
Справа № 379/962/17
3/379/356/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.10.2017 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Бойко Микола Григорович за участю прокурора Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи завідуючий відділенням «механізації сільського господарства» Таращанського технічного та економіко-правового коледжу, депутата Таращанської міської ради VII скликання, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, а саме: як депутат Таращанської міської ради Київської області, без поважних причин несвоєчасно подав декларацію за 2016 рік.
На підставі постанови Таращанської міської виборчої комісії в Київській області від 09 листопада 2015 року № 63 та рішення Таращанської міської ради Київської області від 11 листопада 2015 року № 1-1-VII ОСОБА_2 зареєстровано депутатом Таращанської міської ради VII скликання.
Відповідно до положень підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), ОСОБА_2 є субєктом, на якого поширюється дія Закону.
Проте, ОСОБА_2 допустив порушення вимог Закону щодо своєчасності подання декларації, за 2016 рік.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, є Таращанська міська рада Київської області, датою вчинення 01 травня 2017 року.
Згідно з рішенням Таращанської міської ради Київської області від 24 січня 2017 року №283-22-VII «Про запобігання корупції в діяльності депутатів Таращанської міської ради та юридичних осіб публічного права» ОСОБА_2 було повідомлено та ознайомлено під підпис із вимогами антикорупційного законодавства, зокрема, що необхідно щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 року № 1975-УП внесено зміни до Закону, зокрема, до розділу XII Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Відповідно до абзацу третього пункту 2 розділу XII «Прикінцевих положень» Закону у 2016 році службові особи, які на день початку роботи згідно зі приміткою статті 50 цього Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобовязані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій.
ОСОБА_2, 09 листопада 2016 року зареєстрований депутатом Таращанської міської ради VII скликання. Згідно примітки до ст. 50 Закону ОСОБА_2 не є службовою особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, тому зобовязаний до 01 травня 2017 року подати декларацію, за 2016 рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до інформаційної довідки про встановлення факту подання декларації, за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, від 10 липня 2017 року, декларація, за 2016 рік, ОСОБА_2, з унікальним ідентифікатором документа b3d80518-324c-4f15-892b-fe03d5a75b5d зареєстрована в «Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі Реєстр) 01 липня 2017 року.
В поясненнях щодо причини не подачі декларації у визначений термін ОСОБА_2 зазначив, що неодноразово заходив на офіційний веб-сайт Національного агентства, але у звязку з технічними проблемами, які виникали в роботі компютера здійснити заповнення декларації, за 2016 рік не зміг.
Лише, 27 червня 2017 року після отримання нового особистого ключа електронного цифрового підпису у відділенні ПАТ КБ «ПриватБанк» вдалося зареєструватися в Реєстрі. Однак заповнення декларації потребувало часу, тому декларацію, за 2016 рік зміг подати лише 01 липня 2017 року.
Однак, такі пояснення спростовуються наступним.
Відповідно до інформації отриманої від Акредитованого центру сертифікації ключів ПАО КБ «ПриватБанк» ОСОБА_2 отримував особисті ключі електронного цифрового підпису 02 лютого 2017 року, 26 березня 2017 року, 27 червня 2017 року, 12 липня 2017 року.
Відповідно до послідовності дій користувача реєстру встановлено, що ОСОБА_2, 27 червня 2017 року зареєструвався у Реєстрі та о 13:50 год. створив чернетку декларації, за 2016 рік, заповнив/переглянув розділ 1 та розділ 2.1.
Продовжив заповнювати/переглядати декларацію ОСОБА_2 лише 28 червня 2017 року.
01 липня 2017 року ОСОБА_2 о 12:42 год. подав декларацію, за 2016 рік.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи субєктом декларування допустив порушення вимог пункту 5-1 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону, а саме несвоєчасно подав декларацію за 2016 рік без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2М вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю та щиро розкаювався, просив не застосовувати до нього суворе стягнення.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зазначивши при цьому, що в діях останнього вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».
Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 51-06/17/17 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцієювід 17 липня 2017 року; уточненням до протоколу про адміністративне правопорушення № 51-06/17/17 від 19.09.2017; копією інформаційної довідки про послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2; копією інформаційної довідки про встановлення факту подання декларації за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 10 липня 2017 року; копією рішення Таращанської міської ради Київської області від 24.01.2017 №283-22-VII «Про запобігання корупції в діяльності депутатів Таращанської міської ради та юридичних осіб публічного права».
Суд, вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності приходить до наступного.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому субєктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, визначені у п.1, підпунктах «а», «в», п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В 2017 році термін подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік Законом України від 23 березня 2017 року №1975 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було продовжено до 01 травня 2017 року.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію 01 липня 2017 року.
Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Частиною 1 статті 9 КУпАП України визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_2 порушив встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягненняурозмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн..
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 24, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, п. 4 ч. 1 ст. 213, ст.ст. 221, 256, 283-285 КУпАП України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. Отримувач коштів УК у Таращанському районі /Таращанський район/, ЄДРПОУ 37483467, банк отримувача ГУ ДКСУ в Київській області, МФО 821018, р/р 31213206700591, код платежу 22030101.
Розяснити правопорушнику його обовязок сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова може бути оскаржена прокурором або особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
СУДДЯ:____