Постанова № 69464218, 10.10.2017, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2017
Номер справи
816/1464/17
Номер документу
69464218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 року м.ПолтаваСправа № 816/1464/17

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Удовіченка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Козельщинська районна державна адміністрація Полтавської області, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

30 серпня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Козельщинська районна державна адміністрація Полтавської області, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про:

- визнання протиправною та скасування відмови Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 14.08.2017 №11855/6-17 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322080400:00:001:1886;

- зобов'язання Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 31.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення останньому земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322080400:00:001:1886.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається на протиправність відмови ГУ Держгеокадастру у Полтавській області у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області. Вказує, що сукупність наданих ним для затвердження проекту землеустрою матеріалів включала в себе повний перелік документів, необхідних для задоволення його клопотання про затвердження проекту землеустрою. У поданому на затвердження проекті землеустрою малися всі документи, перелічені в статті 50 Закону України «Про землеустрій». Позивач зазначає, що вказані відповідачем в оскаржуваній відмові недоліки проектної документації не встановлювалися в ході проведення державної експертизи. ГУ Держгеокадастру у Полтавській області посилаючись у відмові на положення статей 28, 29 Закону України «Про землеустрій» не конкретизує, які саме приписи вказаних статей порушені позивачем. До того ж у наданому на затвердження проекті землеустрою містилася довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, та повна інформація щодо пункту ДГМ «Сушки», яка використана розробником землевпорядної документації при виконанні геодезичних робіт при здійсненні землеустрою, що підтверджується, як самою документацією так і відсутністю вказаного недоліку у висновку №1910 від 15.12.2016 державної експертизи на предмет відповідності проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам та правилам, що в свою чергу вказує на надуманість тверджень відповідача в цій частині. Відтак, оскільки оскаржувана відмова, на думку позивача, порушує його права та охоронювані законом інтереси щодо відведення земельної ділянки, вона підлягає визнанню протиправною та скасуванню, а відповідач, як наслідок, має повторно розглянути його клопотання від 31.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

В судове засідання позивач не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.

Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

У матеріалах справи маються письмові заперечення проти позову (а.с. 74-76), в яких відповідач вказує на обґрунтованість прийняття ним відмови у затвердженні проекту землеустрою, оскільки поданий ОСОБА_1 на затвердження проект землеустрою не відповідав вимогам Закону України «Про землеустрій», а також Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність». Так, проект землеустрою позивача містив довідку форми 6-зем, оформлену не на площу земельної ділянки, яка запроектована до відведення, а на загальну площу земель. Також у списку координат та висот пунктів Державної геодезичної мережі, який також є частиною проекту землеустрою, серед пунктів ДГМ, які використовувалися при розробці проекту зазначався пункт ДГМ «Сушки», проте ГУ Держгеокадастру у Полтавській області було обстежено наявність та фізичний стан пунктів Державної геодезичної мережі Полтавської області і виявлено, що пункт Державної геодезичної мережі «Сушки» у Козельщинському районі не знайдено. Враховуючи викладене, ГУ Держгеокадастру у Полтавській області відмовляючи позивачу у затвердженні проекту землеустрою діяло законно та в межах повноважень, а відтак позов останнього задоволенню не підлягає.

Треті особи в судове засідання не з’явилися, будучи належно повідомленими про дату, час та місце судового розгляду справи. Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про причини неявки суд не повідомила, а від Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області до суду надійшло клопотання про розгляд даної справи за відсутності уповноваженого представника адміністрації (а.с. 80).

Згідно з частиною першою статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За приписами частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області із заявою (вх. №854/03-70 від 02.11.2012) про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на право власності земельною ділянкою площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за межами населеного пункту с. Новоселівка (а.с. 91).

Розпорядженням голови Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області від 30.11.2012 №499 відповідно до пункту 7 статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 25, 50 Закону України «Про землеустрій», статей 17, 33, 116, 123-126, 134, 149, пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України надано ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для надання її у власність із земель запасу для ведення особистого селянського господарства на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с. 92).

28.04.2016 ОСОБА_1 звернувся до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника Національного університету біоресурсів і природокористування України від 12.12.2014 №011814 (а.с. 142), із заявою про виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га за адресою: Полтавська область, Козельщинський район, Бреусівська сільська рада (а.с. 90).

На замовлення ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 був виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 5322080400:00:001:1886 громадянину ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (згідно КВЦПЗ - А.01.03) за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с. 82-150).

26.09.2016 за №89/41-16 начальником Відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області ОСОБА_3 складено та затверджено висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1, за висновком якого відділ, керуючись положеннями чинних нормативних документів та законодавчих актів України, погоджує проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (код згідно з КВЦПЗ - А.01.03) за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с. 140-141).

