
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
10 жовтня 2017 року справа №826/11079/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря судового засідання Яцюти М.С., розглянувши у письмовому провадженні заяву Львівської обласної державної адміністрації про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі
за позовомОСОБА_2доЛьвівської обласної державної адміністраціїтретя особаЛьвівська обласна радапроскасування розпорядження та зобов'язання вчинити діїВ С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_2.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративними позовом до Львівської обласної державної адміністрації (далі по тексту - відповідач, ЛОДА), в якому просить: 1) скасувати розпорядження відповідача від 24 липня 2017 року №660/0/5-17; 2) зобов'язати відповідача замовити розроблення нового проекту детального плану території земельних ділянок, що розташовані за межами населеного пункту міста Львова по вулиці Замарстинівській на території Львівської міської ради.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 вересня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/11079/17, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Львівську обласну раду (далі по тексту - третя особа); закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач також подав клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, у якому просив забезпечити позов шляхом: 1) зупинення дії оскаржуваного розпорядження до набрання законної сили рішенням у даній справі; 2) заборони фізичним та/або юридичним особам вчиняти будь-які дії, направлені на виконання оскаржуваного розпорядження до набрання законної сили рішенням у даній справі; 3) заборони відділу Держгеокадастру у м. Львові Головного управління Держгеокадастру у Львівській області вчиняти дії, пов'язані з виконанням розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок", а саме видавати викопіювання з індексно-кадастрових карт, погоджувати проекти землеустрою щодо відведення, реєструвати ділянки в державному земельному кадастрі до набрання законної сили рішенням у даній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17 клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задоволено частково, зупинено дію розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій" до набрання законної сили рішенням суду у даній справі, а в іншій частині клопотання відмовлено.
02 жовтня 2017 року до суду надійшла заява Львівської обласної державної адміністрації про роз'яснення судового рішення, в якій відповідач просить суд роз'яснити ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17, а саме: 1) чи має право Львівська обласна державна адміністрація затверджувати проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва, розташованих за межами населеного пункту міста Львова по вулиці Замарстинівській, громадянам згідно розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" при зупиненій дії розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій"; 2) чи ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17 визнано відсутність детального плану території за межами населеного пункту міста Львова по вулиці Замарстинівській, затвердженого у встановленому порядку.
Питання про роз'яснення судового рішення призначено до розгляду на 09 жовтня 2017 року; у судовому засіданні позивач проти задоволення поданої заяви заперечив, представник відповідача заяву підтримав, представник третьої особи в судове засідання не прибув, у зв'язку з чим, на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив продовжити розгляд заяви у письмовому провадженні.
Виходячи із доводів поданої заяви, дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Відповідно до статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суд роз'яснює судове рішення якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на те, що положення даної статті передбачають можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню.
Незрозумілість судового рішення є оцінним поняттям, а доцільність роз'яснення судового рішення приймається за розсудом суду, який має відштовхуватись від раціональних критеріїв (здоровий глузд, зрозумілість для звичайної розумної людини без юридичної освіти).
Виходячи з системного тлумачення положень статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз'яснення її важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Тому, механізм, визначений цією статтею, не може використовуватися, якщо хтось із осіб, які беруть участь у справі, не розуміє, наприклад, мотивації судового рішення. У разі незгоди з мотивацією судового рішення особи, які беруть участь у справі, можуть оскаржити це судове рішення, якщо таке право надане Кодексом адміністративного судочинства України.
Зміст заяви відповідача свідчить, що останній вважає, що з ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17 неможливо встановити: чи зупинення дії розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій" має наслідком заборону затверджувати проекти землеустрою та надавати земельні ділянки у власність; чи тотожне зупинення дії зазначеного вище розпорядження відсутності детального плану території, тобто незрозумілим є порядок виконання судового рішення та які наслідки становить реалізація розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" при зупиненні дії розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 24 липня 2017 року №660/0/5-17 "Про затвердження детального плану територій".
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити наступне.
Зміст ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17, в тому числі її резолютивної частини, є чітким та зрозумілим, а тому не потребує додаткового роз'яснення.
Питання про роз'яснення порядку виконання судового рішення не може бути вирішено судом у порядку статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 27 липня 2017 року №667/0/5-17 "Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" не є предметом даного спору, а тому суд не може виходити за межі предмету позовних вимог при розгляді питання щодо роз'яснення ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 вересня 2017 року у справі №826/11079/17.
Таким чином, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Львівській обласній державній адміністрації належить відмовити у задоволенні заяви про роз'яснення судового рішення.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В :
Відмовити Львівській обласній державній адміністрації у задоволенні заяви про роз'яснення судового рішення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко