
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2017 року№ 876/8490/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії :
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Коваля Р.Й., Судової-Хомюк Н.М.
за участі секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 06 червня 2017 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
встановив:
У травні 2017 року позивач ОСОБА_1 звернулась в суд із адміністративним позовом до відповідача виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області, в якому просила: 1) визнати незаконною та протиправною бездіяльність відповідача щодо неприсвоєння поштових адрес житловим будинкам у АДРЕСА_1, за заявами позивача; 2) зобов'язати відповідача, у встановлений чинним законодавством термін, надати позивачу рішення про присвоєння поштових адрес житловим будинкам, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.
Постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 06.06.2017 року позов задоволено частково. Визнано незаконною та протиправною бездіяльність виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області щодо неприсвоєння поштових адрес житловим будинкам у АДРЕСА_1, за заявами ОСОБА_1. Зобов'язано виконавчий комітет Дрогобицької міської ради Львівської області у встановлений чинним законодавством термін розглянути питання щодо присвоєння поштових адрес житловим будинкам у АДРЕСА_1, за заявами ОСОБА_1. У задоволенні решта позову відмовлено.
З цією постановою суду першої інстанції від 06.06.2017 року не погодився відповідач та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що оскаржена постанова суду не відповідає фактичним обставинам справи, прийнята з порушенням матеріального і процесуального права, а тому підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт покликається на те, що усі заяви позивача ОСОБА_1 про присвоєння поштових адрес житловим будинкам у АДРЕСА_1 були розглянуті виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області, зокрема на засіданнях виконкому 24.01.2017 р., 16.02.2017 р., 16.03.2017 р.. Позитивні для заявника рішення не було прийнято у зв'язку із відсутністю необхідної кількості голосів. Вказує апелянт, що в діях виконавчого комітету немає бездіяльності, а рішення приймаються шляхом голосування більшістю голосів. Зазначає апелянт, що суд першої інстанції безпричинно не задоволив клопотання відповідача про відкладення розгляду справи і прийняв рішення у першому судовому засіданні без заслуховування позиції відповідача.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржену постанову суду від 06.06.2017 року та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави та межі апеляційної скарги, вважає, що дану апеляційну скаргу слід задоволити.
Так, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 була власником дев'яти земельних ділянок: 1) площею 0,012 га за кадастровим номером НОМЕР_1; 2) площею 0,0093 га за кадастровим номером НОМЕР_2; 3) площею 0,0094 га за кадастровим номером НОМЕР_3; 4) площею 0,0095 га за кадастровим номером НОМЕР_4; 5) площею 0,0095 га за кадастровим номером НОМЕР_5; 6) площею 0,0121 га за кадастровим номером НОМЕР_6; 7) площею 0,0094 га за кадастровим номером НОМЕР_7; 8) площею 0,0094 га за кадастровим номером НОМЕР_8; 9) площею 0,0095 га за кадастровим номером НОМЕР_9, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що підтверджується Інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 17.03.2016 №№ 55293091, 55293027, 55292982, 55292960, 55293007, 55373762, 55364251, 55363843 та 55334617.
На вищезазначених земельних ділянках були побудовані житлові будинки, а 31.10.2016р., 01.11.2016р., 07.11.2016р., 08.11.2016р. і 09.11.2016р. Департаментом ДАБІ у Львівській області були зареєстровані Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, будівництво якого здійснено відповідно до будівельного паспорта, відповідно за № ЛВ142163100118, № ЛВ142163091429, № ЛВ142163030122, № ЛВ142163030118, № ЛВ142163263225, № ЛВ142163100115, № ЛВ142163210277, № ЛВ142163131924 та № ЛВ142163222243.
Для отримання документів, необхідних для подальшої реєстрації права власності, а саме, документів, що підтверджують присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси, позивачем було подано 01.12.2016 р., 01.02.2017 р. та 21.02.2017 р. через Центр надання адміністративних послуг заяви на ім'я міського голови щодо присвоєння поштових адрес новозбудованим житловим будинкам по АДРЕСА_1 з відповідним переліком необхідних документів, що підтверджується відповідними Відривними талонами для заявника (а.с. 9-11, 14-16, 18-20, 7-8).