31.07.2017 ОСОБА_1 подав до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 5322080400:00:001:1886 сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с. 77).

За результатами розгляду зазначеної заяви ГУ Держгеокадастру у Полтавській області листом від 14.08.2017 №11855/6-17 (а.с. 78) повідомило ОСОБА_1, що довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями слід надати на площу, яка запроектована до відведення. Крім того, за результатами обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі - пункт ДГМ «Сушки» (індекс М36134300), який використаний розробником землевпорядної документації при виконанні геодезичних робіт при здійсненні землеустрою не знайдено. Враховуючи це та керуючись вимогами статей 28, 29 Закону України "Про землеустрій" Головним управлінням запропоновано ОСОБА_1 звернутися до розробника землевпорядної документації для приведення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у відповідність вимог чинного законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.

Не погодившись з рішенням ГУ Держгеокадастру у Полтавській області від 14.08.2017 №11855/6-17 позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно частини першої статті 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

В силу положень статті 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу (частина сьома, восьма статті 118 Земельного кодексу України).

За приписами частини першої статті 1861 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

В силу частини четвертої статті 1861 ЗК України розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.

Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері (частина п'ята статті 1861 ЗК України).

Згідно частини шостої статті 1861 ЗК України підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Положеннями частини сьомої статті 1861 ЗК України встановлено, що органам, зазначеним у частинах першій - третій цієї статті, при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забороняється вимагати: - додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України «Про землеустрій»; - надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями; - проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.

Відповідно до статті 50 Закону України «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: - завдання на розроблення проекту землеустрою; - пояснювальну записку; - копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); - рішення Верховної ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); - письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; - довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; - матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); - відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); - копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна для об'єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; - розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); - розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); - акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); - акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); - перелік обмежень у використанні земельних ділянок; - викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); - кадастровий план земельної ділянки; - матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); - матеріали погодження проекту землеустрою.

З матеріалів справи слідує, що у проекті землеустрою, який надавався позивачем на затвердження до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, містилися, зокрема, наступні матеріали:

- завдання на виконання робіт від 28.04.2016, затверджене ОСОБА_1 та погоджене інженером-землевпорядником ОСОБА_2 (а.с. 94);

- пояснювальна записка, складена ОСОБА_2 (а.с. 87-89, 147-150);

- копія заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, підписана ОСОБА_1 та прийнята до розгляду Козельщинською районною державною адміністрацією 02.11.2012 за вх. №854/03-70 (а.с. 91);

- розпорядження Козельщинської районної державної адміністрації Полтавської області від 30.11.2012 «Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» (а.с. 92);

- довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) по Бреусівській сільській раді Козельщинського району Полтавської області станом на 01.01.2015 року від 30.06.2016 вих.№115, завірена підписом начальника відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області ОСОБА_3 та печаткою відділу (а.с. 95);

- матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування земельної ділянки гр. ОСОБА_1 на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, підписані та завірені печаткою ОСОБА_2 (а.с. 99-130, 145-146);

- відомість вирахування площі земельної ділянки, підписана та завірена печатко ОСОБА_2 (а.с. 128);

- акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 22.08.2016, підписаний ОСОБА_1, ОСОБА_5, інженером-землевпорядником ОСОБА_2 та засвідчений печатками останньої (а.с. 135-136);

- список межових знаків, переданих на зберігання, підписаний ОСОБА_1 та інженером-землевпорядником ОСОБА_2 та засвідчений печатками останньої (а.с. 136-137);

- перелік обмежень у використанні земельної ділянки від 26.07.2016, підписаний інженером-землевпорядником ОСОБА_2 (а.с. 97);

- викопіювання земельної ділянки, що виділяється гр. ОСОБА_1, виконане і підписане сільським головою та землевпорядником Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, а також викопіювання з карти агровиробничих ґрунтів земельної ділянки, що відводиться гр. ОСОБА_1, виконане і підписане інженером-землевпорядником ОСОБА_2 (а.с. 93, 98);

- кадастровий план земельної ділянки, погоджений начальником відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області ОСОБА_3 та засвідчений печаткою відділу (а.с. 131);

- креслення перенесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевість), підписане та завірене печаткою ОСОБА_2, а також погоджене начальником відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області ОСОБА_3 й засвідчене печаткою відділу (а.с. 134);

- висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 26.09.2016 №89/41-16, підписаний начальником відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області ОСОБА_3 і засвідчений печаткою відділу Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області (а.с. 140-141).

