ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1119/13-a
10 жовтня 2017 року
м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В. перевіривши виконання вимог ст.ст.106, 263 КАС України за заявою представника Підволочиської селищної ради Тернопільської області про зміну способу виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Підволочиської селищної ради Тернопільської області про зобов"язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся представник Підволочиської селищної ради Тернопільської області із заявою про зміну способу виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Підволочиської селищної ради Тернопільської області про зобов"язання вчинити певні дії.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 06 червня 2013 року задоволено адміністративний позов Державної фінансової інспекції та зобов'язано Підволочиську селищну раду виконати п.п. Вимог №19-0812-15 20 від 03.01.2013 року.
Представником Підволочиської селищної ради Тернопільської області подано до суду письмову заяву про зміну способу виконання рішення суду в даній адміністративній справі шляхом зобов'язання Підволочиської селищної ради провести відповідну роботу щодо повернення заборгованої суми, відповідно до п.п.2,4 Вимог №19-08-12-15 20 від 03.01.2013 року, шляхом подання позовних заяв до суду.
Згідно ч.7 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Відтак, суд, враховуючи специфіку спірних правовідносин та відсутність чіткого механізму їх регулювання, застосовує до поданої заяви, як до процесуального документу, що тягне за собою ті чи інші правові наслідки та подання якої не має чіткої регламентації чинним законодавством України, тобто, аналогію закону.
Відповідно до вимог 3 частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує , серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
У відповідності до ч.1 ст.263 КАС України, за наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Послідовно, у відповідності до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Всупереч вимогам процесуального законодавства, заявником не подано до суду докази того, що Підволочиська селищна рада Тернопільської області є стороною виконавчого провадження та чи відкрите виконавче провадження за наслідками розгляду даної адміністративної справи.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху , у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За наведених обставин, суддя приходить до висновку, що дану заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків заяви шляхом:
1)надати до суду копію постанови про відкриття виконавчого провадження;
2)надати суду докази, що Підволочиська селищна рада Тернопільської області та Головне управління ДФС у Тернопільській області є сторонами виконавчого провадження;
3) привести заяву у відповідність до ст.263 КАС України.
З урахуванням викладеного, керуючись ч.7 ст.9, ч. 2 ст. 106, ч.1 ст.108, 263 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 жовтня 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати Підволочиській селищній раді Тернопільської області.
Суддя Дерех Н.В.
Копія вірна
Суддя Дерех Н.В.