Дата документу 05.10.2017
Справа № 334/5891/17
Провадження № 3/334/2004/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2017 року, суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Козлова Н.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, яка працює директором ТОВ «АРТ-09», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
встановив:
З наданих до суду матеріалів вбачається, що 17.07.2017 року Головним управлінням ДФС у Запорізькій області, проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «АРТ-09» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 року по 31.03.2017 року. Згідно з актом зазначеної перевірки № 400/08-01-14-02/36711549 від 17.07.2017 року, встановлено порушення, а саме: безпідставно занижено фінансовий результат на суму 19114311 гривень, внаслідок чого завищено відємне значення обєкта оподаткування податку на прибуток на загальну суму 19114113 гривень. Підприємством завищено суму відємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду всього у сумі 314530 гривень. Детальний зміст порушення викладений у витягу з акту документальної планової виїзної перевірки (який додається до протоколу) від 17.07.2017 року. В результаті цього 05 вересня 2017 року у відношенні директора ТОВ «АРТ-09», ОСОБА_1 було складено протокол № 382 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП, встановлено порядок з'ясування обставин при розгляді справи про адміністративне порушення, а саме чи було вчинено адміністративне порушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що відповідальними за фінансово-господарську діяльність субєкта господарювання були (є): директор ОСОБА_2, звільнений; директор ОСОБА_1 за період з 16.11.2016 року по день підписання акта перевірки; головний бухгалтер ОСОБА_3 за період з 01.06.2014 року по 18.06.2015 року; головний бухгалтер ОСОБА_4 за період з 01.04.2016 року по день підписання акту перевірки. З матеріалів адміністративної справи не зрозуміло чому саме протокол про адміністративне правопорушення складено на ОСОБА_1. Крім того, з акту перевірки вбачається, що ОСОБА_1 був призначений на посаду з 16.11.2016 року, а правопорушення було вчинене в період з 01.01.2015 року по 31.03.2017 року, тобто до призначення на посаду директора.
При складанні протоколу не долучені передбачені нормативними актами посадові обовязки відповідальних осіб.
Крім того, згідно з ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В порушення вимог ч.1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП не зазначено, коли ним вчинене інкриміноване адміністративне правопорушення; в чому саме полягає суть правопорушення відповідно до диспозиції ч.1 ст. 163-1 КУпАП та склад зазначеного правопорушення відповідно до положень ч.1 ст. 9 КУпАП.
Вказані недоліки позбавляють можливості дати належну правову оцінку діям зазначеної особи.
За таких обставин, суд не може розглянути справу по суті, оскільки матеріали адміністративної справи не містять необхідних для розгляду відомостей.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Запорізькій області, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд-
постановив:
Матеріали адміністративної справи, складені відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП направити до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166), для належного оформлення.
Суддя: Козлова Н. Ю.