Ухвала суду № 69422574, 10.10.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2017
Номер справи
805/578/17-а
Номер документу
69422574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Кониченко О.М.

ОСОБА_1 - ОСОБА_2

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 року справа №805/578/17-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача ОСОБА_2, суддів Васильєвої І.А., Гаврищук Т.Г.,

секретар судового засідання Терзі Д.А.,

за участю представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2017 року у справі №805/578/17-а за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «VIP Бетон» до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, Головного управління державної казначейської служби України у Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач просив визнати протиправними дії Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо невикористання як джерела самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість переплати (надміру сплаченого платежу) з податку на прибуток у розмірі 169441,65грн. на підставі заяв ТОВ «VIP Бетон» від 28.10.2015 №122, від 16.11.2015 №128, від 15.01.2016 №4, від 21.04.2016 №26, від 22.06.2016 №33-1;

зобов'язати Маріупольську ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області використати як джерело самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість переплату (надміру сплачений платіж) з податку на прибуток у розмірі 169441,65 грн. на підставі наданих заяв ТОВ «VIP Бетон» від 28.10.2015 №122, від 16.11.2015 №128, від 15.01.2016 №4, від 21.04.2016 №26, від 22.06.2016 №33-1.

В обґрунтування позову зазначив, що товариство має переплату (надміру сплачений платіж) з податку на прибуток. Позивач неодноразово листами звертався до податкової інспекції щодо зарахування переплати (надміру сплаченого платежу) з податку на прибуток на сплату грошових зобов'язань з податку на додану вартість.

Проте Маріупольська ОДПІ залишила заяви без виконання.

Такі дії податкового органу є неправомірними, оскільки закон не встановлює право податкового органу вирішувати підлягають виконанню чи ні заяви платника податків про використання надміру сплачених платежів з одного податку у якості джерел самостійної сплати грошових зобов'язань з іншого податку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2017 року позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо неподання до органу УДКСУ висновку про суми надмірно сплачених платежів, яка підлягає поверненню на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з iнших платежiв.

Зобов'язано Маріупольську ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надати органу казначейства висновок щодо суми надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 169441,65 грн. на підставі заяв ТОВ «VIP Бетон» від 28.10.2015 №122, від 16.11.2015 №128, від 15.01.2016 №4, від 21.04.2016 №26, від 22.06.2016 №33-1.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідачі Маріупольська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області та ГУ ДФС у Донецькій області подали апеляційні скарги, в яких, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просили скасувати постанову, прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.

В обґрунтування апеляційних скарг зазначили, що повернення податку платнику може здійснюватися при умові, що його сплата була здійснена на території підконтрольній українській владі і фактична адреса платника та місцезнаходження його активів має розташовуватись на території підконтрольній українській владі.

Крім цього суд першої інстанції не звернув уваги, що позивач пропустив строк звернення до суду з цим позовом, визначений ст. 99 КАС України, оскільки про порушення свого права повинен був дізнатися ще 28.10.2015 року.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, встановила наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «VIP Бетон» зареєстрований як юридична особа, включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за кодом 34798371, на теперішній час перебуває на обліку Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС м. Маріуполь (а.с.75)

У зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» від 04 листопада 2015 року № 892 прийнято рішення про реорганізацію деяких територіальних органів Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком № 2, відповідно до якого Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області реорганізовувалась шляхом приєднання до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області.

Листом від 28 жовтня 2015 року за №122 позивач звернувся до в.о. начальника ДПІ у Калінінському районі м. Донецька ГУ ДФС у Донецькій області про зарахування переплати з податку на прибуток приватних підприємств в рахунок оплати податку на додану вартість у сумі 94373 грн. , який залишено без виконання, про що зазначено в листі податкового органу від 12.11.2015 року (а.с.10,20).

16 листопада 2015 року позивач повторно звернувся з листом до ДПІ у Калінінському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області про зарахування переплати з податку на прибуток приватних підприємств в рахунок оплати податку на додану вартість у сумі 94373 грн. (а.с.12)

ДПІ у Калінінському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області листом від 07.12.2015 року повідомив позивача, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті відповідно до п.п.1.3 наказу Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787 «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» здійснюється органами Державної казначейської служби України з відповідних рахунків. Зазначивши, що на теперішній час виникли труднощі щодо повернення помилково або надміру сплачених коштів місцевого бюджету по підприємствам які знаходяться на тимчасово неконтрольованій Україною території, тому заяви про перерахування коштів залишаються без виконання до врегулювання даного питання (а.с.21)

15 січня 2016 року позивач звернувся з листом до ДПІ у Калінінському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області про здійснення зарахування переплати з податку на прибуток приватних підприємств в рахунок оплати податку на додану вартість у сумі 169878 грн.(а.с.14)

