
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2017 року м. Київ № 826/12630/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1доДержавної архітектурно-будівельної інспекції України
про визнання незаконним та скасування дозволу від 10.02.2010 №1873-Пд/СВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом про визнання незаконним та скасування дозволу від 10.02.2017 №1873-Пд/С Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві на виконання будівельних робіт із будівництва житлових будинків з об'єктами соціально-громадського призначення в урочищі Гончари-Кожум'яки по вулицях Воздвиженській, Гончарній, Кожум'яцькій, Дегтярній у Подільському районі міста Києва.
Відповідно до частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Пунктом 5 частини першої статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визначення причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем не наведено жодного обґрунтування стосовно строків звернення до суду, зокрема: з якого часу позивач вважає, що їй стало відомо про порушення її прав, інтересів у зв'язку з прийняттям відповідачем оскаржуваного дозволу від 10.02.2017 №1873-Пд/С; які строки, встановленні статтею 99 КАС України чи іншими законами позивач брала до уваги, подаючи адміністративний позов; чи дотримано нею строки звернення до суду з адміністративним позовом; чи мало місце пропущення строків з поважних причин.
Згідно з частиною другою статті 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи. Водночас пунктом 7 частини п'ятої статті 107 передбачено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі за наявності підстав зазначається висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Ураховуючи, що в позовній заяві відсутнє обґрунтування про дотримання позивачем строків звернення до суду, пропущення таких строків з поважних причин, не надано доказів на підтвердження відповідних обставин, суд вважає, що позивачем не дотримано вимог частини другої статті 106 КАС України щодо обов'язку надання доказів або зазначення причин неможливості їх надання.
З огляду на викладене, на підставі частини першої статті 108 КАС України, враховуючи принципи змагальності та диспозитивності, передбачені статтею 11 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Позивачеві слід подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням дати та номера адміністративної справи, до якої долучити пояснення та відповідні письмові докази щодо звернення до суду в строки, встановлені статтею 99 КАС України чи іншими законами, пропущення відповідного строку з поважних причин. Пояснення та докази слід подати в кількості необхідній для суду, відповідача та третіх осіб.
Вказані недоліки позовної заяви позивачу потрібно усунути протягом десяти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
Надати позивачу десять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.А. Донець