
Справа № 405/3979/17
2/405/969/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2017 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючої судді: Шевченко І.М.
при секретарі: Фришко А.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням соціальної допомоги переміщеним особам на проживання,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради, звернулось в суд з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги переміщеним особам на проживання, мотивуючи свої вимоги тим, що за заявою відповідача було призначено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 17.04.2015 року по 16.10.2015 року у розмірі 6 610,99 грн.
В результаті проведення перевірки Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області було встановлено, що відповідач, під час постановки на облік як внутрішньо переміщена особа, не зареєструвалася в Державній міграційній службі та не повідомила про це позивача, а тому, адресна грошова допомога відповідачу була нарахована безпідставно. З причини неповідомлення відповідачем про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, їй надміру нараховано та виплачено адресну допомогу на суму 6 610,99 грн. Дані кошти повинні бути відшкодовані державі за рахунок відповідача, яка в добровільному порядку відмовляється це зробити.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи у його відсутності, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, про час і місце судового розгляду справи повідомлялась, причини неявки суду не відомі, письмових заперечень проти позову не надано.
За таких обставин суд вважає за можливе судовий розгляд справи провести за відсутності представника позивача та відповідача в судовому засіданні, ухваливши рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Рішенням Кіровоградської міської ради від 10.06.2016 року № 325 «Про обсяги і межі повноважень, які визначаються Кіровоградською міською радою Кіровській та Ленінській районним у м. Кіровограді радам сьомого скликання та їх виконавчим органам» затверджено обсяги і межі повноважень Кіровській та Ленінській районним у м. Кіровограді радам та їх виконавчим органам. Розділом VІ обсягів меж і повноважень управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради делеговано повноваження в сфері соціального захисту населення, зокрема здійснення оформлення та видачі довідок про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Призначення щомісячної адресної грошової допомоги зазначеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (п. 15 Рішення).
У зв'язку з перейменуванням міста Кіровограда на місто Кропивницький та Ленінського району на Подільський рішенням Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 25 березня 2017 року № 85 Ленінська районна у місті Кіровограді рада перейменована на Подільську районну у місті Кропивницькому раду.
Рішенням Подільської районної у місті Кіровограді ради від 23 червня 2017 року № 92 «Про перейменування виконавчих органів районної у місті ради» управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради перейменоване на управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради та затверджене Положення про управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради.
Згідно з пунктом 2.1 розділу 4 Положення про управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради, затвердженого рішенням Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 23 червня 2017 року № 92, головним завданням Управління є реалізація на території Подільського району міста Кропивницького в межах повноважень державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до підпункту 4 пункту 3.1.1. розділу 3 цього Положення Управління у сфері реалізації заходів соціальної підтримки оформлює та видає довідки про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення; призначає щомісячну адресну грошову допомогу зазначеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. І ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (в редакції станом на 27.03.2015 року) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 27.03.2015 року) факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, котрі постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО або змушені були покинути постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і переміститись у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють повноваження в повному обсязі.
Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Заява внутрішньо переміщеною особою подається особисто, а дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника (далі - заявник). У випадку відсутності законного представника у дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або якщо діти прибувають без супроводження, таку заяву від їх імені подають органи опіки та піклування, що розташовані за місцем виявлення таких дітей. Заява підписується заявником або його законним представником, який дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних осіб, законним представником яких він є.
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи видається структурним підрозділом місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення в день подання заяви, підписується та засвідчується уповноваженою посадовою особою цього структурного підрозділу без сплати будь-яких платежів та зборів, включаючи як першу видачу такої довідки, так і в разі повторної її видачі у випадку втрати, пошкодження або з метою продовження її дії.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 27.03.2015 року) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону. Територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), проставляє у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відмітку про реєстрацію місця проживання, в якій зазначається: 1) адреса фактичного проживання, за якою внутрішньо переміщеній особі може бути вручено офіційну кореспонденцію (місце фактичного проживання); або 2) адреса структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення; або 3) адреса територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції). При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи не вноситься до її паспортного документа. У випадку зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщена особа повідомляє про це у найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до ч. 1 п. 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) для отримання довідки повнолітня ВПО звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).
На час спірних відносин форма заяви була затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 08.10.2014 року № 738 «Про затвердження форми заяви про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції», який втратив чинність на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2016 року № 1610.
Згідно з п. 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) довідка за встановленою формою безоплатно видається у день подання заяви: роздруковується на папері формату А4 і підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою відповідного уповноваженого органу.
Відомості про неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з батьками або членами сім'ї, зазначаються у довідці одного із заявників
Уповноважені органи ведуть журнал обліку виданих довідок.
Відповідно до п. 7 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує особу, яка переміщується і береться на облік, про можливості розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновлення соціальних виплат, про необхідність відкриття рахунка в уповноваженому банку у разі набуття права на грошову допомогу, надає інформацію про місцезнаходження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Крім того, згідно з п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує особу, яка переміщується, про обов'язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання.
Територіальний підрозділ ДМС у триденний строк після повідомлення особою, яка переміщується, про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, та щодня подає в електронній формі уповноваженому органові відповідну інформацію.
Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки.
Судом встановлено, що 17.04.2015 року відповідач по справі ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради з заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованій території України або району проведення антитерористичної операції.
Згідно заяви ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, а фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 14 липня 2016 року № 1468-VIII місто Кіровоград Кіровоградської області перейменовано на місто Кропивницький.
На підставі поданої заяви від 17.04.2015 року ОСОБА_1 отримала довідку від 17.04.2015 року № 3504000892.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 затверджений Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Так, відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
17.04.2015 року відповідач по справі ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованій території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до поданої ОСОБА_1 заяви від 17.04.2015 року Управлінням було прийнято рішення від 21.04.2015 року про призначення ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги на проживання на періоди:
з 17.04.2015 року по 16.06.2015 року у розмірі 1 326,00 грн.;
з 17.06.2015 року по 16.08.2015 року у розмірі 1 105,00 грн.;
з 17.08.2015 року по 16.10.2015 року у розмірі 884,00 грн.
Відповідно до зазначеного рішення від 21.04.2015 року ОСОБА_1 нараховано та виплачено грошову допомогу на загальну суму 6 610,99 грн.:
у квітні 2015 року - 618,80 грн.;
у травні 2015 року - 1 326,00 грн.;
у червні 2015 року - 1 222,87 грн.;
у липні 2015 року - 1 105,00 грн.;
у серпні 2015 року - 998,06 грн.;
у вересні 2015 року - 884,00 грн.;
у жовтні 2015 року - 456,26 грн.
Відповідно до п. 10 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області на виконання плану контрольно-ревізійної роботи на 1 квартал 2016 року в Управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної ради у м. Кіровограді ради проведено ревізію, у т. ч. законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за 2014 - 2015 роки.
Згідно з інформацією Держфінінспеції в Кіровоградській області про зайво нараховану та виплачену грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1, в порушення вимог п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79), не повідомила відповідному територіальному підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання.
Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 18.09.2014 року № 10622/0/14-14/5 з 22.09.2014 року запити на електронну особову справу приймаються за діючою технологією інформаційної взаємодії між структурними підрозділами соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій та Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» - оператором Центрального сховища Міністерства соціальної політики України.
Листом Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» від 19.10.2016 року № 013-113640/п повідомлено, що за інформацією з Центрального сховища баз даних Мінсоцплітики ОСОБА_1 станом на 01.10.2016 року на обліку не перебуває.
Встановлено, що переплата, яка утворилася в період з 17.04.2015 року по 16.10.2015 року внаслідок порушення відповідачем вимог п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79) щодо неповідомлення відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання становить 6 610,99 грн.
Розпорядженням начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 27 липня 2016 року вирішено повернути бюджетні кошти у розмірі 6 610,99 грн. відповідно до акту Держфінінспеції в Кіровоградській області.
06.08.2016 року рекомендованим листом № 2500620100927 ОСОБА_1 направлено повідомлення № 670594/21 від 29.07.2016 року про повернення надміру виплачених бюджетних коштів по державним соціальним допомогам у розмірі 6 610,99 грн., що підтверджується копією фіскального чека.
На сьогоднішній день надміру виплачена грошова допомога в сумі 6 610,99 грн. відповідачем не повернута.
Відповідно до п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» визначено, що у разі встановлення контрол юючими органами факту незаконного одержання бюджетних коштів, який не оскаржений у судовому порядку, кошти у сумі, що незаконно отримана, повертаються до державного бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 27.03.2015 року) внутрішньо переміщена особа зобов'язана: 1) дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства; 2) повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів; 3) повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів; 4) у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом; 5) один раз на шість місяців з'являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики. Внутрішньо переміщена особа зобов'язана виконувати інші обов'язки, визначені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до ч. 1 ст. 1213 ЦК України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
Як передбачено ч. 1 ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, оскільки відповідачем в добровільному порядку надміру виплачена щомісячна адресна державна допомога не повернута, то вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню.
На підставі наведених доказів, враховуючи ту обставину, що ОСОБА_1 у добровільному порядку не повернула суму грошової допомоги, виплачену надміру, суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради нараховану та виплачену щомісячну адресну державну допомогу за період з 17.04.2015 року по 16.10.2015 року в розмірі 6 610,99 грн.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір в сумі 1 600,00 грн.
Керуючись ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (у редакції станом на 27.03.2015 року), п.п. 3, 8, 10-11 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», ч. 1 п. 2, п.п. 6, 7, 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 (у редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79), ст.ст. 1212, 1213, 1215, 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги переміщеним особам на проживання - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_2 на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код 03197629, р/р 35219088021577 в УДКСУ у м. Кропивницькому Кіровоградської області, МФО 820172, КПКВК - 2501480) суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги за період з 17.04.2015 року по 16.10.2015 року в розмірі 6 610,99 грн. (шість тисяч шістсот десять гривень дев'яносто дев'ять копійок).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_2, в дохід держави судовий збір в розмірі 1 600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 копійок).
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда І. М. Шевченко