Суд апеляційної інстанції не погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 6 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Відповідно до п.2.3 Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об'єктам нерухомого майна у місті Дрогобичі, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області «Про затвердження порядку присвоєння та зміни поштових адрес об'єктам нерухомого майна у місті Дрогобичі» від 22.02.2013 р. № 46, заяви про присвоєння або зміну поштової адреси розглядає відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та готує відповідний проект рішення виконавчого комітету.
Пунктом 2.4 вказаного Порядку передбачено, що за підготовку проекту рішення виконавчого комітету щодо присвоєння чи зміни поштової адреси відповідає відділ містобудування та архітектури Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Перед початком підготовки рішення посадові особи відділу зобов'язані перевірити з виходом на місце відповідність картографічних матеріалів і документів фактичному розташуванню об'єктів нерухомого майна та земельних ділянок.
Згідно пунктів 2.6 - 2.7 вказаного Порядку, у разі відсутності або неповного комплекту документів, зазначених у п. 2.2 цього Порядку, чи подання документів з недостовірною інформацією виконавчий комітет надає заявнику письмову відповідь із встановленням строку усунення недоліків. У разі відсутності підстав для присвоєння чи зміни адреси, заявнику виконавчим комітетом надається мотивована письмова відповідь щодо неможливості присвоєння чи зміни адреси.
Розгляд заяв та підготовка проекту рішення виконавчого комітету не повинен перевищувати 30 календарних днів (у разі наявності всіх документів). У разі прийняття рішення виконкому міської ради заявникам надаються витяги стосовно питання, порушеного заявниками, протягом 10 днів з моменту прийняття рішення. У разі відмови у присвоєнні або зміні поштової адреси, за потреби, заявникам надається витяг з протоколу з мотивацією відмови стосовно розгляду вказаної заяви (пункти 2.5, 2.9 Порядку).
Матеріалами адміністративної справи підтверджується, що заяви позивача ОСОБА_1 від 01.12.2016 року про присвоєння поштових адрес новозбудованим житловим будинкам по АДРЕСА_1 були розглянуті на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області 24.01.2017 року, про що було повідомлено заявника листом № 62 від 08.02.2017 року відділу містобудування та архітектури виконкому Дрогобицької міської ради. За результатам розгляду рішення про присвоєння поштових адрес не було прийнято у зв'язку із не набранням необхідної кількості голосів (а.с. 13, 81).
Заяви позивача ОСОБА_1 від 01.02.2017 року про присвоєння поштових адрес новозбудованим житловим будинкам по АДРЕСА_1 були розглянуті на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області 16.02.2017 року, про що було повідомлено заявника листом № 97 від 01.03.2017 року відділу містобудування та архітектури виконкому Дрогобицької міської ради. За результатам розгляду рішення про присвоєння поштових адрес не було прийнято у зв'язку із не набранням необхідної кількості голосів (а.с. 17, 84).
Заяви позивача ОСОБА_1 від 21.02.2017 року про присвоєння поштових адрес новозбудованим житловим будинкам по АДРЕСА_1 були розглянуті на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області 16.03.2017 року, про що було повідомлено заявника листом № 130 від 23.03.2017 року відділу містобудування та архітектури виконкому Дрогобицької міської ради. За результатам розгляду рішення про присвоєння поштових адрес не було прийнято у зв'язку із не набранням необхідної кількості голосів (а.с. 21, 89).
Судом апеляційної інстанції також встановлено, що рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області №190 від 16.08.2017 року «Про надання дозволу громадянам на присвоєння поштових адрес» задоволено відповідні заяви ОСОБА_1 та присвоєно поштові адреси новозбудованим житловим будинкам по АДРЕСА_1.
Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про безпідставність позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області та зобов'язання щодо прийняття рішення за заявами позивача ОСОБА_1 про присвоєння поштових адрес житловим будинкам.
З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що постанову суду першої інстанції від 06.06.2017 року слід скасувати і прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 41 ч.1, 160 ч.3, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд
постановив:
Апеляційну скаргу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради - задоволити.
Постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 06 червня 2017 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - скасувати та прийняти нову постанову.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
На постанову може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання постановою законної сили, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий: В.В. Гуляк
Судді: Р.Й. Коваль
Н.М. Судова-Хомюк
Повний текст постанови виготовлено 09.10.2017 року