Постанова № 69421015, 09.10.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2017
Номер справи
812/1012/17
Номер документу
69421015
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 жовтня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1012/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В. розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача управління Державної казначейської служби України у Марківському районі Луганської області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції,-

ВСТАНОВИВ:

18 липня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача управління Державної казначейської служби України у Марківському районі Луганської області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції.

В обґрунтування позову, позивач зазначив, що у період часу 28.06.2014 по 07.11.2015 приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, у зв'язку із чим позивач має право на нараховування щомісячної винагороди за участь в АТО. Відповідачем в порушення положень Постанови КМУ від 31.01.2015 № 24 не нараховано та невиплачено винагороду за безпосередню участь в АТО за період такої участі. На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 28.06.2014 по 06.11.2015 у сумі 71527,22 грн.

Позивач у судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача до суду не прибув, розгляд справи просив проводити без його участі, надав через канцелярію суду письмові заперечення (а.с. 48-51), у яких вказав, що для виплати винагороди були виділені кошти з резервного фонду із зазначенням сум, які виділяються для проведення виплат. Тобто кошти були надані за окремою бюджетною програмою. Згідно до ч.1 ст. 3 Бюджетного кодексу України, бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня відповідного року не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду. Відповідно до довідки Марківського РВ ГУМВС України в Луганській області з січня по листопад 2015 року позивачу було нараховано винагороду за АТО у розмірі 49001,00 грн., в свою чергу сума стягнення зазначена позивачем вказана з урахуванням компенсації за роботу у нічний час, яка не має постійного характеру, а тому вказані кошти не повинні входити до складу винагороди яка сплачується за участь в АТО.

На підставі викладеного, відповідач просив суд у задоволенні позовних вимог позивача відмовити.

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу без участі представників сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.

Судом встановлено, що відповідно довідок № А-8565 від 23.05.2017 та № А-810 від 12.02.2016 ОСОБА_1, безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України з 28.06.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 підставі наказів першого заступника керівника Антитерористичного Центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) (по стройовій частині) від 25.06.2015 № 176, від 17.11.2015 № 321, від 19.12.2015 № 353 (а.с. 10-11).

Також згідно довідки ГУМВС України у Луганській області №6/4-275ЛК від 21.07.2017 ОСОБА_1 відповідно до наказу АТЦ при СБУ (по стройовій частині) від 25.06.2015 № 176 включений до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 28.06.2014. Наказом АТЦ при СБУ (по стройовій частині) від 17.11.2015 № 321 з 07.11.2015 виключений зі складу сил та засобів, які залучалися та брали безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення (а.с. 52).

Відповідно до довідки Марківського РВ ГУМВС у Луганській області про доходи грошове забезпечення ОСОБА_1 становило: у червні 2014 року - 3296,09 грн., у липні 2014 року - 3919,29 грн., у серпні 2014 року - 4069,15 грн., у вересні 2014 року - 3825,85, у жовтні 2014 року - 4656,98 грн., у листопаді 2014 року - 4681,13 грн., у грудні 2014 року - 5406,28 грн. Грошове забезпечення позивачу за вказані місяці сплачено, однак не сплачена винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції. Крім того, за 2015 рік грошове забезпечення ОСОБА_1 становило у січні 2015 року - 10522,95 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 5250,00 грн.), у лютому 2015 року - 7612, 83 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 3780,00 грн.), у березні 2015 року - 9896,25 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 4935,00 грн.) у квітні 2015 року - 9895,00 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 4935,00 грн.), у травні 2015 року - 9901,44 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 4935,00 грн.), у червні 2015 року - 9906,71 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 4935,00 грн.), у липні 2015 року - 5298,25 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 1471,00 грн.), у серпні 2015 року - 7645, 41 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 2489,00 грн.), у вересні 2015 року - 10317,34 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 5145,00 грн.) у жовтні 2015 року - 10318,83 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 5144,00 грн.), у листопаді 2015 року - 2025,79 грн. (у тому числі винагорода за участь в АТО - 995,00 грн) (а.с. 13).

Також згідно довідки Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області №59/67 від 09.08.2017 за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 доплату за службу у нічний час не було включено при нарахуванні винагороди за участь в АТО (а.с. 61).