Листом від 28.01.2016 року заява залишена без виконання з розясненням, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів здійснюється згідно наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 «Про затвердження Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум гpoшових зобов'язань. За платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, орган ДФС у строк не пізніше ніж за дев'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному місцевому фінансовому органу. У разі припинення діяльності відповідних місцевих фінансових органів адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, орган ДФС передає висновки згідно з реєстром висновків та платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, для погодження відповідному органу, визначеному відповідно до частини першої статті 67-2 глави 11 розділу IIІ Бюджетного кодексу України, згідно якої, функції в частині бюджетних повноважень здійснюються місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами міських рад за окремим рішенням Кабінету Міністрів України, що приймається на підставі звернення відповідної обласної державі адміністрації.(а.с.22)

21 квітня 2016 року позивач повторно звернувся до в.о. ДПІ у Калінінському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області з заявою, за якою з урахуванням наявної переплати (надміру сплачені платежі) з податку на прибуток у розмірі 169987 грн. та на підставі п.п. 87.1 п. 87 ст. 87 Податкового кодексу України просив здійснити зарахування переплати з податку на прибуток в рахунок оплати податку на додану вартість за період з 2014-2015 роки у розмірі 169878 грн.(а.с.16)

22 червня 2016 року позивач керуючись п.п. 87.1 п. 87 ст. 87 Податкового кодексу України звернувся до Калінінського районного відділення у м.Донецьку Маріупольської ОДПІ з заявою про зарахування переплати з податку на прибуток у розмірі 169441,65 грн. на сплату грошових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 2014-2015 роки у розмірі 169441,65 грн., тобто використати переплату як джерело самостійної сплати грошових зобов'язань.(а.с.18)

Згідно відповіді Східно-Донецького відділення Маріупольської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області від 29.07.2016 року заяву позивача залишено без виконання з посиланням на те, що відповідно до листа Державної казначейської служби України повернення /перерахування податку платникам, може здійснюватись при умові, що його сплата була здійснена на території підконтрольній українській владі і фактична адреса платника та місцезнаходження його активів має розташовуватись на території підконтрольній українській владі. (а.с.24)

На підставі пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України надміру сплаченими грошовими зобов'язаннями вважаються суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Підпунктом 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України визначено, що платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно ч. 1 п. 87.1. ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Тобто, податковим законодавством передбачені джерела погашення податкових зобов'язань платників податків, у тому числі за рахунок надміру сплачених податків по інших платежах.

На підставі пп.87.1 ст.87 Податкового кодексу України платнику податків достатньо для зарахування переплати з певного платежу в погашення грошового зобов'язання або погашення податкового боргу подати заяву довільної форми з обов'язковим зазначенням напряму здійснення такого платежу.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань передбаченні статтею 43 Податкового кодексу України.

Згідно пункту 43.2 статті 43 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

За вимогами пунктів 43.3 та 43.4 ст.43 ПК України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Як визначено п. 43.5 ст. 43 ПК України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Відповідно до п. 102.5. ст. 102 ПК України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

З огляду на зазначене судова колегія не приймає доводи апелянтів про пропущення позивачем строку звернення до суду з цим позовом.

Таким чином, обов'язковою умовою для повернення надміру сплачених сум податків, зокрема, є наявність згідно даних податкової звітності позивача суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

28 березня 2016 року Товариством з обмеженою відповідальністю «VIP Бетон» та ДПІ у Калінінському районі м.Донецька ГУ ДФС у Донецькій області складено акт звірки розрахунків платника з бюджетом за період з 01 січня 2016 року по 28 березня 2016 року №7-07, згідно якого враховується від'ємне сальдо з податку на прибуток станом на 28 березня 2014 року на суму 169441,65 грн.(а.с.25)

Наявність у позивача станом на 28 березня 2016 року переплати з податку на прибуток у розмірі 169441,65 грн. Маріупольською ОДПІ не заперечується. Крім того у даному випадку переплата існує саме по платежах з одним кодом бюджетної класифікації, за якими вимагається сплата.

Шляхом подання заяви про зарахування переплати в рахунок сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків реалізує надане йому право визначити джерело сплати грошових зобов'язань, якому кореспондує обов'язок податкового органу здійснити відповідне зарахування.

Оскільки відповідно до пункту 87.1. статті 87 ПК України переплата за податком (обов'язковим платежем) є джерелом погашення податкового боргу платника податків, тому не проведення відповідачем заліку надмірно сплачених коштів є протиправною бездіяльністю.

Щодо доводів апелянтів про неможливість повернення податку платнику з огляду на фактичне місцезнаходження товариства та місцезнаходження його активів на території непідконтрольній українській владі, судова колегія зазначає наступне.

Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України».

Згідно розпорядження КМУ від 02.12.2015 року №1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими,що втратили чинність деяких розпоряджень КМУ» м. Донецьк відноситься до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Дійсно за витягом з державного реєстру підприємств та організацій України, місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «VIP Бетон» є м. Донецк, вул. Владичанського, 32 (а.с.69)

На підставі статті 1 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Проте, відповідно до ЄДР позивач має відокремлений підрозділ юридичної особи за адресою: Україна, Донецька обл., Покровський р-н, с. Рівне, вул. Шопена, 1.

За цією ж адресою знаходиться керівництво товариства, його нерухоме майно та земельна ділянка, що є оренді у позивача.

Протягом всього періоду, зокрема і в 2014-2017 роках позивач сплачував орендну плату до бюджету України, про що обізнаний відповідач.

Крім цього, не переміщення ТОВ «VIP Бетон» на територію, підконтрольну українській владі, не впливає на його право визначене п.87.1 ст. 87 Податкового кодексу України. Позивач дотримався вимог статті 43 Податкового кодексу України шляхом подання письмової заяви, однак відповідач, в свою чергу, не вчинив дій, передбачених даною нормою, зокрема, не подав не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Позивач, як платник податку, вправі розпоряджатися власними коштами. Не здійснення відповідачем такого заліку, при наявності відповідної переплати, порушує право позивача на розпорядження коштами, оскільки відсутні обставини, через які проведення спірного заліку податкових зобов'язань є неможливим.

Крім цього, листи Казначейської служби України, на які посилається відповідач, за своєю правовою природою не є нормативно-правовими актами, оскільки носять рекомендаційний, а не обов'язковий характер.

На підставі викладеного судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що ігнорування Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Донецькій області законного права позивача на зарахування переплати з податку на прибуток приватних підприємств в рахунок погашення податкових зобов'язання з податку на додану вартість є протиправною бездіяльністю відповідача.

Механізм повернення надміру сплаченого податку на прибуток визначений Порядком взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затверджений наказом Мінфіну від 15.12.2015 № 1146.

Відповідно до п. 5 та 6 вказаного Порядку, повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здiйснюється виключно на пiдставi заяви платника податку (за винятком повернення надмiру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фiзичних осiб, якi розраховуються органом ДФС на пiдставi поданої платником податкiв податкової декларацiї за звiтний календарний рiк шляхом проведення перерахунку за загальним рiчним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надмiру сплаченої суми протягом 1095 днiв вiд дня її виникнення.

У заяві платник вказує суму і вид помилково та/або надміру сплаченого платежу та визначає напрям(и) перерахування коштiв, що повертаються: 1) на поточний рахунок платника податку в установі банку; 2) на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з iнших платежiв, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, незалежно вiд виду бюджету; 3) готiвкою за чеком у разi вiдсутностi у платника податкiв рахунку в установі банку; 4) готівкою з рахунків банків у разі відсутності у платника податків рахунку в установі банку; 5) поштовим переказом через підприємства поштового зв'язку; 6) для подальших розрахункiв як авансові платежі (передоплата) або грошова застава: на небюджетний рахунок з облiку коштiв забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів - рахунок 3734, відкритий на балансі Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві; банкiвський балансовий рахунок 2603, відкритий для органу ДФС у відповідному уповноваженому банку (у разі якщо кошти авансових платежів (передоплати), доплати тощо вносилися готівкою).

Пунктом 7 Порядку передбачено, що після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.

На підставі п.8 Порядку у разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. Пунктом 11 Порядку визначено, що на підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку.

Таким чином, поверненню надмірно сплаченого платежу на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з iнших платежiв передує ухвалення контролюючим органом висновку про повернення надмірно сплачених платежів, що є виключними повноваженнями органів ДФС та органів державного казначейства.

На підставі викладеного, суд першої інстанції для повного захисту порушених прав позивача прийшов до правильного висновку із виходом за межі позовних вимог відповідно до ст..11 КАС України, що в даному випадку правильним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправною бездіяльності Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області щодо неподання до органу УДКСУ висновку, щодо суми надмірно сплачених платежів яка підлягає поверненню на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з iнших платежiв та зобов'язання Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області виконати покладені на нєї законом і підзаконними актами обов'язку щодо надання органу казначейства висновку щодо суми надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у розмірі 169441,65 грн. на підставі заяв Товариства з обмеженою відповідальністю «VIP Бетон» від 28.10.2015 №122, від 16.11.2015 №128, від 15.01.2016 №4, від 21.04.2016 №26, від 22.06.2016 №33-1.

Враховуючи викладене, розглядаючи справу в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційні скарги Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2017 року у справі №805/578/17-а залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2017 року у справі №805/578/17-а залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі.

У повному обсязі ухвала складена 10 жовтня 2017 року.

ОСОБА_1 ОСОБА_2

Судді І.А. Васильєва

ОСОБА_4