
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2017 р. Справа № 804/4146/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: судді Дєєва М.В., при секретарі судового засідання Туренко К.М., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_3 ПЛЮС»
до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_3 ПЛЮС» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0010001201 від 28.03.2017 року, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1 034 308,12 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області за результатами перевірки було складено акт №1035/04-64-12-01/39726851 від 02.03.2017р. «Про результати камеральних перевірки термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку ПДВ та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ОСОБА_3 ПЛЮС» за грудень 2016 року», на підставі висновків акту було винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1 034 308,12 грн. Позивач вказав, що податкове повідомлення - рішення є неправомірним та підлягає скасуванню, оскільки не відповідають чинному законодавству та прийняті на підставі хибних висновків, до яких дійшли ревізори Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області в ході проведення перевірки. З огляду на вищевикладене, позивач просив суд позовні вимоги задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував посилаючись при цьому на письмові заперечення надані суду, у яких зазначено, що відповідачем була проведена перевірка позивача в ході якої встановлені порушення вимог діючого законодавства. За наслідками встановлених порушень відповідачем складено акт перевірки та винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення. Відповідач вважає податкове повідомлення - рішення правомірним, та таким, що винесено відповідно до вимог діючого законодавства, у зв'язку з чим, підстави для їх скасування відсутні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення сторін, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
У відповідності до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до вказаного пункту ст. 201 ПК України податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Положеннями п. 201.1 наведеної норми ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Дніпроптеровській області було проведено камеральну перевірку з питання своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2016 року.
За результатами перевірки складено акт №1035/04-64-12-01/39726851 від 02.03.2017р. та встановлено порушення п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: порушення термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних за грудень 2016 року.
На підставі висновків перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1 034 308,12 грн.
Не погоджуючись із винесеним податковим повідомленням-рішенням №0010001201 від. 28.03.2017 року позивачем було направлено на адресу Державної фіскальної служби скаргу №66 від 20.04.2017 року.
Рішенням Державної фіскальної служби України від 14.06.2017 року №126/6/99-99-11-03-01-25 про результати розгляду скарги було залишено податкове повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1 без змін, а скаргу без задоволення.
У відповідності до положень ст. 120-1 Податкового кодексу України (в редакції станом на час проведення перевірки) порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обовязок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.
Відповідно до ст. 120-1.2 відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.
При цьому, п. 198.5 ст. 198 ПК України визначав, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ОСОБА_3 Плюс» протягом грудня 2016 року виписано 2 950 податковий накладних, які зареєстровано в ЄРПН з порушенням граничного терміну реєстрації:
-від 1 до 15 календарних днів на загальну суму ПДВ у розмірі 10 317 827,33 грн.
-від 16 до 30 календарних днів на загальну суму ПДВ 2 789,03 грн.
- від 61 календарних днів на загальну суму ПДВ 6 550,00 грн.
В матеріалах справи наявний, детальний перелік податкових накладних та кількість днів прострочення їх реєстрації, наведений в додатку до податкового повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1.
Таким чином, встановлені під час перевірки порушення зумовили прийняття відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1, яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 1 034 308,12 грн.
Крім того, доводи позивача про наявність технічного збою в електронній системі під час реєстрації податкових накладних/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, є необґрунтованими та не приймаються судом, оскільки під час розгляду справи позивачем не надано жодних доказів на підтвердження означених обставин.
Також слід зазначити, що причинами відмови, згідно Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджених постановою КМУ від 29.12.2010 року №1246 у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: наявність помилок, відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.
ОСОБА_3, як вбачається з матеріалів справи таких помилок Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» не було встановлено та за результатами обробки було підтверджено, що податкові накладні прийнято.
Отже, наведене свідчить про наявність законних підстав для винесення відповідачем спірного податкового повідомлення-рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1, яким до позивача, за порушення п.201.10 ст.201 ПК України застосовано штраф у відповідності до п.120-1 ст.120 ПК України у розмірі 10 %, 20 % та 30 % за затримку реєстрації податкових накладних на суму ПДВ на загальну суму 1 034 308,12 грн.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог та відсутність підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28.03.2017 року № НОМЕР_1.
Керуючись ст. ст. 158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_3 ПЛЮС» - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 26.09.2017р.
Суддя ОСОБА_4