Також згідно довідки Марківського РВ ГУМВС у Луганській області від 05.07.2017 № 59/48, ОСОБА_1 в період з 30.07.2014 по 03.09.2014 та у період з 13.07.2015 по 16.08.2015 перебував у відпустці, в період з 28.06.2014 по 06.11.2015 на лікарняному не перебував (а.с. 14).

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" (встановлено, що за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

На виконання Постанови КМУ № 158 від 04.06.2014 Міністерством внутрішніх справ України видано наказ № 719 від 23 липня 2014 року, яким передбачено виплачувати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації та водіям автотранспортних засобів Національної гвардії України за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, починаючи з 01 травня 2014 року, винагороду в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менш ніж 3000 гривень у розрахунку на місяць. Обчислення цієї винагороди здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення або заробітної плати (у тому числі з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди) за займаною особою вказаних вище категорій штатною посадою (останньою займаною штатною посадою) на час участі в зазначених операціях і заходах. Винагороду виплачувати за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників)), начальників органів внутрішніх справ.

З аналізу наведених вище нормативних актів (Постанови КМУ № 158 та Наказу МВС України № 719), з урахуванням п. 2 Постанови № 158, можна дійти висновку, що винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі. Зазначеним наказом передбачено виплата винагороди за минулий період без будь-яких обмежень.

Згідно пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 № 24 "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій", яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, установлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.

Винагорода військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва).

Пунктом 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виходячи зі змісту пункту 1 Постанови № 24 винагорода повинна нараховуватись виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3000,00 гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3000,00 гривень.

Згідно з додатком 26 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " індексація, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ не відносяться.

При цьому, до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ входить доплата за службу в нічний час.

Враховуючи вищенаведене відповідачем в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 при нарахуванні винагороди за участь в АТО у період з 01.01.2015 по 06.11.2015 не включена доплата за службу в нічний час.

Пунктом 5 розділу ІІ Порядку передбачено, що військовослужбовці вважаються такими, що беруть безпосередню участь в АТО, у разі одночасного дотримання таких умов:

залучені до проведення АТО;

перебувають у підпорядкуванні (виконують завдання) керівництва штабу АТО (крім військовослужбовців військових прокуратур та розвідувальних органів України);

перебувають у районі проведення АТО.

Судом встановлено, що згідно довідок № А-8565 від 23.05.2017 та № А-810 від 12.02.2016 ОСОБА_1 у період з 28.06.2014 по 06.11.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції.

Таким чином, з урахуванням фактичної участі Позивача в антитерористичній операції, розмір винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 28.06.2014 по 31.12.2014 повинна становити:

за червень 2014 року (з 28.06.2014 по 30.06.2014) - 219,74 грн. (3296,09 грн (розмір грошового забезпечення) /30 (кількість днів у місяці) х 2 ( кількість днів участі в АТО));

за липень 2014 року - 3792,86 грн. (3919,29 грн (розмір грошового забезпечення) /31 (кількість днів у місяці) х 30 ( кількість днів участі в АТО));

за серпень 2014 року винагорода за безпосередню участь в АТО не підлягає стягненню оскільки у цей період позивач знаходився у черговій відпустці;

за вересень 2014 року - 3443,43 грн. (3825,85 грн (розмір грошового забезпечення) /30 (кількість днів у місяці) х 27 ( кількість днів участі в АТО));

за жовтень 2014 року - 4656,98 грн.

за листопад 2014 року - 4681,13 грн.

за грудень 2014 року - 5406,28 грн.

Всього - 22 200,42 грн.

Згідно довідки про нарахування та виплату винагороди за безпосередню участь в АТО за 2015 рік працівнику Марківського РВ ГУ МВС України у Луганській області від 09.08.2017 №59/67 (а.с.61), ОСОБА_1 нараховувалась винагорода за безпосередню участь в АТО за 2015 рік у загальному розмірі 44014,00 грн, а саме за січень 2015 року (за 31 день) у розмірі 5250,00 грн., за лютий 2015 року (за 28 днів) - 3780,00 грн, за березень 2015 року (за 31 день) - 4935,00 грн, за квітень 2015 року (за 30 днів) - 4935,00 грн, за травень 2015 року (за 31 день) - 4935,00 грн, за червень 2015 року (за 30 днів) - 4935,00 грн, за липень 2015 року (за 12 днів) - 1471,00 грн, за серпень 2015 року (за 15 днів) - 2489,00 грн, за вересень 2015 року (за 30 днів) - 5145,00 грн, за жовтень 2015 року (за 31 день) - 5144,00 грн, за листопад 2015 року (за 6 днів) - 995 грн. В довідці міститься інформація про виплату ОСОБА_1 нарахованої винагороди за АТО за пеіод з 01 січня 2015 року по 06 листопада 2015 року у розмірі 44014,00 грн. В своєму позові позивач також зазначив про виплату йому винагородим за безпосередню участь в АТО за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 у розмірі 44014,00 грн.

