Справа № 686/17447/17
УХВАЛА
08 вересня 2017 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Дручкова С.П., з участю секретаря судового засідання Цвігун О.В., слідчого Якимовського Л.Л., розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2 - про продовження строку проведення позапланової документальної ревізії, по матеріалам досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017240000000051 від 15 березня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся в суд із клопотанням про продовження строку проведення позапланової документальної ревізії, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42017240000000051 від 15 березня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Старокостянтинівської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи всупереч інтересів служби, з метою одержання ТОВ «Альфа-газ» неправомірної вигоди у вигляді проведення за бюджетні кошти робіт по обєкту реконструкції очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал м. Старокостянтинів, уклали у 2016 році незаконні договори про закупівлю робіт за державні кошти та незаконно перерахували ТОВ «Альфа-газ» 2939057 грн. 15 березня 2016 року прокуратурою Хмельницької області до Єдиного реєстру досудових розслідування внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, повна кваліфікація якого визначається як: зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, якщо вони спричинили тяжкі наслідки. 16 серпня 2017 року ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду задоволено клопотання про призначення позапланової документальної ревізії Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677; форма власності комунальна; організаційно-правова форма господарювання установа, вид діяльності управління на рівні районів, міст, районів у містах; юридична адреса: 31100, Хмельницька область м. Старокостянтинів, вул. Острозького, 41), визначивши термін її проведення 15 робочих днів, починаючи з 28 серпня 2017 року по15 вересня 2017 року включно. 08 вересня 2017 року до слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області надійшов лист № 13-22-08-17/4586 від 07.09.2017 Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, про необхідність продовження термінів проведення позапланової ревізії Старокостянтинівскої міської ради на строк 5 робочих днів, тобто з 18 по 22 вересня 2017 року.
Відповідно до п. 9 Постанови КМУ № 550 від 20.04.2006 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами» - склад, кількість посадових осіб органу державного фінансового контролю та строки проведення ревізії визначаються органом державного фінансового контролю з урахуванням обсягу передбачених програмою ревізії питань та в межах визначеної її тривалості (30 робочих днів для планової та 15 - для позапланової). Строк проведення ревізії в межах визначеної Законом тривалості продовжується за рішенням керівника органу державного фінансового контролю, а понад визначену Законом тривалість - за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що під час досудового розслідування кримінального провадження, з метою об'єктивного встановлення усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність перевірки питань, які потребують спеціальних знань, зокрема, в галузі податкового законодавства, а також встановлення можливих порушень податкового законодавства, виникла необхідність проведення перевірки у вказаній сфері, слідчий просив клопотання задовольнити.
Дослідивши матеріали клопотання та надані для ознайомлення документи слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно положень статті 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Згідно п.78.1.11. ч.1 ст.78 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. встановлено, що однією з підстав проведення документальної позапланової перевірки є наявність судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження, та перевіривши дотримання вимог Закону України «Про основні засади, здійснення державного фінансового контролю в Україні» вважає, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтею 11 Закону України «Про основні засади, здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. 78.1.11 ПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Продовжити у кримінальному провадженні № 42017240000000051 від 15.03.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України проведення позапланової документальної виїзної ревізії Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677; форма власності комунальна; організаційно-правова форма господарювання установа, вид діяльності управління на рівні районів, міст, районів у містах; юридична адреса: 31100, Хмельницька область м. Старокостянтинів, вул. Острозького, 41) за період з 03.10.2015 по 16.08.2017, терміном 5 робочих днів, починаючи з 18 вересня 2017 року, з метою вирішення наступних окремих питань фінансово-господарської діяльності:
1)законність та обґрунтованість проведення відкритих торгів, в тому числі цінових пропозицій і їх обґрунтування учасниками торгів у жовтні 2015 року за участю виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
2)законність та обґрунтованість проведення державних закупівель Старокостянтинівською міською радою щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
3)стан виконання та фінансовий результат, отриманий від проведення відкритих торгів у жовтні 2015 року за участю виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
4)стан виконання та фінансовий результат, отриманий від проведення державних закупівель Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
5)законність, обґрунтованість, стан виконання та фінансовий результат, укладання та виконання - Договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03 листопада 2015 року; Договору № 2 разом з додатками про закупівлю робіт за державні кошти від 18 липня 2016 року; Договору № 3 разом з додатками про закупівлю робіт за державні кошти від 26 грудня 2016 року; Додаткової угоди разом з додатками до договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03.11.2015, укладені між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ», щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
6)яка вартість фактично-виконаних робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області по кожному із укладених договорів про закупівлю, вказаних вище?
7)чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області обсягам та вартості будівельних робіт згідно проектно-кошторисної документації, а також будівельним нормам і правилам виходячи з цільового призначення реконструкції даного обєкту та умовам укладених договорів про закупівлю протягом 2015-2016 років?
8)Джерела фінансування робіт згідно укладених договорів про закупівлю робіт за 2015-2016 роки, законність та цільове використання бюджетних коштів на вказані цілі.
9)розмір матеріальної шкоди та з вини яких посадових осіб заподіяна державі, Старокостянтинівській міській раді внаслідок порушень, які були допущені під час робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області?
10)повнота і достовірність відображення в бухгалтерському обліку Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету, код ЄДРПОУ: 04060677 і ТОВ «Альфа-газ», код ЄДРПОУ: 31328477 операцій щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;
11)провести контрольні обміри обсягів фактично виконаних робіт очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області, а також розрахунки за виконанні роботи з підрядними організаціями та правильність визначення вартості виконаних робіт, а також повноту та правильність відображення їх по бухгалтерському обліку Старокостянтинівської міської ради та відповідність діючому законодавству;
Під час проведення вказаної ревізії по вирішенні зазначених питань здійснити зустрічні звірки з такими субєктами господарювання:
- ТОВ «Альфа-газ» (код ЄДРПОУ: 31328477; місцезнаходження: 31100, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Жовтнева, 31, БОКС 4; організаційно-правова форма: Товариство з обмеженою відповідальністю;
- Комунальне підприємство (КП) водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) «Водоканал» (код ЄДРПОУ 02092644, місцезнаходження: 31100, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. М. Рудяка, буд. № 19).
Проведення вказаної позапланової документальної ревізії Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677; форма власності комунальна; організаційно-правова форма господарювання установа, вид діяльності управління на рівні районів, міст, районів у містах; юридична адреса: 31100, Хмельницька область м. Старокостянтинів, вул. Острозького, 41), доручити управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області та залученому спеціалісту, фахівцю-будівельнику у сфері архітектурних, будівельних робіт та реконструкції, а саме інженеру технічного нагляду підприємства ОСОБА_3.
Слідчий суддя: