Постанова № 69431830, 06.10.2017, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
06.10.2017
Номер справи
716/1483/17
Номер документу
69431830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Справа №: 716/1483/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.10.2017 року м. Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від СБДР Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, не одруженого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №010821 від 09.09.2017 року, ОСОБА_1 09.09.2017 року о 18-30 годині в с. Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області по вул. Андрія Василишина керував транспортним засобом марки «Хонда діо» б/н з ознаками алкогольного спяніння, а саме: нестійка хода, почервоніння очей, тремтіння рук, різкий запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження медичного огляду на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №010821 від 09.09.2017 року дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, пояснив, що він 09.09.2017 року моторолером «Хонда діо» б/н в стані спяніння не керував. В той день він був на риболовлі після чого приїхав в бар де вживав алкоголь і після цього він мопедом не керував. Коли працівники поліції підійшли до нього та у них виникла підозра в тому, що він перебуває в стані спяніння, то мопед був припаркований на узбіччі, в нього був вимкнений мотор. Вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, в звязку із чим просив провадження по справі закрити.

Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП відповідальність настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Статтями 245, 251 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обовязок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колектив, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Встановлено, що 09.09.2017 року інспектором СРПП Заставнівського ВП ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БР №010821 за те, що ОСОБА_1 09.09.2017 року о 18-30 годині в с. Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області по вул. Андрія Василишина керував транспортним засобом марки «Хонда діо» б/н з ознаками алкогольного спяніння, а саме: нестійка хода, почервоніння очей, тремтіння рук, різкий запах алкоголю з порожнини рота та відмовився від проходження медичного огляду на стан спяніння в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Згідно п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За змістом ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Згідно п.п. 2, 3 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом №1452/735 МВС України та МОЗ від 09.11.2015 року (далі Інструкція), огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані спяніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного спяніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Згідно п. 7 Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).

Відповідно до п. 5.4 «Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я посадова особа Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Допитаний в судовому засіданні як свідок інспектор СРПП Заставнівського ВП ОСОБА_2 пояснив, що 09.09.2017 року під час патрулювання, в с. Дорошівці Заставнівського району по вул. А.Василишина біля сільського стадіону, за допомогою проблискових маячків службового автомобіля ним було зупинено двоє водіїв, які керували мопедами, оскільки водії керували мопедами без шоломів та, як в подальшому вияснилося, без посвідчення водія. Під час спілкування із водієм ОСОБА_1 в нього виникла підозра, що вказаний водій перебуває в стані алкогольного спяніння, оскільки від нього був запах алкоголю з ротової порожнини, був агресивний, в нього тремтіли руки, були червоні очі. При цьому водій відмовився від проходження медичного обстеження для визначення стану спяніння на місці, в звязку із чим був доставлений в Заставнівську ЦРЛ. Додав також, що за керування ОСОБА_1 мопедом без шолому та посвідчення водія відносно нього були складені протоколи про адміністративні порушення.

Свідок ОСОБА_3, який є інспектором поліції в судовому засіданні дав пояснення аналогічні свідку ОСОБА_2

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що він був свідком того, як на вулиці А.Василишина в с. Дорошівці стояв мопед «Хонда» і біля нього стояв ОСОБА_1, який сперечався з працівниками поліції. Додав також, що свідком усіх подій він не був.

Крім показань свідків, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №010821 від 09.09.2017 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 09.09.2017 року о 18-30 годині в с. Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області по вул. Андрія Василишина керував транспортним засобом марки «Хонда діо» б/н з ознаками алкогольного спяніння, а саме: нестійка хода, почервоніння очей, тремтіння рук, різкий запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження медичного огляду на стан спяніння відмовився в присутності двох свідків (а.с. 1); актом №61 медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20-15 години 09.09.2017 року, з якого вбачається, що ОСОБА_5 перебував в збудженому стані, в нього спостерігалися порушення артикуляції, жвава міміка, хитка хода, хитання при поворотах та він відмовився від проходження медичного огляду на визначення стану спяніння (а.с. 3), з п. 20 вищевказаного акту також вбачається, що ОСОБА_5 перебував в стані спяніння внаслідок вживання алкоголю (а.с. 3 зворот); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, з яких вбачається, що останні 09.09.2017 року, будучи медичними працівниками, чергували в Заставнівській ЦРЛ і після 20-00 години в лікарню працівники поліції привезли ОСОБА_8 якому було запропоновано пройти медичне обстеження на визначення стану спяніння, на що він відмовився (а.с. 4, 5).

З урахуванням викладеного, заслухавши пояснення порушника ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, заслухавши пояснення свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП, в зв`язку з чим за вчинене він повинен нести відповідальність, а його пояснення, що не відповідають обставинам справи слід розцінювати як намагання уникнути відповідальності за вчинене правопорушення.

При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника, його особа.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 130, 245, 247, 251, 256, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -

П О СТ А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (трьохсот двадцяти) гривень (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувча Головне управління Державної казначейської служби, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Я.С. Стрілець