Оскільки судом встановлено, що відповідачем при нарахуванні винагороди за участь в АТО за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 ОСОБА_1 не було включено доплату за службу у нічний час у розмірі 325,80 грн., суд зазначає, що дана сума також підлягає стягненню.

Щодо позовних вимог в частині стягнення з відповідача на користь ОСОБА_1 винагородим за безпосередню участь в АТО за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 у розмірі 49326,80 грн, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення, оскільки нормами чинного законодавства, а саме постановою КМУ від 31.01.2015 № 24 "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій", чітко визначено розмір винагороди за безпосередню участь у період проведення АТО, та судом встановлено, що позивачу було нараховано вказану винагороду, виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії, пропорційно дням участі, але без врахування нарахування за роботу у нічний час, щодо таких нарахувань судом встановлені порушення з боку відповідача.

Згідно частини 1, 2 статті 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 №3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

При розгляді справи "Кечко проти України" (заява № 63134/00) Європейський Суд з прав людини зауважив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Суд не прийняв аргумент Уряду України щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (аналогічна позиція викладена в рішенні у справі № 59498/00 "Бурдов проти Росії").

Таким чином, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Отже, позивачеві відповідачем неправомірно не нараховано та не виплачено винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період 28.06.2014 по 31.12.2014 у розмірі 22 200,42 грн (за червень 2014 року (з 28.06.2014 по 30.06.2014) - 219,74 грн, за липень 2014 року - 3792,86 грн., за вересень 2014 року - 3443,43 грн, за жовтень 2014 року - 4656,98 грн, за листопад 2014 року - 4681,13 грн, за грудень 2014 року - 5406,28 грн), а також доплата за службу у нічний час за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 у розмірі 325,80 грн.

Згідно роз'яснень Пленуму Верховного Суду України в пункті 6 Постанови № 13 від 24.12.1999 "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначення сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата податку з доходів громадян є обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає зазначену суму без утримання цього податку й інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

Таким чином, відповідач, як податковий агент згідно норм Податкового Кодексу України зобов'язаний виплатити позивачеві винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, утримавши з нього при виплаті законодавчо встановлені податки та збори.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 94 КАС України не проводиться.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 69-72, 86, 87, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача управління Державної казначейської служби України у Марківському районі Луганської області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції задовольнити частково.

Стягнути з Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08670838, місцезнаходження: 92400, Луганська область, Марківський район, смт.Марківка, вул.Леніна, буд.27) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1), винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 28 червня 2014 року по 31 грудня 2014 року у розмірі 22 200,42 грн (двадцять дві тисячі двісті гривень 42 коп), у тому числі: за червень 2014 року (з 28.06.2014 по 30.06.2014) - 219,74 грн. (двісті дев'ятнадцять гривень 74 коп), за липень 2014 року - 3792,86 грн. (три тисячі сімсот дев'яносто дві гривні 86 коп.), за вересень 2014 року - 3443,43 грн. (три тисячі чотириста сорок три гривні 43 коп); за жовтень 2014 року - 4656,98 грн. (чотири тисячі шістсот п'ятдесят шість гривень 98 коп), за листопад 2014 року - 4681,13 грн. (чотири тисячі шістсот вісімдесят одна гривня 13 коп) за грудень 2014 року - 5406,28 грн. (п'ять тисяч чотириста шість гривень 28 коп). та винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01 січня 2015 року по 06 листопада 2015 року (доплату за службу у нічний час) у розмірі 325,80 грн. (триста двадцять п'ять гривень 80 коп.), з відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Ірметова