Ухвала суду № 69423394, 04.10.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
04.10.2017
Номер справи
810/2004/16
Номер документу
69423394
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

04 жовтня 2017 року м. Київ К/800/27507/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., перевіривши касаційну скаргу Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2017 року у справі № 810/2004/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Стейт Оіл” до Західної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 08 серпня 2017 року касаційну скаргу Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області залишено без руху та встановлено 30-денний строк для усунення недоліків касаційної скарги, оскільки скаржником не додано документа про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі.

Ухвалу про залишення касаційної скарги без руху Центральна об’єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області отримала 19 серпня 2017 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

На адресу Вищого адміністративного суду України надійшло повторне клопотання скаржника, в якому він просив відстрочити сплату судового збору, посилаючись на те, що на розрахунковому рахунку податкового органу були кошти для сплати судового збору, але вони були направленні на списання заборгованості відповідно до повідомлень управління Державної казначейської служби у Шевченківському районі м. Харкова, що на даний час унеможливлює сплату судового збору за подання касаційної скарги.

Підстав для задоволення клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору не вбачається, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно із частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір”, чинного на час вчинення процесуальної дії, передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов’язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” від 23 січня 2015 року №2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

З огляду на викладене, недоліки касаційної скарги скаржником не усунено.

Відповідно до частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно з частиною третьою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Враховуючи викладене, касаційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.

Керуючись статтями 88, 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Касаційну скаргу Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2017 року у справі № 810/2004/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Стейт Оіл” до Західної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Держаної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень повернути скаржнику.

Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та порядку, визначеними статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Веденяпін