Рішення № 6941228, 27.11.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
27.11.2009
Номер справи
25/248
Номер документу
6941228
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.09 Справа№ 25/248

Господарський суд Львівської області, розглянувши в судовому засіданні справу:

за позовом: Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах Держави в особі уповноваженого органу Львівської міської ради в особі

позивач 1: Департаменту економічної політики Львівської міської ради (м.Львів)

позивач 2: Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління” (м.Львів)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (м.Львів)

про : стягнення заборгованості в сумі 2 108,14 грн.

Суддя : В.М. Пазичев

При секретарі : І.Є.Башак

Представники сторін:

від прокуратури: Брухаль Л.Б.- помічник Прокурора Залізничного району м.Львова

від позивача 1: Савка Ю.Г.-представник, довіреність від 09.11.2009 року

від позивача 2: Сеник А.З.-представник, довіреність від 21.10.2009 року

від відповідача : Не з”явився

Представникам сторін, присутнім в судовому засіданні, розяснено їх права та обовязки відповідно до ст. ст. 20, 22 ГПК України, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах Держави в особі уповноваженого органу Львівської міської ради в особі Департаменту економічної політики Львівської міської ради (м.Львів) та Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління” (м.Львів) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (м.Львів) про стягнення заборгованості в сумі 2 108,14 грн.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 23.10.2009 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 02.11.2009 року. Ухвалою від 02.11.2009 року розгляд справи відкладено до 10.11.2009 року, у зв”язку з неявкою представників сторін. Ухвалою від 10.11.2009 року розгляд справи відкладено до 16.11.2009 року, у зв”язку з неявкою представників сторін. Ухвалою від 16.11.2009 року розгляд справи відкладено до 23.11.2009 року, у зв”язку з неявкою представника відповідача. Ухвалою від 23.11.2009 року розгляд справи відкладено до 27.11.2009 року, у зв”язку з неявкою представника відповідача.

Прокурор вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 23.10.2009 року, про відкладення від 02.11.2009 року, від 10.11.2009 року, від 16.11.2009 року, від 23.11.2009 року не виконав повністю, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.

27.11.2009 року за вх.№24635 прокурор подав клопотання про відкладення розгляду справи. Присутні в судовому засіданні проти заявленого клопотання не заперечили.

Позивач 1 вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 23.10.2009 року, про відкладення від 02.11.2009 року, від 10.11.2009 року, від 16.11.2009 року, від 23.11.2009 року не виконав повністю, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив.

10.11.2009 року за вх.№23205 позивач 1 подав клопотання про відкладення розгляду справи.

23.11.2009 року за вх.№24164 позивач 1 подав клопотання про відкладення розгляду справи.

Позивач 2 вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 23.10.2009 року, про відкладення від 02.11.2009 року, від 10.11.2009 року, від 16.11.2009 року, від 23.11.2009 року не виконав повністю, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.

В судовому засіданні 23.11.2009 року позивач 2 подав клопотання про відкладення розгляду справи. Прокурор проти заявленого клопотання не заперечив.

Відповідач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 23.10.2009 року, про відкладення від 02.11.2009 року, від 10.11.2009 року, від 16.11.2009 року, від 23.11.2009 року не виконав, відзиву на позов не представив, явку повноважного представника не забезпечив, хоча і був належним чином, відповідно до ст.64 ГПК України, повідомлений про місце, час і дату розгляду справи, що підтверджується записами під №№29, 23, 3, 7 в реєстрі вихідної кореспонденції господарського суду Львівської області від 29.10.2009 року, від 05.11.2009 року, від 18.11.2009 року, від 24.11.2009 року хоча у підтвердження зазначеної в позовній заяві адресі відповідача позивачем надано Довідку з ЄДРПОУ станом на час звернення з позовом, а явка відповідача була визнана судом та визначена в ухвалах суду обов”язковою.

Згідно ст.93 ЦК України, місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом. Місцезнаходження юридичної особи вказується в її установчих документах.

Позов розглянуто за відсутності представника відповідача за наявними в справі матеріалами, відповідно до ст.75 ГПК України

Відповідно до ст. 85 ГПК України, рішення виготовлено, підписано та оголошено 27.11.2009 року.

Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, заслухавши пояснення представників сторін, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:

Прокуратурою Залізничного району м.Львова встановлено, що 24.06.2009 року Комунальним підприємством “Адміністративно-технічне управління” (надалі позивач 2) оператором зі справляння плати за тимчасове користування місцями, що перебувають у комунальній власності (п.4 “Порядку надання розповсюджувачам зовнішньої реклами у тимчасове користування місць, що перебувають у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій”, затвердженого Рішенням виконкому Львівської міської ради від 06.08.2004 року №817 із наступними змінами та доповненнями (надалі порядок), уповноваженим органом Управлінням економіки Львіської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (надалі відповідач) укладено договір №71 тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (надалі договір).

Відповідно до п.2.4 договору №71 від 24.06.2009 року зі змінами, внесеними додатковою угодою №1 від 24.06.2009 року (надалі додаток №1), Уповноважений орган встановлює пріорітет користувача на місця, що перебувають у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, про що приймається відповідне рішення, згідно порядку, а користувач, згідно договору, сплачує за пріорітет плату, відповідно до п.4.6, п.4.7 та п.4.8 з дня прийняття відповідного рішення.

Перші три місяці за встановлений пріорітет користувач сплачує оператору, згідно договору, плату щомісяця до 25 числа біжучого місяця в розмірі 25% від тарифної ставки за конструкцію, яка буде встановлена на пріоритетному місці (п.4.7 договору із змінами, згідно додатку №1). Проте, у випадку продовження строку пріоритету, але не більше, як на три місяці користувач сплачує оператору, згідно договору, плату в розмірі 100% від тарифної ставки за конструкцію, яка буде встановлена на пріоритетному місці (п.4.8 договору зі змінами, згідно додатку №1).

Відповідно до наказу №16ВП від 24.06.2009 року Департаменту економічної політики Львівської міської ради, ТзОВ “Кафе молодість” було встановлено пріорітети з 24.06.2009 року по 24.09.2009 року на розміщення двох рекламних щитів на пр.Червоної Калини (Сихівський міст).

Проте відповідач за період з 01.06.2009 року по 30.09.2009 року свій обов”язок щодо оплати, згідно договору, за встановлені пріоритети не виконав і станом на 19.10.2009 року заборгованість відповідача перед позивачем становить 2 108,14 грн.

Плату за користування місцями для розміщення спеціальних конструкцій користувач сплачує на підставі рахунків, наданих оператором, відповідно до п.4.2 договору.

Ставка плати за користування місцем встановлюється сторонами, згідно договору, і не може бути нижчою від розрахункових ставок, згідно п.3.1, п.3.2, п.3.3, п.3.4 порядку, визначається шляхом коригування розміру розрахункової ставки попереднього року на рівень інфляції за цей рік.

Не сплачуючи кошти за тимчасове користування місцями, що перебувають у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, відповідач завдає шкоди Львівській міській раді у вигляді недотриманих доходів, так як дані кошти, згідно п.4 порядку, перераховуються до міського бюджету.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного :

Відповідно до ст. 121 Конституції України, на органи прокуратури покладений обов”язок представляти інтереси Держави в суді у випадках, визначених Законом. Право на звернення прокурора до суду в інтересах Держави передбачено п.6 ч.2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру”, ст.2 ГПК України, рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року. Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, прокурор самостійно визначає підстави для представництва в судах. Держава зацікавлена в належній поведінці суб”єктів цивільно-правових відносин, яку вона закріпила в законах та інших нормативно-правових актах.

Згідно рішення Конституційного суду України у справі за конституційними поданнями Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень ст.2 Господарського процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави у господарському суді) прокурори та їх заступники вправі звертатися до господарського суду з позовними заявами виключно в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, яким законом надано повноваження органів виконавчої влади.

Львівська міська рада, відповідно до ст.10 Закону україни “Про місцеве самоврядування” є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду м.Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами України. Несплачуючи кошти за тимчасове користування місцями, що перебувають у комунальній власності, для розміщеня спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, відповідач, за твердженням прокурора, завдає шкоди Львівській міській раді у вигляді недотриманих доходів, так, як дані кошти, згідно п.4 порядку, перераховуються до міського бюджету.

