбутніх платежів з земельного податку та лист Банку залишено без виконання.

Позивачем подано до СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП Заяви про часткове повернення надміру сплаченого земельного податку та часткового погашення грошових зобов'язань з інших платежів № 79.3-11-13393/1321 від 27.02.2012 р. та № 79.3-11-13392/1319 від 27.02.2012 р.

Листами СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП № 5998/10/20-268 від 12.03.2012 р., № 8643/10/20-268 від 10.04.2012 р., № 9024/10/20-268 від 12.04.2012 р. повідомило Позивача перерахування частини коштів в рахунок майбутніх платежів з земельного податку в розрізі районів м. Києва та пропозицією щодо можливості зарахування суми переплати в рахунок майбутніх платежів з земельного податку.

Позивачем подано до ДПІ у Оболонському районі м. Києва Заяву про зарахування надміру сплаченого земельного податку на погашення грошового зобов'язання з податку на додану вартість та часткове повернення надміру сплаченого земельного податку № 79.3-11-15578/1429 від 22.03.2013 р.

Листом ДПІ у Оболонському районі м. Києва № 7696/10/20.2-23 від 04.04.2013 з повідомило Позивача про можливості зарахування суми переплати в рахунок майбутніх платежів з земельного податку.

Крім того, Позивачем подано до ДПІ у Оболонському районі м. Києва Заяву про зарахування надміру сплаченого земельного податку на погашення грошового зобов'язання з податку на додану вартість та часткове повернення надміру сплаченого земельного податку № 12.3-11-15570/2331 від 21.05.2013 р.

Листом ДПІ у Оболонському районі м. Києва № 558/10/20.2- 23 від 13.06.2013 повідомило Позивача про додаткове вивчення Заяви № 12.3-11-15570/2331 від 21.05.2013 р.

ДПІ у Оболонському районі м. Києва Листом № 4216/10/26-54-20- 04-23 від 08.08.2013 р. повідомило Позивача, що рішення про перерахування коштів з земельного податку буде прийнято після проведення перевірки.

Лист про зарахування надміру сплаченого земельного податку на погашення грошового зобов'язання з податку на додану вартість та плати за землю № 12.3-11-14778/4759 від 23.07.2014 було надіслано Банком до Міністерства фінансів України.

Міністерство фінансів України Листом № 31-11210-08- 10/20534 від 07.08.2014 повідомило Позивача про скерування Листа № 12.3-11-14778/4759 від 23.07.2014 до Державної фіскальної служби України

Листом ГУ Міністерства доходів і зборів України № 8277/10/26-15-20-02-15 від 03.09.2014 повідомлено Позивача, що розглянути питання щодо зарахування надмірно сплачених сум земельного податку в рахунок погашення грошового зобов'язання з податку на додану вартість та плати за землю по іншим районам м. Києва можливо буде тільки після підтвердження достовірності наявних переплат після проведення документальної перевірки.

Позивачем подано до Міжрегіонального головного управління ДФС - ЦО з обслуговування великих платників Заяву про зарахування надміру сплаченого грошового зобов'язання з земельного податку на погашення грошового зобов'язання з платежів єдиного соціального внеску №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016.

Листом МГУ ДФС - ЦО з ОВП №12901/10/28-10-17-2-24 від 10.06.2016 р. повідомило Позивача, що повернення надміру сплачених сум грошового зобов'язання можливе тільки після погашення податкового боргу, який станом на 08.06.2016 р. складає 43,51 грн. та 0,01 грн.

Позивач зазначає, що у зв'язку із поданням уточнюючих розрахунків на зменшення податкових зобов'язань за 2009-2010 pp. по земельній ділянці виникла переплата в розмірі 10259920,61 грн., яка підлягає поверненню шляхом погашення грошового зобов'язання з єдиного соціального внеску, проте в супереч вимогам законодавства Відповідачем не вчинено жодних дій, що і стало підставою для звернення до Суду з відповідним позовом.

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також, норми чинного законодавства, Суд прийшов до висновку про часткове обґрунтування позовних вимог виходячи з наступного.

В частині позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби України щодо неповернення Публічному акціонерному товариству «РОДОВІД БАНК» надміру сплаченого земельного податку у розмірі 7654552,76 грн., які було сплачено за земельну ділянку площею 113,5298 га, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна) в Оболонському районі м. Києва, кадастровий номер 8000000000:78:139:0055 у період з листопада 2009 року по червень 2010 року, Суд зазначає наступне.

Так, пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Відповідно до пп. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України, платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

У відповідності до ч. 1 - ч. 3 п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту. Сплату грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також: а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника); б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів; в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України.

Відповідно до п. 43.1, п. 43.2статті 43 Податкового кодексу України Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Згідно з п. 43.3 статті 43 Податкового кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних oci6, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Пунктом 43.4 статті 43 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Відповідно до п. 43.5 статті 43 Податкового кодексу України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.

Пунктом 102.5 ст. 102 Податкового кодексу України, визначено, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

З матеріалів справи вбачається, що заява про зарахування коштів була подана Позивачем без порушень термінів звернення (1095 днів), що не заперечується і Відповідачем.

Як вбачається з матеріалів справи Відповідачем Листом від 10.06.2016 р. №12901/10/28-10-17-2-24 повідомив Позивача про відмову в поверненні надміру сплачених сум грошових в зв'язку з наявністю боргу в сумі 43,52 грн.

З Листа Позивача №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016 р. вбачається, що Позивач звернувся до Відповідача з заявою про зарахування надміру сплаченого грошового зобов'язання з земельного податку на погашення грошового зобов'язання з платежів єдиного соціального внеску.

Суд звертає увагу, як вбачається з матеріалів справи та не заперечується Контролюючим органом у Позивача була наявна переплата з земельного податку станом на лютий 2016 р. в сумі 10259920,61 грн, яка є значно більшою за суму боргу в розмірі 43,52 грн.

Крім того, Суд звертає увагу, що Позивачем просив зарахувати надміру сплачене грошове зобов'язання з земельного податку в розмірі 8696699,90 грн. на погашення грошових зобов'язань з єдиного соціального внеску, а не всю суму помилково сплаченого земельного податку (10259920,61 грн.) повернути Позивачу, як помилково сплачену.

З аналізу матеріалів справи вбачається, що отримавши Заяву про перерахування надміру сплачених коштів в рахунок інших платежів, Контролюючий орган був зобов'язаний провести відповідні дії для здійснення зарахування грошових коштів у розмірі 8696699,90 грн. на погашення грошових зобов'язань з єдиного соціального внеску за заявою Позивача, що фактично Контролюючим органом зроблено не було та свідчить про бездіяльність останнього.

В матеріалах справи міститься Рішення ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 21.07.2016 р. №4303/10/04-36-10-01-09, яким скасовано податкове повідомлення-рішення від 17.05.2016 р. №0000831205 про застосування штрафних санкцій з орендної плати юридичних осіб у розмірі 43,51 грн.

Суд звертає увагу, що Контролюючий орган безпідставно прийшов до висновку про відмову в повернені Позивачу спірної суми, оскільки, як вбачається з Листа №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016 р. Позивач просив зарахувати частину суми в рахунок погашення єдиного соціального внеску.

У відповідності до ч. 2 ст. 11 КАС України, Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Для відновлення порушеного права Позивача, Суд вважає вийти за межі позовних вимог та визнання протиправною бездіяльність Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби України щодо не зарахування надмірно сплаченого грошового зобов'язання з земельного податку на погашення грошового зобов'язання з платежів єдиного соціального внеску за Заявою Публічного акціонерного товариства "Родовід банк" №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016 р.

Аналогічна позиція викладена в Ухвалі Вищого адміністративного суду України від 16.06.2016 р. по справі №К/800/68118/14.

В частині позовних вимог щодо зобов'язати Міжрегіональне головне управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Державної фіскальної служби України повернути Публічному акціонерному товариству «РОДОВІД БАНК» (04136, м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 1-3; код ЄДРПОУ 14349442) суму надміру сплаченого земельного податку у розмірі 7 654 552,76 грн., які було сплачено за земельну ділянку площею 113,5298 га, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Озерна (вул. Богатирська, вул. Північна) в Оболонському районі м. Києва, кадастровий номер 8000000000:78:139:0055 у період з листопада 2009 року по червень 2010 року, Суд зазначає наступне.

Згідно з п. 43.3 статті 43 Податкового кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних oci6, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Пунктом 43.4 статті 43 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Згідно п. 5 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року №1146, повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Відповідно до вимог п. 7 названого Порядку після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.

У разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства. (п. 8 Порядку).

З аналізу вищезазначених норм права вбачається, що для повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань останній зобов'язаний подати до Контролюючого органу відповідну заяву.

Як вбачається з матеріалів справи Позивачем подано до Контролюючого органу заяву про зарахування надміру сплаченого грошового зобов'язання з земельного податку на погашення грошового зобов'язання з платежів єдиного соціального внеску в розмірі 8696699,90 грн. (Лист №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016 р.), а не повернення суми в розмірі 7 654552,72 грн.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що в даному випадку позовні вимоги Позивача в даній частині не підлягають задоволенню, оскільки останній не звертався до Контролюючого органу з заявою на повернення суми в розмірі 7 654552,72 грн.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, Суд приходить до висновків про задоволення позовних вимог частково.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України щодо не зарахування надмірно сплаченого грошового зобов'язання з земельного податку на погашення грошового зобов'язання з платежів єдиного соціального внеску за Заявою Публічного акціонерного товариства "Родовід банк" №12.3-11-16947/1683 від 19.04.2016 р.

3. В решті позовних вимог - відмовити.

4. Стягнути з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України за рахунок державних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства "Родовід банк" судові витрати в розмірі 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень 00 коп.).

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Б. Федорчук