Дослідивши вищевказані матеріали проекту землеустрою суд приходить до висновку, що останні за своїм переліком та змістом відповідають вимогам статті 50 Закону України «Про землеустрій», а тому посилання відповідача у своєму рішенні викладеному в листі від 14.08.2017 №11855/6-17 на невідповідність проекту землеустрою вимогам чинного законодавства України, що регулює земельні відносини, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Посилання ГУ Держгеокадастру у Полтавській області у своєму рішенні, викладеному листом від 14.08.2017 №11855/6-17, на необхідність надання довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями на площу, яка запроектована до відведення, як на обставину, що свідчить про невідповідність проекту землеустрою ОСОБА_1 вимогам чинного законодавства України, судом оцінюються критично, оскільки довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) по Бреусівській сільській раді Козельщинського району Полтавської області станом на 01.01.2015 року від 30.06.2016 вих.№115 (а.с. 95), що містилася у складі проекту землеустрою, видавалася безпосередньо відділом Держгеокадастру у Козельщинському районі Полтавської області.

Щодо тверджень ГУ Держгеокадастру у Полтавській області у оскаржуваному рішенні з приводу того, що за результатами обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі - пункт ДГМ «Сушки» (індекс М36134300), який використаний розробником землевпорядної документації при виконанні геодезичних робіт при здійсненні землеустрою, не знайдено, то суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Як слідує з матеріалів справи, на замовлення розробника проекту землеустрою ФО-П ОСОБА_2 була проведена державна експертиза землевпорядної документації ОСОБА_1 Результати експертизи оформлені висновком від 15.12.2016 №1910, що затверджений виконуючим обов’язки начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області ОСОБА_6 (а.с. 10).

За підсумковою оцінкою результатів державної експертизи проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (згідно з КВЦПЗ-А.01.03) за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області не в повній мірі відповідав вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам та був повернутий на доопрацювання.

Так, експерти висловили наступні зауваження та пропозиції до проектної документації:

1) Долучити матеріали землевпорядного проектування в повному обсязі (стаття 50 Закону України «Про землеустрій»);

2) Кадастровий план земельної ділянки привести у відповідність до вимог статті 34 Закону України «Про Державний земельний кадастр» в частині доповнення даними таблиці координат поворотних точок меж земельної ділянки (див. додаток 11 до Порядку, розділ 2 Порядку, додаток 4 до Порядку ведення Державного земельного кадастру);

3) Уточнити дані пункту 2 розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністрації від 30.11.2012 №499 з урахуванням вимог статей 118, 122, 123 Земельного кодексу України;

4) Передачу земельної ділянки здійснити у відповідності до положень Земельного кодексу України, Законів України «Про землеустрій», «Про особисте селянське господарство», «Про охорону земель» та вимог погоджувальних органів до проекту.

Як зазначив ОСОБА_1 в ході судового розгляду справи, вказані у висновку державної експертизи землевпорядної документації від 15.12.2016 №1910 недоліки у подальшому були усунуті розробником проектної документації.

Суд погоджується з такими доводами позивача з огляду на відсутність у листі-відмові від 14.08.2017 №11855/6-17 будь-яких посилань на наявність у проектній документації недоліків, що вказувалися у висновку від 15.12.2016 №1910. Натомість, у листі-відмові ГУ Держгеокадастру у Полтавській області міститься посилання на інший недолік, а саме, що за результатами обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі - пункт ДГМ «Сушки» (індекс М36134300), який використаний розробником землевпорядної документації при виконанні геодезичних робіт при здійсненні землеустрою, не знайдено, при тому, що вказаний недолік в ході проведення державної експертизи взагалі не встановлювалися.

Поряд з цим, суд також вважає за доцільне відмітити, що у матеріалах справи міститься висновок відділу Держгеокадастру у Полтавській області від 26.09.2016 №89/41-16, згідно з яким відділ, керуючись положеннями чинних нормативних документів та законодавчих актів України, погодив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (код згідно з КВЦПЗ - А.01.03) за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області (а.с. 140-141).

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За викладених обставин, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення, оформлене листом від 14.08.2017 №11855/6-17, про відмову у затвердженні проекту землеустрою ГУ Держгеокадастру у Полтавській області діяло не на підставі, поза межами та не у спосіб, визначені чинним законодавством, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування вказаного рішення, а також зобов'язання ГУ Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 31.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення останньому земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322080400:00:001:1886, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Козельщинська районна державна адміністрація Полтавської області, фізична особа-підприємець ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 14 серпня 2017 року №11855/6-17 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322080400:00:001:1886.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 31 липня 2017 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в розмірі 2,00 га за межами населених пунктів на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер земельної ділянки 5322080400:00:001:1886.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області судові витрати, понесені ОСОБА_1 у зв'язку зі сплатою судового збору у розмірі 640,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя С.О. Удовіченко