Комунальне підприємство “Адміністративно-технічне управління” організоване, засноване і здійснює свою діяльність на міській комунальній власності, надання послуг проводить за встановленими відповідно до чинного законодавства тарифами. Доходи останнього являються суттєвим джерелом надходжень як у місцевий бюджет, так і в бюджет України.

Пеня за несвоєчасне виконання зобов”язань за договором, перераховється в міський бюджет в повному обсязі, а плата, отримана за тимчасове користування місцями в розмірі 75% від суми нарахування. Отже, несвоєчасне виконання умов договору призводить до зменшення фінансових надходжень у бюджети різних рівнів, що веде до заподіяння шкоди інтересам держави.

Відповідно до ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Згідно до ст. 173 ГК України, господарським визнається зобов”язання, що виникає між суб”єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом України, в силу якого один суб”єкт (зобов”язана сторона, в тому числі боржник) зобов”язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб”єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб”єкт (управнена сторона, в тому числі кредитор) має право вимагати від зобов”язаної сторони виконання її обов”язку.

Відповідно до ст. 179 ГК України, майново-господарські зобов”язання, які виникають між суб”єктами господарювання або між суб”єктами господарювання і негосподарюючими суб”єктами юридичними особами на підставі господарський договорів, є господарсько-договірними зобов”язаннями.

Згідно ст.193 ГК України, суб”єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов”язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов”язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошових зобовязань.

Згідно ст. 629 ЦК України, договір є обов”язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

На час розгляду справи відповідач не подав докази погашення боргу, явку повноважного представника в судове засідання відповідач не забезпечив.

Згідно ст.75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши представлені сторонами докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, згідно роз”яснень Пленуму Верховного Суду України, вказаних у пункті 1 Постанови від 29 грудня 1976 року № 11 “Про судові рішення” суд прийшов до висновку, що позов Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах Держави в особі уповноваженого органу Львівської міської ради в особі Департаменту економічної політики Львівської міської ради (м.Львів) та Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління” (м.Львів) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (м.Львів) про стягнення заборгованості в сумі 2 108,14 грн. є обгрунтованим та підлягає до задоволення.

Згідно ст. 45 ГПК України, позовні заяви, заяви про вжиття запобіжних заходів і заяви про оскарження рішень, ухвал, постанов господарського суду оплачуються державним митом, крім випадків, встановлених законодавством.

Відповідно до ст.46 ГПК України, державне мито сплачується чи стягується в доход державного бюджету України в порядку і розмірі, встановлених законодавством України.

Згідно ст. 47-1 ГПК України, розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Вищого господарського суду України.

Згідно п.”а” ч.2 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” № 7-93 від 21.01.1993 року, ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: із заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів - 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 11, 509, 525, 526, 530, 610, 612, 625 ЦК України, ст.ст. 173, 179, 193, ГК України, ст.ст. 43, 33, 43, 49, 75, 80, 82, 83, 84, 85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ :

1.Позов задоволити.

2.Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (м.Львів, вул.Огієнка,15; р/р 26000615011250, МФО 325019, код ЄДРПОУ 20774761) на користь Комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління” (79012, м.Львів, вул.Сахарова,42, р/р 2600700003559 в ВАТ “ДЕРЖ.ЕКС-ІМП.БАНК УКРАЇНИ”, МФО 325718, код ЄДРПОУ 13804591) 2 108 (дві тисячі сто вісім) грн. 14 коп. боргу.

3.Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю “Кафе молодість” (м.Львів, вул.Огієнка,15; р/р 26000615011250, МФО 325019, код ЄДРПОУ 20774761) на користь Державного бюджету України (№ рахунку 31119095700006, МФО 825014, код ЄДПОУ одержувача 22389406, банк одержувача ГУДКУ у Львівській області, одержувач УДК у Личаківському районі м.Львова) - 102 (сто дві) грн. 00 коп. державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4.Накази видати в порядку ст. 116 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.

Суддя