
У Х В А Л А
4 жовтня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., перевіривши заяву управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області (далі - управління ДАБІ) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 8 вересня 2017 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до заступника начальника управління ДАБІ Кобилянського Володимира Івановича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
в с т а н о в и в:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 8 вересня 2017 року на підставі пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційної скаргою управління ДАБІ на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2017 року у цій справі.
Не погоджуючись із таким рішенням суду касаційної інстанції, управління ДАБІ звернулося до Верховного Суду України із заявою про його перегляд з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС.
Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання встановлені статтями 239 та 239-1 КАС.
Проте заява не відповідає зазначеним вимогам, оскільки заявник всупереч вимогам статті 239-1 КАС не додав до неї копії різних за змістом судових рішень, які, на його думку, підтверджують неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах; заявник не вказав, які ж саме норми права по-різному застосовані касаційним судом та які висновки цього суду щодо їх застосування суперечать один одному.
До того ж додана до заяви копія судового рішення, яке просить переглянути заявник, не завірена відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом голови Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174 (з урахуванням вимог підпункту 6.8.8 пункту 6.8).
За таких обставин та відповідно до вимог частини другої статті 239-2 КАС заяву слід залишити без руху та надати управлінню ДАБІ строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто управлінню ДАБІ, якщо воно не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 239-2 КАС).
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 239, 239-1, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Верховного Суду України
у х в а л и в:
Заяву управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 3 листопада 2017 року.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко