Ухвала суду № 69389179, 07.10.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2017
Номер справи
825/1536/17
Номер документу
69389179
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 825/1536/17 Головуючий у 1-й інстанції: Падій В.В. Суддя-доповідач: Оксененко О.М.

У Х В А Л А

Іменем України

07 жовтня 2017 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Оксененка О.М.,

суддів - Губської Л.В., Федотова І.В.,

при секретарі - Кривохижій О.О.,

за участю представника позивача - ОСОБА_2, представника відповідача - Соломахи С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_4, Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_4 до Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Центральна виборча комісія про визнання протиправним та скасування пункту рішення, визнання протиправною бездіяльності і зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И Л А:

Суб'єкт виборчого процесу ОСОБА_4 звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Центральна виборча комісія, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 04.10.2017, просила визнати протиправним та скасувати пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 №11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори»; визнати протиправною бездіяльність Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), якою зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори»; зобов'язати Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2017 року позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11, відповідно до якого постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» визнано чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори». Зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори». У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач та відповідач подали апеляційні скарги. Позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2017 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог та ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги в цій частині задовольнити. Відповідач в своїй апеляційній скарзі просить постанову суду першої інстанції скасувати в зв'язку з тим, що висновки суду є необґрунтованими, не відповідають обставинам справи, судом не повно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представників позивача та відповідача, вивчивши матеріали справи, дослідивши й проаналізувавши доводи апеляційних скарг і докази на їх підтвердження, колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 18.08.2017 постановою Центральної виборчої комісії № 164 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року» призначено на неділю, 29 жовтня 2017 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, зокрема, перші вибори депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області.

Постановою Центральної виборчої комісії від 31.08.2017 № 171 «Про кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних та міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міських голів 29 жовтня 2017 року» визначено кількість територіальних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад, під час проведення перших виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 - 26 територіальних виборчих округів (Додаток до постанови № 24).

30.09.2017 Ічнянською міською виборчою комісією Ічнянського району Чернігівської області винесено постанову № 11, у пункті 2 якої визнано постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів» чинною згідно з частиною 11 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Вважаючи пункт 2 постанови Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 30.09.2017 № 11 протиправним і таким, що підлягає скасуванню, та вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), позивач звернулася до суду з даним позовом.

Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що постанова від 30.09.2017 № 11 (пункту 2) була прийнята відповідачем всупереч принципу «приблизної рівності кількості виборців» у різних територіальних округах.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначено Законом України «Про місцеві вибори» №595-VIII від 14.07.2015 (далі - Закон №595-VIII).

Одним з етапів виборчого процесу є утворення територіальних виборчих округів.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону №595-VIII Центральна виборча комісія відповідно до статті 16 цього Закону та частин другої - восьмої, одинадцятої цієї статті на підставі відомостей Державного реєстру виборців визначає кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що мають бути утворені відповідними територіальними виборчими комісіями на територіях адміністративно-територіальних одиниць для організації виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виборів депутатів усіх місцевих рад після призначення чергових, перших місцевих виборів, додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад, але не пізніш як за 50 днів до дня чергових, перших місцевих виборів, невідкладно розміщує ці відомості на своєму офіційному веб-сайті та забезпечує їх доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону №595-VIII для проведення виборів депутатів міської (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) ради відповідна міська територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює на території кожного району в місті, міста, села, селища, що входить до складу цього міста, територіальні виборчі округи. Кількість виборців у таких округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу, що обчислюється шляхом ділення кількості виборців, виборча адреса яких віднесена до відповідного багатомандатного виборчого округу, на загальний склад відповідної місцевої ради (далі - середня кількість виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу).

На території кожного села, селища, району в місті, міста, яке входить до іншого міста, утворюється один територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради з приблизно однаковою кількістю виборців. Територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради міста (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) може включати територію одного району в місті, міста, села або селища, що входять до складу відповідного міста, або одну частину району в місті, міста, села або селища.

Кількість територіальних виборчих округів у межах багатомандатного округу, що утворюються на території кожного району в місті, села, селища, міста, визначається відповідно до частин першої та третьої цієї статті.

Орієнтовна середня кількість виборців у територіальних виборчих округах у межах багатомандатного округу, що утворюються на території відповідного району в місті, села, селища, міста, визначається територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного району в місті, села, селища, міста, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до міської територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня чергових або перших місцевих виборів.

Згідно абз. 2 ч. 7 ст. 17 Закону №595-VIII на території кожного села, селища, міста районного значення утворюється один територіальний виборчий округ з виборів депутатів районної ради або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів районної ради з приблизно однаковою кількістю виборців. Територіальний виборчий округ з виборів депутатів районної ради може включати територію одного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища або міста районного значення, що входять до складу відповідного району, чи одну частину території села, селища або міста районного значення.

Пунктом 2 ст. 16 Закону №595-VIII передбачено, що загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради визначається відповідно до частин третьої та четвертої цієї статті залежно від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ, міст, проживають на території району в місті, району, області. Так, згідно з пп. 4 п. 3 цієї статті загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради при чисельності виборців від 5 тисяч до 20 тисяч становить 26 депутатів.

З матеріалів справи вбачається, що до складу Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області увійшли місцеві ради територіальних громад із загальною кількістю виборців - 18533 чоловік.

При цьому, як було зазначено вище, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 31.08.2017 № 171 «Про кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних та міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міських голів 29 жовтня 2017 року» кількість територіальних виборчих округів, що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад, під час проведення перших виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 - 26 територіальних виборчих округів.

Тобто, з урахуванням вимог частини 5 статті 17 Закону № 595-VIII, середня кількість виборців у кожному з 26 територіальних виборчих округів становить 713 чоловік (18533 - загальна кількість виборців, яку поділено на кількість округів - 26).

Слід зазначити, що вказані обставини вже були предметом дослідження по справі №825/1485/17.

Так, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2017 року по вказаній справі було встановлено, що відповідачем при утворенні територіальних виборчих округів не дотримано вимог ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» щодо наявності приблизно однакової кількості виборців у округах, тому рішення відповідача від 20.09.2017 №3 та постанова від 20.09.2017 №03 є протиправними та підлягають скасуванню саме з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.

Таким чином, зазначені вище обставини в силу положень ст. 72 КАС України не підлягають повторному доказуванню.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідачем не було дотримано «принципу приблизної рівності кількості виборців» у різних виборчих округах.

Крім того, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2017 року по справі №825/1485/17 визнано протиправними та скасовано постанову Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 №03, якою утворено територіальні виборчі округи для проведення виборів та рішення Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області від 20.09.2017 №3, яким затверджено територіальні виборчі округи. Зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017, відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Статтею 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Разом з тим, колегія суддів зазначає, що відповідачем на виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29 вересня 2017 року по справі №825/1485/17 жодного рішення прийнято не було.

При цьому, відповідно до ч.8 ст. 99 Закону №595-VIII у разі визнання судом рішення відповідної виборчої комісії протиправним, у тому числі з питання визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, установлення підсумків і результатів голосування, встановлення результатів виборів, рішення з цього питання приймається виборчою комісією, рішення якої було визнане протиправним, або виборчою комісією вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, крім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.

Посилання відповідача на прийняття Ічнянською міською виборчою комісією Ічнянського району Чернігівської області постанови №7 від 26 вересня 2017 року колегія суддів вважає безпідставними, оскільки вказана постанова не є предметом розгляду даної справи.

Щодо доводів відповідача про відсутність у позивача права звертатися до суду з даним позовом, оскільки оскаржуваним рішенням не порушуються її права, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.172 КАС України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

При цьому, згідно з статтею 12 України Закону «Про місцеві вибори» встановлено, що суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах, зокрема, є виборець.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КАС України виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, позивач є виборцем одного з виборчих округів у місті Ічня Чернігівської області.

Згідно ч. 3 ст. 2 Закону України «Про місцеві вибори» вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, району в місті, територією міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм або територією утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднаної міської територіальної громади (далі - територія об'єднаної територіальної міської громади).

Таким чином, утворення територіальних виборчих округів без дотримання вимог ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» створює нерівні умови для виборців та потенційних кандидатів у цих виборчих округах, що підтверджує право позивача на звернення до суду з даним позовом як суб'єкта виборчого процесу.

На підтвердження законності дій Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області щодо утворення територіальних виборчих округів, відповідач посилається на ч.12 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», аргументуючи це тим, що при включенні звичайної виборчої дільниці до меж територіального виборчого округу її межі не розриваються, за винятком випадків, коли кількість виборчих дільниць є меншою, ніж кількість територіальних виборчих округів. Між тим, таке тлумачення відповідачем цієї норми закону є помилковим. При цьому, колегія суддів зазначає, що вказана норма Закону України «Про місцеві вибори» стосується лише чергових місцевих виборів, а не перших виборів депутатів об'єднаних територіальних громад, що і вбачається зі змісту ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори».

З огляду на викладене, вказані доводи відповідача є безпідставними.

Надаючи оцінку висновкам суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області щодо невиконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2017 (справа № 825/1485/17), якою зобов'язано Ічнянську міську виборчу комісію Ічнянського району Чернігівської області утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017 згідно з положеннями статті 17 Закону України «Про місцеві вибори», колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ст.267 КАС України визначаються спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, зокрема, до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу за невиконання судового рішення та інше.

Згідно до вимог ч.9 ст.267 КАС України, особа-позивач на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.

Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.

У разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.

Таким чином, процесуальним законом передбачено певну послідовність дій, які позивачу необхідно вчинити для того, щоб зобов'язати відповідача належним чином виконати рішення суду.

Позивач, у межах справи про визнання протиправним та скасування рішення від 20.09.2017 «Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Ічнянської міської громади Чернігівської області», зобов'язання утворити територіальні виборчі округи з перших місцевих виборів депутатів Ічнянської міської ради Ічнянської об'єднаної територіальної громади Чернігівської області 29.10.2017, відповідно до положень ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», питання судового контролю за виконанням судового рішення не заявляла, а натомість пред'явила новий позов.

Питання про протиправність дій щодо невиконання судового рішення у справі № 825/1485/17 не може розглядатись як новий публічно-правовий спір.

Зазначене свідчить, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту своїх порушених прав оскільки з приводу невиконання рішення суду відповідачем їй необхідно було звертатися до суду із заявою у порядку, передбаченому ч. 9 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доводи апеляційних скарг висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, п. 1 ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин, апеляційні скарги слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Як вбачається з матеріалів справи, при поданні апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2017 року відповідачем - Ічнянською міською виборчою комісією Ічнянського району Чернігівської області, не надано доказів сплати судового збору.

Оскільки станом на момент розгляду апеляційної скарги доказів відповідної сплати судового збору відповідачем не надано, керуючись ст. 94 та частиною дев'ятою ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір підлягає стягненню з відповідача у розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI.

Відповідно до частини першої ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (надалі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп. 1) п. 3 частини другої зазначеної статті, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», який на перше січня 2017 року становить 1600,00 грн.

Відповідно до пп. 2) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, зокрема на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні, зокрема позовної заяви.

В зв'язку з вищевикладеним за подачу апеляційної скарги відповідач - Ічнянська міська виборча комісія Ічнянського району Чернігівської області мала сплатити судовий збір у сумі 704,00 грн. (1600,00 грн. х 0,4 х 110 %).

Відповідно до частини третьої ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172 - 175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Згідно з частиною дев'ятою ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, судове рішення суду апеляційної інстанції є остаточним.

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційні скарги суб'єкта виборчого процесу ОСОБА_4, Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2017 року - без змін.

Стягнути з Ічнянської міської виборчої комісії Ічнянського району Чернігівської області на користь спеціального фонду Державного бюджету України (стягувач: Державна судова адміністрація України; ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири) грн. 00 коп.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Оксененко О.М.

Судді: Федотов І.В.

Губська Л.В.